Preprosti piškoti

Zajčica  

član od: 17.3.2005

sporočila: 63

tema odprta - 4. dec 2005 21:09 | ogledi: 4.433 | odgovori: 4

živjo,

vem, da je receptov za piškote malo morje. zanima me kateri je vaš najljubši oz. najboljši če bi rada z nečakoma pekla piškote - tiste preproste, kjer testo razvaljaš in piškote oblikuješ z modelčki (zajčki, smrekice, ...) ... imate mogoče kakšen recept, ki ni čisto običajen? mogoče s skuto ali z nečem, da vse skupaj malo spremeni?

hvala vam za pomoč!

Zajčica

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

5. dec 2005 9:25

Dodaj osnovnemu receptu za navadne piškote malo marcipana ali nougata, pa je sprememba tu. Skuta pa ne vem, če bi se pri piškotih najbolje obnesla. Ali pa navadne piškote okrasi z različnimi barvami in vzorci (premažeš s sladkorno glazuro, enemu delu potem dodaš kapljico kakšne barve in narišeš na belo podlago vzorček...) Mamamia mamamia

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

5. dec 2005 10:47

skutni žepki so super, samo se ne izrezujejo z morelčki, so pač žepki, iz navadnega skutenga testa. Veri

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

5. dec 2005 12:33

Najbolj zanimivo in preprosto je, da vzameš dober osnovni recept za kekse, ga razdeliš na več delov, v vsakega daš drugačen dodatek in spečeš povsem različne piškote - nekaj jih razvaljaš in izrežeš, iz dela narediš kroglice, morda huzarje, iz dela rogljičke, del lahko lepiš po dva keksa z marmelado... Bolj enostavne in zabavne peke se ne morem spomniti. S skuto pa se tudi jaz spomnim samo žepkov z marmelado. Skuta pri keksih ni ravno običajna sestavina. Lisa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti