Kako oceniti lokal?

neznan uporabnik

3. okt 2001 21:31

Alah ,se vam zdi, da onemogočamo kritične besede ali kaj? Ampak verjetno gre bolj za obrabljene floskule na temo "železni" časi, "represija", etc.. S tem, da bomo tule argumentirano "razkrinkali" kakšnega gostinca, ki ni korekten, konkurenčen, itd.,ki je koga okrog prinesel, mu bomo zmanjšali možnost, da še naprej "mlati mastne pare", kot pravite. Mogoče da take povratne informacije res niso v interesu gostincev.., kot pravi Henri. So pa zato v interesu nas, ki tukaj debatiramo.

neznan uporabnik

3. okt 2001 22:10

Dober vecer Prijatelji, ce vam lahko tako recem, skoda,ker moja masina dela tako pocasi, in bi tudi ne mogel udejstvovati se v kaksni klepetelnici, in bi mi moroce ratalo, vzpodbuditi se koga v debato. Ko je Nahoku izstopila ni povedala na kateri postaji se nahaja. To je bilo demokraticno. Meni in se nekaterim pa to ni bilo vsec, ampak moramo spostovati voljo posameznika. Tudi Zajci, Kopitniki in Alahi si dajajo duska in ostali sledimo njihovemu mnenju in ne vedno izrazom. Tako tudi jaz povem kar mislim. Forum na KulSlo pac sluzi skupini ljudi na katero se lahko obrnem oziroma oz. povem moje mnenje, tako kot nanese tema, zato me prispevek od g.Zajca, za katerega menim, da bi naj bil na drugem mestu, ne zanima vec. V Forumu se lahko doseze demokracija, vendar ne v temu na KulSlo. Menim, da to ni mogoce zato, ker to spletno stran krojite Vi iz KulSlo. Pa, saj to ni nic narobe. Nasprotno. Brez Vas bi bilo kulinaricno zivljenje, vsj kar se mene tice, dolgocasno. Lep pozdrav Henri

neznan uporabnik

3. okt 2001 22:37

Dobro noč Henri, kaj razumeš pod demokracijo? Tukaj lahko vsakdo pove kar hoče, čeprav je to "naš" forum, tistih, ki delajo KulSlo. Mislim, da nisem nikomur še izbrisal nobenega sporočila. Na KulSlo se pa trudimo imeti lepo in pregledno bazo. Problem s tisto oceno je, ker so tako plusi kot minusi napisani v eni "klobasi", za kar ni predvidena rubrika. Ocene imajo pač svojo strukturo, tukaj na forumu pa strukture ni, zato je tudi iskanje malo zahtevnejše. Če bi upošteval tvojo željo, da oceno prestavim, s tem ne bi upošteval želje tistih, ki menijo, da je ocena bolj pozitivna in sodi tja. Demokracije torej po definiciji ne more biti, ker bi 100% demokracija postala anarhija. Če dam vam obiskovalcem "platno in škarje", da naredite dano oceno "po meri", se bo le ta veš čas prestavljala iz plusa v minus in nazaj. Če odmislim to, da sem administrator, se mi zdi osnova strani zelo demokratično zastavljena, saj vas ves čas nekaj sprašujemo in želimo vašo povratno informacijo. Osebno se mi zdi, da imate obiskovalci večji vpliv na te strani kot imamo državljani vpliv na politike. Seveda, nadstandardni paket KulSlo bo naročniški in torej "nedemokratičen", toda kot tisti s "škarjami in platnom" moram poskrbeti za to, da lahko vse skupaj finančno preživi. Pa prav lep pozdrav Jernej Urednik kulinarične Slovenije

neznan uporabnik

5. okt 2001 8:19

Če gremo malo nazaj... Naredite lahko posebno anketo, ali pri ocenah lokalov dodati opombe (ne ocene 1-5, ker bodo ocene nepopolne ampak bolj, DA, NE in morda NE VEM), kot so: otrokom prijazna, živalim prijazna, invalidom prijazna, slabo oblečenim prijazna... Če bi bila malo zlobna, bi še rekla: neljubiteljem otrok prijazna... Gre za to, da psi v veliki večini restavracij, gotiln, planinskih koč itd. ne smejo noter, ker se bodo nehigiensko otresali, lajali, skakali, nadlegovali druge goste itd. Prepričana sem, da pes, ki spi pod mizo, nikogar ne moti. Privoščim kolegici, da skupaj s celo družino uživa v nedeljskih kosilih in da normalno zahteva za manjše člane posebno pozornost. Ne privoščim pa sebi, da občasno prenašam male kulinarike z njihovim vpitjem, jokom in konstantnim sprehajanjem med mizami; in njihove straše z neprestanim sekiranjem. Takrat si želiš, da bi mlade družine zaprli v posebne sobe, tako kot kadilce - kar pa se itak na veliko žalost opušča. Pa še enkrat cene: ljubi moji, ali niste nikoli jedli zunaj po Evropi? Sicer bi vam bilo jasno, da je pri nas to zeloooo poceni. Medtem ko ostale stvari (npr. hrana v trgovinah) niti slučajno niso cenejše. Upam, da si bomo lahko še dolgo lahko privoščili kadarkoli iti na hitro ven pojest, in da to ne bo le kaka instant ali kitajska zadeva.

neznan uporabnik

5. okt 2001 9:57

Uh Malan, kakšen oster jezik! Žal pa je čisto res, da imate v svoji izjavi kar prav. Ne glede na to, da imam tudi jaz eno tako malo gomazildo, ki teži okrog po gostilni - bi tudi jaz kdaj rada v miru pojedla. Žal se pa malo bojim, da se vse mlade družine ne bi strinjale, da bi jih zaprli v posebno sobo. Predvsem pa, otroci od drugega leta dalje znajo že sami odpreti vrata, tako da to ne bi bila kakšna posebna rešitev - prinesla bi pa veliko hrupa in nasprotovanj, kljub temu, da bi bila načeloma čisto dobronamerna. Načelno mislim tako - kot nasploh v življenju je treba povsod malo potrpeti, uporabiti malo humorja in dobre volje, pa gre. LP Tinca

neznan uporabnik

5. okt 2001 10:57

Ja, saj to je bilo mišljeno kot zbadljivo in žleht. Včasih pač moraš malo pojamrat, če trpiš... Sicer pa ne vidim potrebe, da bi človek na splošno v življenju moral trpeti... V lokal, kjer se mi vali cigaretni dim pod nos pač ne hodim. Saj imamo nekadilski zakon, pa se očitno ni obnesel zaradi nasprotovanja večine ljudi. Zakaj bi zdaj maltretiral lastnike lokala, sam ne moreš orati ledine! Je pa zato dober tudi takle forum, da se informiramo, ali kje obstajajo tudi stvari za manjšinske mišljenike.

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

21. feb 2002 13:21

Pozdravljeni! Bolj nova sem na forumu, zato pa pogrevam staro temo - namrec kako ocenjevati lokale? Zdi se mi, da so ocene lokalov na portalu rezultat trenutnega navdiha in popolnoma neprimerljive, tako, da si z njimi nekdo, ki bi rad izbral dobro gostilno,kaj malo pomaga. Ali je dovolj samo korajža, ali je potrebno tudi kaj znanja (da ne omenjamo zdrave pameti), da to pocnes - in to javno? Zbodla me je ocena restavracije "Chez Eric" - pa naj bo to samo kot primer, saj je takih verjetno še precej. Povsem se strinjam, da neprijazen natakar in neprimerno postrežena hrana in pijača še tako slovečo "dobro" gostilno nepreklicno za prizadetega gosta spremenita v "slabo". Nič ni narobe, če se to javno pove! Kako pa recimo oceniti ponudbo? Ali so trije meniji dobra ali slaba izbira? V zadnjih letih sem dala skozi kar precej francoskih restavracij v Franciji in drugod po svetu (pri nas jih pač ni kaj dosti), pa tale v Fužinskem gradu po mojih izkušnjah zdrži primerjavo z večino od njih - vsaj tistih petkrat, kolikor sem bila tam. Ali je važno, da je hrana dobra, ali mora zrezek viseti čez krožnik, pa kakršenkoli že je? Ali mora imeti terina okus po repi in krvavicah, da v Sloveniji velja za dobro? Ali je res prevec zahtevati od gosta, da se sprehodi 15 metrov od parkirišča do restavracije, ne da bi se pritoževal, da mora, revež, parkirati na pločniku? O tem, mislim, bi moral kakšno reči urednik. Lahko pa rubriko "Ocene lokalov" spremenite v "Knjigo pritožb in pohval". Tako bo bolj ustrezala vsebini. Pa lep pozdrav! Sonja

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

21. feb 2002 13:35

Morda je res za razmislek ime rubrike. Ocene (oz. mnenja) so bile, so in bodo ostale subjektivne. Vsak človek drugače gleda na stvari, to počnejo do neke mere tudi "profesionalci", ki se trudijo biti objektivni. V psihologiji vemo, da človek ni objektivno bitje, zato je težko v vlogi "merskega inštrumenta". Ocene gre za jemati le kot mnenja posameznikov, kot je bilo že večkrat poudarjeno. Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti