Argentinska restavracija

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

29. dec 2005 20:57

isiliel je napisal/a:
McNena je napisal/a:
Janina, sem sem pozanimala pri mesarju. Mi je zagotovil, da argentinske govedine še ni pri nas, tako da pod tem imenom veselo pečejo slovensko govedino. Za ceno naviti pa je dovolj že naziv, pa smo tam. Če pa kdo ve, kje se da kupiti sveža res argentinska govedina, naj se oglasi. Seveda me zanima le če je to v Sloveniji. LP McNena
Samo vprašam: a so argentinske krave kaj drugačne? Meni se zdijo naše čisto ql in za tujo govedino ne bi šla plačevat več kot za domačo Če je pripravljena na drugačen način potem že, ampak krava/bik je pač krava/bik, ne glede na to, kje je vzrejen/a Katja
Katja, razlika naj bi bila v tem, da je argentinsko govedo paseno na pašnikih - samo trava - in ne futrano s silažo, kot pri nas. Pri njih se govedo res pase... kvaliteta in okus mesa je potem drugačen, če žival živi in se prehranjuje na prostem, z "živo" in svežo hrano, ne pa z nadomestki, kot je to v štalah (pri nas - no, na sploh -, ko gre za masovno rejo živine). To je ta razlika. Aja, seveda pod pogojem, da je meso res iz Argentine in ne recimo iz kake hlevske reje! To je pa druga debata, al argentinsko meso samo računajo ali tudi dejansko servirajo...! Lp, tjas Sporočilo je spremenil(a) tjas dne 29. dec 2005 20:59:32

isiliel  

član od: 7.6.2004

sporočila: 62

29. dec 2005 21:13

Ah, da, verjetno se mi pozna, da na edini kmetiji v naši vasi krave še vedno pasejo, tako da na to sploh nisem pomislila Katja

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

30. dec 2005 9:48

Isiliel in Tjas, ni razlika samo v načinu reje, temveč tudi v sortah. Pri nas imamo drugačne pasme goveda. Cela Amerika ima mesne pasme, ki so jih vzgojili za dobre in sočne stejke. Poleg tega je starost goveda drugačna. Pri nas poznamo teletino (60 kg) in govedino (300 kg), medtem ko je v Amerika teža živega goveda, ko ga zakoljejo nekaj nad 100 kg. Gre za mlado govedino, ki jo pri nas večinoma ni.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti