Krašenje tort

nb  

član od: 29.11.2005

sporočila: 2339

4. maj 2010 23:32

Uh, preden bom naredila prvo masleno vrtnico, ki bo res podobna vrtnici bo pa zgleda še precej vode preteklo. Sem naredila kar nekaj poskusov danes, pa nisem preveč zadovoljna. Z listki je šlo bolje, čeprav mi pri večini zaključek tudi ni bil všeč. Na koncu ni lepa špica. Največji problem sem imela zaradi tega, ker je krema postajala vse bolj mehka, pa se sploh ni več dalo delat. Pa ne bom obupala, 1x mi bo že ratalo. Nena

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

4. maj 2010 23:39

nb je napisal/a:
Uh, preden bom naredila prvo masleno vrtnico, ki bo res podobna vrtnici bo pa zgleda še precej vode preteklo. Sem naredila kar nekaj poskusov danes, pa nisem preveč zadovoljna. Z listki je šlo bolje, čeprav mi pri večini zaključek tudi ni bil všeč. Na koncu ni lepa špica.Največji problem sem imela zaradi tega, ker je krema postajala vse bolj mehka, pa se sploh ni več dalo delat. Pa ne bom obupala, 1x mi bo že ratalo.Nena

 

Vanja

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

5. maj 2010 1:37

No ja, jaz sem verjetno manj kritična, ker se mi zdijo tele za prvič kar v redu (mi je nekoč nekaj maslene kreme ostalo, pa sem eksperimentirala, čeprav z zeleno):

Je pa res problem, ker se krema začne topiti, da ...

Atina

nemeja  

član od: 29.3.2007

sporočila: 83

22. maj 2010 16:38

Bom uporabila kar tole staro temo, da ne odpiram nove, čeprav je problem malce drugačen.Moj sine bi za rojstni dan rad torto vulkan. Ima kdo kakšno idejo kako bi jo naredila? Sem že malo brskala po netu, zadj pa preverjam še pri vas, če je katera že delala kaj podobnega in kako? Sem našla en dober primer, kjer vulkan bruha dim:) in uporabljajo "dry ice"?? Ali kdol ve kaj je to in kje bi se to pri nas dobilo? http://www.finkbuilt.com/blog/erupting-volcano-cake/ nemeja

palalačinka*  

član od: 25.2.2010

sporočila: 113

22. maj 2010 19:24

se mi zdi ideja katarine k veliko bolša kot pa tista z linka.... če nimaš izkušenj s suhim ledom (dry ice) potem se ga raje izogni, preveč je namreč tukej kemije zraven pa nevem kolko je kaj pametno na slepo eksperimentirat.. palalačinka*

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti