Kuhanje marmelad

renault  

član od: 28.11.2005

sporočila: 4

tema odprta - 28. nov 2005 10:23 | ogledi: 30.264 | odgovori: 78

Hello!

En problem imam - zanima me če ima kdo kak preuzkušen recept za marmelado iz kivija ali pa hrušk ali jabolk?? Skratka iz sadja, ki se dobi zdaj, pozimi.

Hvala vsem za pomoč in odgovore.

lp renault

renault

modrijan  

član od: 29.12.2004

sporočila: 148

28. nov 2005 11:55

Zdravo! Jaz bi pa še kakšen recept za marmelado iz (zmrznjenih) gozdnih sadežev. LP, modrijan

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

28. nov 2005 12:08

Hruškova in kakijeva sta uspeli krasno. Na kilogram očiščenega sadja dodaj kilogram želirnega sladkorja in naprej po navodilih ki so napisani na sladkorju. Predno dam marmelado v kozarce jo zmiksam še s paličnim mešalnikom. Iz zmrznjenega sadja pa tega nisem nikoli delala. lp Vesna Vesna Milek Recko

DUŠANKA  

član od: 12.7.2005

sporočila: 2039

28. nov 2005 12:32

Letos sem naredila veliko različnih marmelad (po 1 kg sadja) in so prav vse uspele po čisto navadnem receptu, ki je bil tu na forumu že napisan večkrat: 1 kg sadja, 1 kg želirnega sladkorja (ali 1/2 kg sadnega sladkorja in vrečka želirnega sredstva - za diabetike), lahko malo cimeta in vanilije - sadje olupim, narežem na manjše kose, zmeljem v multipraktiku, zavrem, dodam sladkor in kuiham nekaj minut - nato v vroče male kozarčke in obrnem na pokrov za nekaj minut, ohladim pod deko in to je vse. Pri jabolkih in hruškah bi jaz dodala malo limoninega soka. K marelicam se dobro poda korenje in limonin sok, grozdju se poda ananas in limona, rabarbari pomarančni sok, odlična je marmelada iz buč z limoninim sokom, klinčki, cimetom in malo ruma, rum se tudi poda k slivovi marmeladi. Mislim, da tudi kuhanje iz zmrznjenih sadežev ne bi smel biti problem - odtajati in kuhati po istem postopku. Zelo rada pa mešam sadje med seboj, npr. dodam kako banano k jabolkom ali grozdju, k pomarančam malo jabolka, kamorkoli kako pest bezgovih jagod - dajo tako lepo barvo marmeladi, tudi borovnice lepo obarvajo. Pa še bolj okusno je. Malo eksperimentiraš, pa gre. Upam, da sem kaj pomagala. Uspešno kuho! Dušanka

MYCHELLE  

član od: 13.8.2005

sporočila: 254

28. nov 2005 12:33

Mene, zanima če ste že skuhali marmelado v pekaču za kruh. Zasledila sem, da je primeren tudi za kuhanje marmelade .. Hvala, lp. MYCHELLE

renault  

član od: 28.11.2005

sporočila: 4

28. nov 2005 12:47

Vesna hvala za odgovor, me veseli, da je iz hrušk možno narediti odlično marmelado. A to pomeni, da kupim želirni sladkor in delam po receptu, ki je na njem? hvala za odgovor renault

lisička  

član od: 21.7.2003

sporočila: 588

28. nov 2005 13:06

Marmelada iz zmrznjenega sadja se da tudi zelo fino narediti. Dve leti nazaj sem dobila en dan pred odhodom na dopust precej rdečega ribeza. Dala sem ga v zamrzovalnik in potem šele decembra naredila marmelado. Sadje ni treba prej nič odtaliti, samo malo ga prej pokuhaš, preden dodaš sladkor,da izpari tekočina, ker je bolj vodeno. Na okusu pa se nič ne pozna. Nato pa delaš po istem postopku kot marmelado iz svežega sadja. Porabiš lahko tudi sadje iz skrinje, zlasti spomladi, ko vidiš, da ga ne boš porabil. Tu pa pustiš domišljiji svojo pot in mešaš sadje med seboj. Seveda pa lahko dodaš tudi banane, pomaranče, kivije ....... (gledam, če je kakšna akcija sadja v trgovini). Hruškova marmelada je dobra, če jo mešamo z rabarbaro. Gobica Sporočilo je spremenil(a) lisička dne 28. nov 2005 13:07:52

Lunika  

član od: 30.8.2004

sporočila: 254

28. nov 2005 15:06

Kako pa delate manj sladke marmelade? Meni nikakor ne gredo te varjante pol sadja - pol sladkorja (okus po sadju se preveč izgubi). Poleti sem naredila par kozarčkov višnjeve in jagodne marmelade z Džemfix-om in le 1/4 sladkorja. Marmelado sem potem hranila v hladilniku in je vzdržala dokler jo nismo pojedli - recimo tri mesece. Tako da o trajnosti ne bi vedela veliko povedat... Lp, Tina

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

28. nov 2005 16:19

jaz hrušk nisem mešala z nobenim drugim sadjem in je odlična. Najraje jo imamo na palačinkah. Drugo leto jo bom zagotovo naredila več. Sicer pa je na vrečki želirnega sladkorja napisan ves postopek. Ni kaj sfalit. lp Vesna Vesna Milek Recko

maji  

član od: 28.8.2005

sporočila: 126

28. nov 2005 17:34

Mene pa zanima, kakšen je ta želirni sladkor

goranka  

član od: 26.9.2005

sporočila: 86

28. nov 2005 17:48

Jaz marmelado delam po receptu,ki je napisana na vrečki za želin.V liter soka iz prepasiranega sadja,vrečko Želina zmešamo z dvema žlicama sladkorja in ga vmešamo v prepasirano sadje,segrevamo do vrenja.Počasi dodajamo sladkor(1 ali 1/2 kilograma na 1 liter soka) in stalno mešamo, pustimo,da zavre,pustimo vreti približno 3 minute in sproti pobiramo peno katera se nabira po vrhu.Kuhano marmelado nalijemo v kozarce in takoj zapremo.Ta marmelada vedno uspe ,uporabimo lahko katero koli sadje,ker dodamo pektin je vedno tudi trda.Tako sem lansko zimo delala tudi kivijevo marmelado,pa tudi marmelado iz agrumov(pomaranče in limone) gogi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti