Mehiška hrana

Lingua  

član od: 28.10.2003

sporočila: 153

tema odprta - 2. dec 2005 11:09 | ogledi: 17.952 | odgovori: 13

Pozdravljeni,

s prijateljico se za prednonovoletno srečanje odpravljava v mehiško restavracijo, pa da ne bova izpadli neumno, ker nimava pojma o tej hrani, se priporočam za nasvet, kaj bi naročili. Hvala že v naprej

LP

Marjeta

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

2. dec 2005 11:27

Zakaj bi izpadli neumni, če o tej hrani ne vesta veliko? Tam naj vama lepo povedo, kakšna jed je katera od tistih na jedilniku. Izbira je odvisna od tega, kaj imata radi - bolj mesne ali zelenjavne reči, pikantne ali ne, s prelivi ali brez in podobno. Verjetno bosta že poskusili njihove takose ali kakšne čipse z omakami (guacamole, to je z avokadom, pa sirovo in podobno). Pa kakšne tortilje, empanadas ali enchiladas vama bodo verjetno ponujali z različnimi nadevi, čili con carne je seveda obvezno na jedilniku, pa kakšen bisteco ranchero.... možnosti je neizmerno, preberita jedilnik in uživajta - sicer pa na jedilnikih običajno tudi piše, kaktere so glavne sestavine jedi. Mamamia mamamia

Lingua  

član od: 28.10.2003

sporočila: 153

2. dec 2005 13:19

Ja, nalepša hvala - tako fajn izgleda, da bova najbrž šli že prej... LP

Visage  

član od: 1.1.2006

sporočila: 215

25. jan 2006 22:30

Katero pa najbolj priporočate..jaz sem bila v prvi 1867 in je bilo super..priporočam res vsem Visage

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

26. jan 2006 8:52

A morda ve katera kako naredijo tisto sladko pekočo omako s čilijem v mehiški restavraciji v centru Ljubljane? Meni je fantastična. Sonja

smrketa  

član od: 21.3.2005

sporočila: 261

1. feb 2006 23:54

Jaz imam pa eno vprašanje glede mehiške hrane! S čim vse lahko polniš tortilije? Če se npr. hočeš izogniti fižolu in koruzi (ker napenja), kaj bi lahko potem sploh bilo za nadev? smrketa

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

2. feb 2006 9:34

Hm, fižol in koruza sta ena najbolj tipičnih sestavin mehiške hrane. Poskusi potem s papriko, tudi jalapeno dobiš zdaj pri nas; drobno zrezano meso ali tunino prepraži na olivnem olju, dodaj papriko - zeleno in rdečo, narezano na trakove - pa čebulo in česen oziroma še nekatere druge začimbe (zdaj se na pamet ne spomnim, kaj vse je treba dodati), dodaj v to še narezn sir, da se lepo raztopi, nadevaj tortilje. Prelij jih s salso, guacamole omako in kislo smetano, da dobiš barve mehiške zastave. FIžol in koruza sicer napenjata vse nas, ampak da bi se zaradi nekaj malega plinov odrekla takemu užitku, to pa ne (razen če bi šlo za zdravje, to je druga zgodba) - so pač okna tudi pozimi malo bolj dolgo odprta...Mamamia mamamia

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

2. feb 2006 9:40

Juhu, jaz grem danes v Joe Penjasa na kosilce. Loni Makaroni

smrketa  

član od: 21.3.2005

sporočila: 261

6. feb 2006 11:03

Mamamia, hvala za odgovor! Razlog za tortilije brez koruza in fižole je bil čisto zdravstveni. Na koncu je izpadlo prav dobro, čeprav nič tipično mehiško, smo imeli pač svojo verzijo. Na olju sem popražila čebulo, brokoli, korenček, bučke in paradižnik (vse drobno sesekljano) ter s tem nadevala tortilije. Seveda sem dodala še sir in pa eno kupljeno sirovo omakico. Bilo je zelo dobro! smrketa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti