Pleskavica

BorisM  

član od: 30.11.2005

sporočila: 1

tema odprta - 30. nov 2005 19:34 | ogledi: 5.880 | odgovori: 4

pozdravljeni,

že nekaj časa obiskujem vašo stran vendar sem se šele sedaj prijavil.

Imam pa takoj eno vprašanje, na katero upam, da mi boste lahko dali odgovor.

Verjetno vsi poznate gostilno Jelen na začetku Ljubljane.

Zadnjič smo bili z druščino tam in sem poizkusil "špikano pleskavico". V bistvu je to pleskavica, v katero je vmešan sir. Sedaj pa me zanima, če mogoče kdo ve recept za tako pleskavico. namreč pojedel sem jih ogromno ter na različnih koncih Slovenije, vendar tako dobre kot tam še nisem jedel.

Zanima me ali je okus zaradi mesa, dodatka sira ali česa drugega.

Če je kdo že probal, me zanima njegovo mnenje.

Hvala za vaše odgovore.

Lp

Boris

BorisM

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

30. nov 2005 19:45

Tako pleskavico sem jedla v gostilni Pri Jovotu. Zelo dobra stvar. Kako jo delajo, pojma nimam. Vem, da je notri sir in se mi zdi, da tudi kajmak. Imajo pa tudi tako, ki je v bistvu sestavljena iz dveh tanjših pleskavic in vmes kajmak. njami lp Julija

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

1. dec 2005 11:27

Mislim, da gre tudi pri pripravi pleskavic za pravo razmerje dodanih začimb. Osnova je seveda prava kombinacija mletega mesa (govedina, ovčetina, čeprav nas večina uporablja svinjino), potem drobno sesekljana čebula in feferon, sol in poper, nekateri dodajo še malo česna. V to maso in že oblikovano pleskavico potem našpikaš koščke sira. AMpak variacij je veliko, odgovor na tvoje vprašanje pa bo pravi samo tam, kjer si pleskavico, ki se ti zdi najboljša, jedel. Saj veš, vrag je vedno v podrobnostih. Mamamia mamamia

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

1. dec 2005 22:14

če ti bojo sploh hoteli povedat. drugač pa, če boš delal sam, daj not kajmak. Drejček

harmonija  

član od: 12.8.2003

sporočila: 222

2. dec 2005 6:48

Ojla! Včeraj sem jedla prešpikano pleskavico pri Jovotu in marljivo gledala kuharju pod roke. Od gmote pripravljene mesne mase, iz katere je pekel pleskavice in čevapčiče, je odvzel del mesa, ga zmešal s koščki sira in kot običajno oblikoval pleskavico. Ko se je pleskavica pekla na žaru, se je sir topil in na spodnji strani cedil dol. Po obračanju se je taisto ponovilo še na drugi strani, sir na zgornji strani pa se je ohladil in ostal raztegnjen kot bodice. Ko je bila pleskavica pečena, je dejansko zgledala, kot da bi se kuhar matral in v meso našpikal majčkene sirove palčke. Aja, bilo je zelo dobro in huuuudo nasitno. Lp Harmonija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti