Segedin

MissLady  

član od: 1.7.2005

sporočila: 811

tema odprta - 28. nov 2005 13:14 | ogledi: 4.432 | odgovori: 4

Pozdravljeni vsi skupaj!

Danes mi je zadišal segedin in polenta. Bi mi mahko kdo napisal hitri in ne preveč kompliciran (pa še vedno slasten) recept za segedin?

Hvala in adijo!:)

MissLady

smrkolina  

član od: 19.9.2002

sporočila: 378

28. nov 2005 13:50

Jaz potenstam na maščobi čebulo, nato dodam meso (najbolj okusno se mi zdi iz svonjskih reber, čeprav meso ni ravno ...), in tenstam meso do mehkega. v drugem loncu skuham zelje. Ko je mesokuhano, ga pomokam, potresem z rdečo mleto sladka papriko, včasih dodam še paradižnikovo mezgo iz tube in premešam. Malo potenstam in dodam zelje. Poberam ga s penovko, oz veliko žlico, vodo , v kateri se je zelje kuhalo dodam po potrebi, nato pokuham še kakšnih 10minut , da se okusi premešajo. Dober tek Sončen gorenjski pozdrav smrkolina

MissLady  

član od: 1.7.2005

sporočila: 811

28. nov 2005 13:50

Oh hvala Jade!!! Danes sem se naročila pa Plus paket in bo iskanje mnogo lažje. MissLady

matjaž  

član od: 13.1.2002

sporočila: 1059

28. nov 2005 15:46

Hojla: Golaž segedinski (segedin) najdeš na primer v naslednjih knjigah: Mesne jedi iz ponve, lonca in pekača str. 72 555 kuharskih receptov za pripravo domačih jedi str. 91 Zelenjavne jedi str. 279 Recepti iz zlatorogove zakladnice str. 50 Kuharska knjiga Ivana Ivačiča str. 125 To sem samo na hitro pogledal med svoje kuharske knjige. LP Ažokoh

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti