Adventni venček

lisička  

član od: 21.7.2003

sporočila: 588

7. dec 2005 9:44

Predbožični čas je res lep. Od svojega doma sem prenesla običaje tudi v svojo družino. Tako se tradicija nadaljuje. Otroci so sedaj veliki in te običaje spoštujejo in upam, da jih bodo ohranjali tudi sami. Kot sta že veliko napisali Reca in Rimljanka, so to običaji, ki niso od danes. Mogoče adventnih venčkov nismo obesili na vrata, ampak je bil adventni venček na mizi, ob katerem se je potem ob večerih molilo. Komercializacija pa nas "bombardira" z vseh vetrov in sami si moramo določiti meje. Meni osebno so zelo všeč lučke in novoletno okrasje. Ob večerih je prav čarobno. Sem pa proti, da se začne že vse skupaj sredi novembra. Do praznikov zbledi ves čar. Tudi darila so lahko lepa in zelo osebna, če jih pripraviš sam. Sama že med letom mislim na novoletna darila. Ko kuham marmelado, jo dam v manjše kozarčke, kateri so potem namenjeni za darila. Tisti, ki jo ne delajo doma, so jo prav veseli. Tudi prašičke delam, pa medeni liker, pa borovničke, orehovec in višnjevec. Embalaža ni posebej draga, darila so pa zelo lepa. Ni vse v vrednosti darila. Več pomeni ob teh praznikih druženje v družini in s prijatelji. Gobica

barbi2  

član od: 7.6.2005

sporočila: 4

8. dec 2005 13:05

mimika je napisal/a:
Namesto, da bi se pripravljali na božič in se ga veselili zaradi sporočilnosti, smo preobremenjeni z nakupovanjem in zunanjimi znaki praznovanja.
Na to lahko vsak posameznik vpliva sam. Če komu ne paše mu ni treba nakupovat, tistim ki pa paše pa tud ni treba pod prste gledat. Vsak po svoje pač. barbi2

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

8. dec 2005 13:19

Ja, res je, na Novega leta dan, mora prvi v hišo stopiti moški, ker ženska prinese ne srečo. In tista, ki se na silvestra gre umiti obraz k potoku in je še samska, bo v vodni gladini videla podobo svojega ženina. lp Vesna Vesna Milek Recko

paradiz  

član od: 23.11.2005

sporočila: 15

8. dec 2005 13:40

Moje mnenje je, da je predbožični čas nekaj magičnega in lepega - naredimo si ga sami, kot nam paše. Pri nas obvezno adventi venček, ki smo ga sami naredili, smrekica (v drugi polovici decembra), cel mesec pa kurimo svečke kar vsak dan, vse diši po cimetu, klinčkih, pomarančah.... Všeč mi je, da so trgovine okrašene, da se sveti... Kupim pa, kar sama želim, ne premami me noro nakupovanje, čeprav vsak dobi darilo, ki si ga želi - pišemo Božičku. Moj najljubši mesec je december.

otka  

član od: 4.4.2005

sporočila: 35

8. dec 2005 17:14

strinjam se s paradiz, da si naj vsak naredi tako kot mu paše in naj ne nerga nad stvarni, ki mu niso všeč saj drugim pač so. Pri nas doma je december tudi najlepši mesec v letu, saj si ga naredimo takšnega.Vsak večer ko vsi pridemo domov, si popestrimo z lučkami, svečkam in dišavamii po celi hiši, ter si tako naredimo te najbolj turobne, mračne, meglene in mrzle dneve, toplejše in predvsem svetlejše. otka

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

20. dec 2005 13:53

Povedati vam moram, da moje češnjeve vejice že že imajo tri cvetke. Za Božičjih bo polno. Vsak večer v ogenj vrže vsak svojo željo in prihajajoči dnevi so res nekaj čarobnega. lp Vesna Vesna Milek Recko

escada  

član od: 21.8.2002

sporočila: 563

20. dec 2005 15:24

mimika je napisal/a:
Adventni venček je prav gotovo eden izmed načinov, s katerim se pripravljamo na božič. Da pa potem še januarja visi na vratih, je pa druga pesem.
Ja in?? Se mi zdi, da lahko vsak sam ocenjuje, kako dolgo bo kaj obeleževal...če komu ne paše kaj imam na vratih, naj preprosto pogleda stran...Vsekakor je lepše imeti na vratih božično obeležje, kot pa gledati napihnjence ki poleg priimka pišejo še raznorazne titule (dipl......ing..dr...mag....itd) to je zame šele "hohštaplerstvo". Sicer pa : Vsakemu svoje in kot mu paše....omejevanje izražanja ni nikoli prineslo kaj dobrega! Sicer pa : "Vesel božič vsem skupaj" escada Sporočilo je spremenil(a) escada dne 20. dec 2005 15:26:01

darkad  

član od: 3.9.2005

sporočila: 304

20. dec 2005 16:16

Tudi jaz imam rada december, peko peciva, vonj po praznikih, okrašena mesta in bleščeče trgovine, venček na vratih, v kuhinji in še kje v stanovanju. Včasih ga pustim še januarja, zakaj pa ne? Potem ga nadomestim s kakšnim drugim okrasom na vratih, ki mi je pač všeč in sporoča ljudem, da so dobrodošli. Res je tudi, da so trgovine že novembra polne prazničnega okrasja, to je pač trgovina. Če se spomnim, kako smo pred leti govorili, kako se "pri nas nič ne dobi" in nismo bili zadovoljni, sedaj, ko "je pa vsega preveč" pa spet ni v redu. Strinjam se z zgoraj napisanim : vsak naj si naredi po svoje in uživa v tem! Prazniki so pred vrati, preživite jih veselo in zadovoljno, z venčkom ali brez! Atina, tašče so pač... tašče. Lp darkad

otka  

član od: 4.4.2005

sporočila: 35

20. dec 2005 17:40

pridružujem se željam za najlepše praznike in uživajte v tem kar vam je najlepše in najljubše[zvezdica otka

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

20. dec 2005 17:46

Hvala za odgovore. Adventni venček torej pri nas ostane. Še vedno pa ne vem, če ste adventni venček imeli na mizi že v svojem otroštvu? Želim vam lepo praznovanje in naj diši po slastnem pecivu daleč naokrog!!! Atina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti