Kako oceniti lokal?

neznan uporabnik

2. okt 2001 19:16

Prav danes v nekaterih slovenskih dnevnikih pišejo o otrokom prijaznih gostilnah. Mislim, da si je po enoletni akciji zbiranja glasov ta zanimivi naslov (otroku prijazna gostilna) zaslužila neka picerija (ne vem, kje, ker članka nisem natančno prebrala). Poleg dobre in primerne postrežbe za naše najmlajše ponujajo tam tudi možnost praznovanja otroškega rojstnega dne. Beti

neznan uporabnik

2. okt 2001 19:31

Hm, večina obiskovalcev bo to polje vseeno pustila prazno... Jernej Urednik kulinarične Slovenije

neznan uporabnik

2. okt 2001 21:34

Ocene za "Otrokom prijazna gostilna" bi naj ne uvedli. Med odraslimi gosti jih je nekaj takih, ki otrok nimajo oz. jih gostinska ponudbo za otroke ne zanima. Vsak ocenjevalec pa lahko pri opisu ponudbe omeni to vrsto ponudbe. Lep pozdrav vsem Henri

neznan uporabnik

2. okt 2001 22:02

Mislim, da je to bolj stvar gostiln, da pri opisu lokala ponudjo še te opcije, ki jih sicer na KulSlo nudimo pod vpisom lokalov. Zdaj pa spet lahko začnemo debato o tem, zakaj je premalo vpisanih gostinskih lokalov na naših straneh. Jernej Urednik kulinarične Slovenije

neznan uporabnik

3. okt 2001 9:58

Ha, ha, ha, tole vprasanje, zakaj se gostinci v tako malem stevilu prijavljajo je bilo ze postavljeno. Osebno sem ze z nekaj gostinci debatiral o KulSlo, pa niso bili prevec navduseni za tak pogovor. Kar naprej se izogibajo, ces to je izguba casa in denarja. Mogoce pa bi KulSlo morala preiti na "vzgojo" gostincev bolj direktno, kot po posti. Za dvig kulture gostincev v Sloveniji bi morala predvsem nekaj storiti drzava, saj ona neposredno "kasira". Osebno sem pa mnenja, da so gostinci drugace "zasciteni" preko svojih "organizacij"(nekak loby ali mafija), in jih KulSlo sploh ne zanima oz. nasprotno, mocno jih moti. Cast izjemam Lep pozdrav vsem Henri

neznan uporabnik

3. okt 2001 11:11

Tudi jaz si želim, da bi pri ocenah lokalov ocenjevalci napisali kaj o "primernosti" lokala za otroke. Vsaj to, če imajo stolčke za hranjenje, pa kakšna igrala na prostem, o kakšni igralni sobi pa tako lahko starši z malčki samo sanjamo.Kdaj pa kdaj pa tudi mi radi jemo kje drugje in ne samo doma...

neznan uporabnik

3. okt 2001 11:42

No vidim, da sem odprla kar zanimivo temo. Morda sem napisala malce prehitro, ker oceno primernosti za otroke res težko stlačimo v standardne razpone od 1 do 5. Kaj pa če bi naredili to nekako tako - kot dodatno rubriko, da bi podatek vpisali pač tisti ki so s tem področjem bili (ali ne) zadovoljni in ki jih sploh zanima - kot neka dodatna informacija. Ne bi pa vplivalo na seštevek ocen - ker je res- se strinjam s Henrijem, da tovrstne teme res ne zanimajo vseh. Ko ste ravno vprašali, kakšna je otrokom neprijazna gostilna vam bom navedla nekaj primerov (brez imen seveda) - ni otroškega stolčka, zaprosiš za kako blazino ali zložen prt za pod ritko in dobiš odgovor "saj bo najmanj polival če ga v naročje vzamete"; - Seveda!!! politi prt zamenjajo z vzdihom "a ne znate merkat na vašo mularijo" - prosiš za otroško porcijo (za otroka) in dobiš odgovor "jih nimamo, so pol pa tisto odrasli jedli, da je blo manj za plačat" - otroške (recimo da polovične) porcije so maksimalno 30% cenejše - prosiš za sok sobne temperature in dobiš odgovor "ga nimam cajt gret" Morda se bodo ti primeri komu zdeli drobnjakarski, ampak po naravi sem prijazna duša in mi take malenkosti pokvarijo kosilo in dan. Da o kakšnih povijalnih mizah v običajno ledenomrzlih (da se lufta) straniščih ne bi niti govorila, še topla voda težko kje priteče. O straniščni kulturi Slovencev pa bolje da sploh ne načenjam teme. Akcija o kateri je pisala Beti je pa res te dni v večih časopisih (zmagale so v glavnem picerije) in če drugega ne, je vsaj začetek. Morda pa hodimo v napačne gostilne - to so tiste, navadne, z nedeljskimi kosili za jurja, nič bolj imenitnega. Pa vendar, gre mi za odnos do gosta, do ljudi. Rada imam prav take domače, navadne gostilne, če so ljudje v njih tapravi - in tudi takih sem že hvalabogu kar nekaj spoznala. Toliko - upam da nisem dreznila v osje gnezdo in ne bomo zašli z naše poti - dobro jesti, dobro kuhati LP Tinca

neznan uporabnik

3. okt 2001 14:22

Zajcu pasjo radost ! Ja, ja henri, Bojan in ostala banda najbolje, da se samo hvalimo, tiste, ki pa grajajo pa naj prime Udba in naj jih strpa na Goli otok. Sicer pa, mi se kregamo, gostinci pa mlatijo mastne pare. Lep pozdrav Kopitniku. Si pa res car. Adijo !

neznan uporabnik

3. okt 2001 20:27

Vsemogoci Alah Agbar V demokraticno miselnost spadajo tudi zakljucki neke vecine cetudi se ne strinjas z njimi. Zaenkrat pa ne vidim demokraticnosti tukaj v Forumu, saj je treba vpeljati drugacna merila za uvajanje le iste. Svecano izjavljam, da ne spadam k Bojanu in ostali "bandi". Sem samo eden iz "debatnega kluba" v tem Forumu

neznan uporabnik

3. okt 2001 20:50

Henri, ni demokracije tukaj? Zato, ker je ocena še vedno v "plus" rubriki? Zdi se mi, da tvoj komentar ni bil v večini (kolikor je pač komentarjev sploh bilo, večina tako bere in nič ne napiše - znano dejstvo). Pozdrav Jernej Urednik kulinarične Slovenije

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti