Kaksno hrano za zurko?

tadejav  

član od: 2.9.2005

sporočila: 7

tema odprta - 3. dec 2005 19:26 | ogledi: 2.883 | odgovori: 18

Lep pozdrav!

Sem studentka in sem se odlocila, da bom za nekatere sosolce pripravila predbozicno zurko v stanovanju! Rada bi jim seveda polepsala vecer s hrano, ampak imam problem, ker ne vem, kaj naj jim postrezem, da bo dobro in da ne bo potrebno kuhanja(no, nekaj malega ze lahko, ampak bolj mislim na kake manjse prigrizke). Prosim za okusne nasvete in se vam ze vnaprej zahvaljujem!

lp

tadejav

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

3. dec 2005 21:00

Finger food, na malo prostora lahko postrežeš veliko ljudem in kar je najvažnejše, vse lahko pripraviš v naprej. lp Vesna Vesna Milek Recko

sajovict  

član od: 5.4.2005

sporočila: 337

4. dec 2005 12:06

Ojla! Za žurko lahko narediš obložene kruhke (za kruh obvezno uporabi toast, ker se ne suši tako hitro), ki jih lahko oblžiš z: -polovico mozarelle in rezino paradižnika, potreseš še z baziliko - gorgonzolo in koščkom suhega sadja (slivo ali marelico) - kakšno salamo, npr. mortadelo (ne poli, ker zelo hitro oksidira), ki jo namažeš s spasiranimi sardelcami zmešanimi z malo masla. zaviješ v rolo in narežeš na kolobarčke. Na kruhek daš list solate, kumarce ali paprike in košček salame. sajovict

sajovict  

član od: 5.4.2005

sporočila: 337

4. dec 2005 12:09

Sem pozabila napisat, če rabiš še več predlogov povej, pa ti še kaj napišem! Fajn zažurajte! lp tamara sajovict

tadejav  

član od: 2.9.2005

sporočila: 7

4. dec 2005 16:15

Joj, hvala, res si ful prijazna, ker bi res rada naredila nekaj posebnega in je res, da sicer ful rada kuham in pripravljam stvari, ampak nikoli še nisem bila gostiteljica in pripravljala stvari za goste! Ja, tak da če mas še kake predloge in ideje, bi te res lepo prosla, ce jih napišeš! Drugače pa se bomo meli sigurno fajn in bomo do konca zažurali:) tadejav

MissLady  

član od: 1.7.2005

sporočila: 811

4. dec 2005 17:07

Poglej malo nazaj po forumu, takih tem je bilo že ogromno ... alla kaj pripraviti na hitro, če te presenetijo obiski. MissLady

sajovict  

član od: 5.4.2005

sporočila: 337

4. dec 2005 17:24

Ojla! Sem tudi jaz študentka (komaj drugi letnik), pa vem kako to gre. Kako si si pa zastavila zadevo? Boš imela samo kruhke, ali bi imela še na koncu kakšno sladico? Kdaj pa bo to? Za koliko oseb priblžno? A so vegetarijance ali bolj mesoljubi? Sprašujem zato, ker imam doma še ene recepte, pa grem šele v petek domov. Drugače pa sadje obvezno zraven! Pa grisini ali pa sezamove palčke ovite s pršutom vedno zažgejo, ker je enostavno za naredit in lepo za pogledat. Pa kuhana prešana slanina s smetanovim hrenom (tudi zarolana in narezana), lahko daš na sredino tudi košček beluša in potem zaviješ v rolo, narežeš in daš na rezino toasta. Pripotočam ti, da toast narežeš po diagonali (2x). Pečene rdeče paprike s feta sirom in panirane so tudi zelo dobre, ali pa olive ovite z piščančjim mesom in panirane so tudi vrhunske,... Za sladico pa lahko narediš prekmursko gibanico (nižjo varianto), ker je veliko pride in zelo dobra je! Je pa odvisno od števila ljudi, koliko različnih zadev boš imela! Če potrebuješ še kakšno pomoč kar povej, mi je to v ful velik užitek! fajn se mej tamara sajovict

tadejav  

član od: 2.9.2005

sporočila: 7

4. dec 2005 18:17

Ja, tud jaz sem drugi drugi letnik!:) Kako naključje:) To sem predvidevala za okoli 7 ljudi(+-1) in bom verjetno mela samo kaksne kruhke oz. bom uporabila ideje, ki si mi jih ti napisala. Sej sem danes celi dan samo iskala neke recepte in ideje za okrasitev stanovanja, sam je nastala zmeda, ker je tolko vsega, da sploh vec ne vem, kaj bi naredila!:) No, se bom že nekak znašla. Ja, te palčke s pršutom vem, da so res ful dobre! Sicer pa bi to naj blo naslednji teden, tak da ce prides v petek domov, je se vedno cas, da mi kaj napises! Ker jaz grem tud namrec danes od doma in sem zato mogla preiskat vse mozno v zvezi s kuhanjem, ker cez teden nimam te priložnosti(no, rezen knjižnica:). Ja, hvala še enkrat in se slisima! tadejav

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

4. dec 2005 19:42

Sem že na kak drugi forum napisala preprosto formulo: zatar. Na suho prepražiš sezamova semena, jih premešaš z enako količino suhega mletega majarona (takega že dobiš za kupit), premešaš in dodaš sol in poper. V drugo skodelico daj olivno olje, zraven na krožnik natrgan kruh ali lepinje. Kruh namočiš v olivno olje in potem v mešanico majarona in sezama, pa direktno v usta. Ali pa rezine pršuta namaži s kakšnim mlečnim namazom, ki mu dodaš še nekaj svežih zelišč, zviješ in v vsak zvitek zapičiš pol zobotrebca, nanj pa kocko sira in olivo. Ali pa poceni, štuidentska varianta: kumaro prerežeš na pol po dolgem, z žlico izdolbeš in odstraniš semenje. Napolniš s skuto, ki si jo dodalal rdečo mleto papriko, sol, poper in po želji zelišča, ppolovici kumare sestaviš in zavaiješ v folijo ter nekaj ur postiš. Potem narežeš na kolobabrje in na krožnik s tem. Praktično, hitro narejeno, osvežujoče in okusno, pa tudi primerno za vegetarijance, če je kdo med družbo te sorte. Pa skuto zmešaj s sokom ene limete, dodaj sesekljano čebulo in česen ter na kocke zrezane kumare, soli in popraj, dobro premešaj. Na krožnik v krogu položi narezan paradižnik, to belo reč na sredo krožnika, okrasi z nečim zelenim in to je to. Bi se še kaj našlo, a so že drugi navrgli ideje. Pozdrav, Mamamia mamamia

tadejav  

član od: 2.9.2005

sporočila: 7

4. dec 2005 20:31

najlepsa hvala za recepte.Ja, ta poceni, študentska varianta mi je res vsec:) lp tadejav

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

5. dec 2005 10:41

poceni in super zaželeno in super uspejo tudi mini pice - velike za dlan, testno lahko narediš že prejšnji dan, obložiš jih lahko tudi že malo prej (priporočam, sicer ne boš imela časa za zabavo), potem samo spečeš. Preizkušeno na moji prvi žurki za rd. vsi zelo zadovoljni! Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti