Rdeča leča

xsara  

član od: 28.7.2004

sporočila: 173

tema odprta - 30. nov 2005 8:15 | ogledi: 10.304 | odgovori: 10

Imam rdečo lečo, kupljeno v vrečki na kateri piše da se leča skuha v vodi in nastane neke vrste enolončnica-meni se zdi to malo čudno samo voda sol in leča??? Kako pa vi to pripravljate, skuhala bi enolončnico-kako, lahko pa tudi kaj drugega.

Isti problem nastane pri vrečki -gorska mineštra-tudi tam piše priprava-voda, sol,"vrečka"????

Hvala za nasvete, po službi hitro skuham, pa spet kidat sneg

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

30. nov 2005 8:44

Jaz skuham kot ričet, samo namesto ješprenja uporabim tisto mešanico za gorsko mineštro. Ponavadi skuham brez mesnih dodatkov. Meni je okusno. jade

d.  

član od: 3.12.2003

sporočila: 523

30. nov 2005 8:56

Rdeca leca je ze sama po sebi precej okusna. Minestre iz nje sicer se nisem delala, pogosto pa delam omako. Preprazim cebulo in malo cesna dodam leco, se malo poprazim in zalijem z juho oz. vodo. Pustim vreti nekaj casa potem pa zacinim. Obvezna je sojina omaka, poper in bazilika. Delaj po okusu in zalij z vec vode pa bos dobila nekaksno minestro. Seveda pa lahko dodas tudi razlicne vrste zelenjave *korencek, bucko,... lp

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

30. nov 2005 17:43

Lečo dodajam k radiču, ki ga pripravim kot solato, pač namesto krompirja. Zelo enostavno, hitreje skuhano in čisto dobro. Lp riba-ribica

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

30. nov 2005 18:33

Jaz sem skuhala gorsko mineštro po navodilu na vrečki in se popolnoma strinjam s tvojimi pomisleki: samo voda in sol in vrečka ni dosti... naslednjič sem dala začimbe, pa kako svežo zelenjavo,... pa je bilo super! Enako bi naredila pri rdeči leči, vsaj začimbe, sicer je jed za najine pojme dolgočasna... Veri

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

24. jan 2006 19:34

Danes sem prvič kupila mešanico za gorsko mineštro.Na paketu mi nič ne piše kako se pripravi.Torej kuhate kot zelenjavno mineštro,ali kot ješpren z mesom?A je treba dat mešanico zvečer kaj namočit?Videla sem da prodajajo tudi mešanico za dolenjsko mineštro,jo je katera že poskusila? Teka

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

24. jan 2006 22:40

Rdečo lečo uporabljam kot dodatek zelenjavnim mineštram. Najprej v vodi kuham samo lečo (15 min), nato dodam zelenjavo, začimbe in sol. Leča se popolnoma razkuha in prav lepo zgosti mineštro. Gorsko in dolenjsko mineštro pa kuham kot ričet z dodatkom zelenjave in začimb, brez mesa. Včasih jo del tudi odvzamem (po nasvetu dame s sosednjega foruma) in jo okisano pojem kot solato ali pa jo dodam med radič oz. endivijo, namesto krompirja. lp Julija

jesen  

član od: 5.10.2004

sporočila: 410

25. jan 2006 7:38

Ravno sem hotela zastaviti vprašanje kako se pripravi ta dolenjska mineštra,pa vidim,da ste me prehiteli.Včeraj sem jo kupila,pa tudi tukaj piše,da se skuha samo v vodi in se posoli.Čudno se mi zdi,da bi kdo jedel samo to oprano zrnje.Piše,da je mešanici fižol mislim,da "adzuki" ali nekaj takega,čisto po dolenjsko mi zveni. jesen

booris  

član od: 11.11.2004

sporočila: 315

25. jan 2006 8:50

Jesen, če dobro pregledate vrečko, v kateri je pakirana "dolenjska mineštra", boste prebrali, da je po poreklu iz Kanade :) Prijazen dan! Boris booris

jesen  

član od: 5.10.2004

sporočila: 410

25. jan 2006 9:40

Ja Boris sem videla ja doma,ker je tako droben tisk,da v trgovini sploh nisem mogla prebrat.Moti me samo to,ker sem pač mislila ,da če je "dolenjska mineštra"so pa ja same domače sestavine.Bom pa najprej skuhala potem pa pohvalila ali skritizirala. Lep dan! jesen

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti