Kuhano vino

vida u.  

član od: 1.4.2007

sporočila: 360

15. nov 2007 20:09

Glavne sestavine za kuhano vino mi uporabljamo; vino seveda, vodo, sladkor, klinčki. In seveda to obvezno NE SME zavreti, ker drugače vas lahko peče zgaga in tudi okus je dosti slabši. vida u.

tasau  

član od: 24.8.2005

sporočila: 196

15. nov 2007 20:47

Aha, a zato mene zdej peče.... Si bom za naprej zapomnila, da ne sme vreti. tasau

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

16. nov 2007 2:27

Jaaaa, za dobro kuhano vino ubijam...pa ga ne upam piti. Nikoli namreč ne veš, kdaj bo v sekundi zaradi nenačrtovanih zadev, potrebno sesti za volan.. in zato ostajam pri čaju, kakavu ali pa sladoledu  (pa naj bo kuhano vino še tako dobro, ga ne zamenjam za sladoled ... pa naj bo še tako mraz... ne, ne- brez sladoleda pa ne gre) Lep dan in veliko se smejte

luccka  

član od: 8.12.2007

sporočila: 229

20. dec 2011 19:52

Nisem nikjer zasledila, zato obujam staro temo.. Mi lahko kdo priporoča katero belo vino naj kupim v trgovini, da je primerno oz. dobro za kuhano vino? 

luccka

yulchi  

član od: 16.8.2007

sporočila: 630

21. dec 2011 0:42

Beli muškat, traminec, šipon, sauvignon... glavno da je malo sladko in ne kislo. Ker če je vino kislo, ga niti sladkor ne reši.

yulchi

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

21. dec 2011 9:44

Reši pred čem? Čisto vseeno kakšno vino je, vino tako ali tako uničimo. Začinimo ga pa po svoje, okusa in vrste vina se tako ali tako ne da več definirat. Domače iz kakšnih vinotočov je odlično za te stvari, jaz vzamem kar mešano, pa še malo cenejše je. Sladkih se pa izogibam tudi pri kuhanem vinu.

Commis débarrasseur

mejačka  

član od: 17.10.2008

sporočila: 601

21. dec 2011 9:58

Mi na primorskem k kuhanem vinu nismo dodajali vode. V posodo smo zlili vino, dodali klinčke, sladkor, ko je vino zavrelo smo za par trenutkov prižgali alkoholne hlape ki so izparevali in s pihom ugasnili (kot svečo). Tako vino je bilo res polnega okusa, ne pa dandanes ko dobiš na raznih štantih v kozarec več vode kot vina, cene pa tako zasoljene, da te potem še nekaj časa peče zgaga, hahaha

mejačka

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

21. dec 2011 10:08

Jaz pa ne maram močnega kuhanega vina, ker je fajn, kadar se zbere družba da se ga lepo pije počasi cel večer. Pol pol ali še manj vina kot vode, nadomestek čaja. Če pa iščemo poln okus, pa kot sem že rekel, zakaj potem sploh kuhat vino in dodajat cukr in močne začimbe.

Commis débarrasseur

luccka  

član od: 8.12.2007

sporočila: 229

21. dec 2011 14:00

Hvala za nasvet yulchi, sem kupila šipon ker sem ga najprej zagledala na polici 

načeloma doma kuhamo rdeče vino (domače), tokrat pa nameravam oba, ker nekateri pijejo le belo.

Drugače pa nismo nikoli ''komplicirali'' pri pripravi kuhanega vina. Običajno dodamo malo vode, klinčke, cimet,  limono in sladkor. Aja, pa zavreti ne sme. 

 

Nam je glavno to, da se družimo in malo pogrejemo ob kuhanem vinu, ker je ta pač aktualen v zimskem času

luccka

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

21. dec 2011 14:11

Moja oma je pripravila kuhano vino tako, da je najprej v sladkani vodi kakih 10 minut kuhala klinčke in cimet. Potem je dodala vino in ko je skoraj zavrelo, je lonček odstavila in nalila v kozarce. Tako je bilo v napitku še vedno kar nekaj alkohola. Vino je bilo navadno poceni, res pa da ne kaka kislica. Jaz poleg tega dodam žličko vanilije, kardamom in piment. Pozabila: Dodam tudi malo pomarančne lupine.



Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 21.dec 2011 14:40

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti