Lectovi srčki ali božički ali hudički

JasnaLekan  

član od: 23.12.2004

sporočila: 23

tema odprta - 4. dec 2005 18:39 | ogledi: 7.184 | odgovori: 8

Ali ima kdo recept za pravo lectovo testo? Ali ima kdo recept za rdeči led na srčkih?Ali ima kdo recept za barvni led,ki je na lectovih piškotih?

Jasna

JasnaLekan

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

6. dec 2005 8:50

Jasna za lectove piškotke je bil recept letos v eni izmed revij - ne vem točno ali v Božični Novi ali Sladki prazniki, bi mogla malo pobrskati po revijah in prepišem... ld, maja

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

6. dec 2005 9:10

Eto našla revijo, so tri različne variante - eni so medeni srčki, potem so severni jelenčki iz lectovega testa (piše da se uporabi isti recept za testo kot pri medenih srčkih) in še zimski gozdiček iz lectovega testa. Reci samo kateri recept te zanima in ti ga prepišem tekom dneva - sedaj grem ravno na peko linški piškotkov po receptu Rece. lp, m

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

6. dec 2005 9:37

Jaz bi prosila za medene srčke -hvala in LP. Marta

JasnaLekan  

član od: 23.12.2004

sporočila: 23

6. dec 2005 9:59

Hvala,tudi jaz sem našla revijo s temi recepti. Jasna JasnaLekan

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

6. dec 2005 10:11

Takole: Medeni srčki 125 g masla 150 g rjavega sladkorja 150 g medu 600 g moke 2 žlici pecilnega praška žlička mletega cimeta žlička mletega ingverja žlička mletih klinčkov žlička začimbne mešanice za medenjake nastrgana lupinica neškropljene limone 2 jajci 1 rumenjak za premazovanje rdeče kandirane češnje olupljeni celi mandljni pinijeva jedrca modelček za izrezivanje srčkov rdeče-bela kuhinjska prejica V kozici ob stalnem mešanju segrevamo maslo, sladkor in med, dokler se sladkor povsem ne stopi. Zatem zmes ohladimo. Dodamo vse suhe sestavine in jajci ter zagnetemo testo. Tega zavijemo v folijo za živila in za najmanj 24 ur postavimo v hladilnik. Drugi dan testo razvaljamo na debelino 1 cm in izrežemo srčke. Premažemo jih z rumenjakom in okrasimo s kandiranimi češnjami, mandeljni in pinijevimi jedrci. Zložimo jih na s papirjem za peko obložen pekač in postavimo v pečico, predgreto na 180 stopinj. Pečemo približno 12 minut. Še vroče srčke preluknjamo z zobotrebcem, nato pustimo, da se povsem ohladijo. Naposled srčke nanizamo na prejico in jih sklenemo v krog. Pa lepe in medene praznike! Maja

JasnaLekan  

član od: 23.12.2004

sporočila: 23

8. dec 2005 12:01

Hvala za recept,Ali kdo ve, kdaj pri medenjakih uporabljamo jelenovo sol? JasnaLekan

Smukvica  

član od: 23.12.2004

sporočila: 20

8. dec 2005 15:12

Se opravičujem za nevednost, ampak kaj pa je jelenova sol? Hvala, Smukvica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti