Kaksno hrano za zurko?

Elen  

član od: 5.9.2005

sporočila: 201

5. dec 2005 11:24

sajovict, lahko napišeš recept za smetanov hren? Hvala! Elen

breda  

član od: 28.7.2003

sporočila: 113

5. dec 2005 11:56

Sajovict, ali lahko prosim napišeš postopek za panirane olive s piščančjim mesom, hvala breda

jankica  

član od: 12.10.2005

sporočila: 856

6. dec 2005 7:55

Veri je že dala idejo za mini pice, če imaš pečico, ti priporočam t.i. picke. Pico šunko narežeš na majhne koščke, naribaš sir, zmešaš s kislo smetano, dodaš origano in vegeto ter namažeš na narezan francoski kruh ali toast (prerezan diagonalno na pol = trikotnik). Maso pripraviš že prej, počaka v hladilniku, potem pa naj ti pomagajo namazati kruhke in hitro v pečico. Večkrat preizkušeno na rojstnih dneh za otroke. jankica

pppp  

član od: 1.12.2005

sporočila: 231

6. dec 2005 17:43

jaz ti lahko priporočim preizkušeno varianto - foundi, čeprav bi potrebovala za 7 - 8 ljudi 2 posodi. jaz sem oktobra praznovala roj. dan, pripravila sem enega mesnega, enega sirovega, z raznimi omakicami, ki jih dobiš v večjih trgovinah na oddelku z eksotično hrano. če foundi posod nimaš, si jih poskusi sposoditi od koga. pa še recepti omakic: v lonček kisle smetane stisneš strok česna, dodaš poper, sol, 2-3 žlice oliv. olja in koper, ni pa nujno. 2. sveže feferončke očistiš semen in jih zreži na drobne koščke, na hitro prepraži na ol. olju, posoli. obvezno uporabljaj rokavice, ker feferoni pečejo. pppp

sajovict  

član od: 5.4.2005

sporočila: 337

7. dec 2005 12:43

Ojla! Nekaj dni nisem imela možnosti priti do neta, tako da se šele sedaj oglašam. Recepte za oboje vam sporočim enkrat čez vikend, ker imam vse doma, študirav v Ljubljani. ne bi rada nekaj na pamet govorila, pa bi se potem komu "sfižilo". lp tamara sajovict

sajovict  

član od: 5.4.2005

sporočila: 337

7. dec 2005 12:52

Pozdravljeni! Recept za smetanov hren: Nastrgan hren kisla smetana 1-2 žličke sladke smetane 1 žlica majoneze Količine so v bistvu odvisne od količine hrena. če želite namaz nadevat v npr. hamburško slanino, dodajte še želatino (1 žlico), in dajte v hladilnik, da se malce strdi, da potem nadev ne leze in ne kaplja ven. lp tamara sajovict

sajovict  

član od: 5.4.2005

sporočila: 337

11. dec 2005 22:14

Ojla! Posiljam se obljubljeni recept za : OCVRTE OLIVE V MESNEM PLAŠČU 20dag oliv, zelenih brez koščic 20 dag piščančjega fileja 10 dag šunke 1 jajce sol, poper moka, jajca in drobtine za paniranje+maščoba Meso in šunko z jajcem v multipraktiku zmiksamo, začinimo. s to maso obložimo osupene olive, oblikujemo v kroglice in paniramo po dunajsko in ocvremo! lp tamara sajovict

Elen  

član od: 5.9.2005

sporočila: 201

12. dec 2005 9:49

tamara hvala za recepta. Zanima pa me, če tele ocvrtke jemo lahko hladne ali samo tople? Jutri oče praznuje rojstni dan in bi bila tale zadeva enkratna... lp Elen

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti