Tortilje !

631141  

član od: 14.11.2003

sporočila: 612

tema odprta - 30. nov 2005 15:18 | ogledi: 11.520 | odgovori: 15

Zraven Chili con karne bi rada postregla tortilje. Kakašen pameten recept, sploh nimam pojma kako to izgleda? Ali se lahko postrežejo mrzle? Če mi ne znese s časom, bi jih kupila KJE?

Lp,

Klavdija

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

30. nov 2005 15:24

Tortilje lahko kupite v vseh najboljših sosedih, pa v sparu tudi, samo malo večje štacune morajo biti, take da imajo tudi polico za "eksotično hrano". Malo je treba pogledati ker imajo ene kao original in so drage ko zverina (8 kom cca 1500 sit) potem se pa dobi tudi sparovo blagovno znamko ( v M so pa kar v eni prozorni vrečki) kjer je 15 kom cca 1000 SIT. V vsakem primeru jih je dobro pogreti ker so sicer gumjaste in brez okusa. Pišem o pšeničnih tortiljah ki zgledajo kot ene vrste palačinke ali mlinci. Koruzne imajo menda samo od firme Tacos in so zelooo drage. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

30. nov 2005 16:07

Če se jih ne pogreje se trgajo ko se jih daje narazen. Doma narejene so vsekakor neprimerljive s kupljenim. Nam imajo kupljene nekakšen neprijeten vonj in je bolje. če jih delam doma. lp Vesna Vesna Milek Recko

Tanja05  

član od: 26.12.2003

sporočila: 392

30. nov 2005 22:42

Ja, se strinjam, kupljene imajo res en čuden vonj. Enkrat sem jih naredila, pa mi niso najbolj uspele. kakšen preizkušen recept bi bil dobrodošel. LP, Tanja

631141  

član od: 14.11.2003

sporočila: 612

1. dec 2005 12:07

Še eno vpašanje : Tortilje bi danes spekla in namazala z nadevom, zložila v pekač in jih jutri v pečici pogrela ene 20 min na 200 °C. Eno porcijo bi pa dala v skrinjo in jih v soboto popoldan spet spekla v pečici. Po vrhu bi jih posula s sirom. A bi to šlo? LEP POZDRAV, Klavdija

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

1. dec 2005 12:12

Bi, boljše so sicer sveže nadevane, kot večina (vsaj zelenjavnih) zadev, ampak bi šlo, ni problema. mogoče bojo malo spacane spodaj, če se bojo napile omake, ampak če boš polnila z ne preveč tekočimi zadevami in dala omakco posebej, da jo dajo čez, pa ne bi smel bit problem. Jaz dostikrat zamrznem, če ostane en obrok, oče je zelo hvaležen;) Pazi, ko odmrzuješ, da se ne razmoči, daj iz vrečke, kristalčke dol otresi, itd... saj veš;) Veri

Levinjav  

član od: 15.11.2005

sporočila: 447

2. dec 2005 10:28

Pri naši hiši velikokrat jemo mehiško hrano. Tortilje vedno naredim sama po originalnem receptu iz mehiške kuharice, ki sem jo privlekla iz mehike. Recept za pšenične tortilje ( za približno 8 tortilj): 250 gr pšenična moka (jaz osebno uporabljam grajsko moko) eno veliko kuhinjsko žlico margarine voda po potrebi Vse skupaj se zgnete v testo in pusti počivati približno 30 minut. Potem iz testa zvaljaš klobaso in jo razdeliš na 8 delov, ki jih z rokami poskušaš oblikovati v krog in jih z valjarjem razvaljaš na 1 mm debeline. Toritilje pri nas doma niso sicer popolni krogi, vendar so pa zelo okusne. Tortilje na vsaki strani opečeš pril. 30 sekund (jaz to ponavadi naredim v teflonski posodi brez olja). Pa dober tek! LP! Levinjav

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

7. nov 2006 20:28

Danes sem naredila chili con carne, jutri pa bom pripravila tortilje. Sedaj me pa zanima, na kakšen način lahko tortilje postrežem. LP katjushka

huanita  

član od: 19.8.2005

sporočila: 6

7. nov 2006 21:56

A mi lahko napišete prosim kakšen enostaven nadev?! huanita

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti