Kuhano vino

robi  

član od: 12.1.2006

sporočila: 7

9. feb 2006 15:11

Jaz nisem noben kuhar ali kak drug gostinc,vino pa vseeno kuham vsaj trikrat na teden(pozimi)in to seveda zjutraj ob 6.30 preden grem na Krvavec.Moj recept pa je sledeč,glede na to ,da sem poskušal že vse mogoče.Vino je skoraj najboljše kakšno namizno belo,saj je vseh ostalih skoraj da škoda.Pripravim 1.2 L vina 3 dcl vode,eno cimetovo palčko(od Maestro,ker je tanjša skorja in se mi zdi,da da,več od sebe kot Kotamijeva,ki je debelejša),približno 15 klinčkov,6 velikih žlic sladkorja ter tri 1 cm-trski rezini limone,ki jo od letos ,prej olupim,saj sem imel občutek da lupina preveč zagreni. Kuham pa ga toliko časa ,da enkrat zavre,ga precedim in hojla v termosko. Res se mi zdi tak še najboljši,sicer pa se dobimo štirje prijatelji in vsak prinese svojo porcijo,seveda skuhano po istem receptu,saj nesme biti odstopanj,ko odpiramo termoske ostalih. Je pa res,da bi šel lahko kdaj k zdravniku "cukr zmert",me včasih res kar mal zaskrbi,sam zebe me pa ne. LP robi

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

9. feb 2006 18:17

Tudi sama najprej iz sladkorja naredim svetel karamel ,hitro vržem na karamel cimetovo palčko in karamel da zadiši zalijem z vinom ,na 1/2 l vina dam 1 dl vode ,dodam sok 1 pomaranče in narežem še eno dobro oprano celo pomarančo ,ko začne vreti odstavim dodam še 2 žlici ruma, za 10 minut pokrijem -to je sicer ene vrste punč -,pogreje ti telo in dušo ............brbončice ponorijo.......... LP Marta

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

10. okt 2006 7:37

Tudi jaz ga pozimi rada skuham, uporabim pa vedno našega domačega rdečega.Je malo trpkega okusa, ampak z začimbami in malo sladkorja nastane super kuhani vinček. Pozimi paše, posebej če si dosti zunaj, ali na smučariji ali pa ko imamo koline. Kyara

Szdenka  

član od: 22.10.2003

sporočila: 220

10. okt 2006 8:11

Pri nas je obvezna sestavina kuhanega vina rožmarin, pa naj bo svež ali suh. Še malo pa bo mrzlo - nazdravje.... Zdenka

lanna  

član od: 4.11.2006

sporočila: 80

30. dec 2006 16:05

Sama sem v trgovini T..(ne bi rada delala reklame) videla že pripravljeno mešanico za kuhano vino;) Dodaš le še 0,5l vina...mmm... lannika

Jerneja USA  

član od: 24.11.2006

sporočila: 812

30. dec 2006 20:20

Verjetno je ta mesanica za kuhano vino podobna tisti, ki jo ima moja Danska prijateljica. Mislim, da so glavne sestavine klincki in cimet. Jaz sem ga prav pred kratkim pila (rdece vino) in je bilo super. Ko se malo pokuha s sladkorjem in mesanico zacimb se te odcedijo stran, potem pa notri zakuhas se malo rozin in narezanih mandeljev. Super Jerneja USA

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

30. dec 2006 21:26

Pa limonina lupinica mora biti zraven. zame, ki sem ljubiteljica začimb, bi šlo zraven še malo ingverja. No, to z mandlji in rozinami mi je pa novo. rimljanka

Jerneja USA  

član od: 24.11.2006

sporočila: 812

30. dec 2006 22:32

Ja, limonino lupinico sem preskocila (mora pa biti), ingver bi pa tudi sel. Meni so bile tudi rozine in mandlji cisto nova zadeva, bili so pa res super (obozujem rozine, se posebej tiste namocene v rumu ali pa v kuhanem vinu ) Jerneja USA

zvezdica55  

član od: 8.8.2006

sporočila: 555

30. dec 2006 23:33

Moja sestra, ki živi na Švedskem, je enkrat za Božič bila doma in nam kuhala (kuhano vino je prinesla v steklenicah iz Švedske) vino in v vsako skodelico dala nekaj rozin in mandlje. Povedala je, da je pri njih to običajna pijača, ki se pije v tem času. Tudi mi včasih napravimo sedaj tako in je super. zvezdica55

tasau  

član od: 24.8.2005

sporočila: 196

15. nov 2007 19:37

Se mi je zdelo smiselno, da oživim tole temo in spomnim koga na to sladko, dišeče zimsko razvajanje, ki si ga lahko kdaj pripravi namesto čaja. Pa nazdravje! tasau

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti