Kuhanje marmelad

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

14. avg 2007 11:11

Punce, bodite vesele da imate toliko robidnic, midva vse sproti pojeva, še gozdne hodiva rabutat:))) da bi jih kako predelala, lahko samo sanjam...iz malin v prvi rundi nam je celo uspelo narediti nekaj soka, a je samo še ena steklenica za zlate čase:)))))

emily  

član od: 11.6.2007

sporočila: 432

14. avg 2007 11:19

Saj jaz nimam robidnic doma, toda živimo na takem območju, kjer je polno "divjih". En sprehod po okolici pa bo marmelada

lp

emily

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

14. avg 2007 11:25

robidovo marmelado že leta delam z dodatkom navadnega kakava, ker je super. Lani sem poskusila tudi recept s pomarančo in čokolado, pa ga letos ne bom ponavljala. Ne da nam res ne bi bil všeč, ampak izpadlo je kot nekakšna nutela, nič več marmeladasto. Mnogim na forumu je bilo zelo všeč, mojim pač ne. Se pa robide v marmeladi zelo lepo kombibirajo z jabolki- pride bolj svežega okusa. Lisa

emily  

član od: 11.6.2007

sporočila: 432

14. avg 2007 13:02

Lisa, ali nam lahko zaupaš tvoj recept?

lep pozdravl 

emily

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

14. avg 2007 13:43

Za marmelado s kakavom skuham robide kot običajno (jaz uporabljam želin, lahko se pa pač malo dlje kuha, dodam tudi limonov sok) ko je gotova, pa na vsak kg (surovega) sadja dam kopato žlico kakava, temeljito zmešam s penovko in dam v kozarce. Za marmelado iz robid in jabolk pa naredim mešanico iz 2/3 robid in 1/3 kiselkastih jabolk, limonovega soka - in skuham kot ostale marmelade. Lisa

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

14. avg 2007 15:02

Dobra marmelada pride tudi iz kombinacije češpelj in robidnic. Cila

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

14. avg 2007 15:22

emily, skuhaj sok, pravzaprav sirup, na kg robid dodaj sok kake 2 limon, pa seveda sladkor. Robidam dolij nekaj vode, skuhaj, da robide posvetlijo, odcedi, dodaj limonin sok in sladkor, skuhaj in polni v steklenice. rimljanka

emily  

član od: 11.6.2007

sporočila: 432

14. avg 2007 15:53

Punce, hvala za koristne nasvete. S pripravljanjem sokov nimam izkušenj, zato sprašujem kakšne steklenice pridejo prav in ali se jih napolni z vročim sokom in zamaši z origiinalnim zamaškom (npr. steklenica od kupljenega sirupa). emily

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

14. avg 2007 16:33

Jaz uporabljam plutovinaste zamaške, ki jih namočim za kako uro v alkohol. Sok nalivaš vroč in zamašiš. Za ziher dam steklenice še v pečico na 80c za kakšno slabo uro. Ko se ohladi pa pomočim zamašeni del v vosek. Tudi tisti sok iz sokovnika na paro še enkrat pregrejem in takrat dodam sladkor, čeprav piše, da ga dodaš pred soparjenjem. Lp juhica

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

14. avg 2007 19:16

Za shranjevanje sirupov uporabim najprej steklenice, ki so bile zaprte s kovinskimi pokrovčki "kroncami". Ko teh zmanjka, so dobre  tudi tiste z navojem. Vse steklenice je najprej potrebno temeljito oprati. Sirup nalivam še vroč, zato pa steklenice predtem dobro ogrejem, včasih v pečici, včasih z vročo vodo. Kljub temu nalivam previdno, da ne bi počile. Pokrivam jih izključno z zato namenjenimi gumijastimi pokrovčki, ki jih je dobiti  v vsaki bolje založeni trgovini - na policah, kjer so druge drobnarije za kuhinjo - zobotrebci, razni pokrovčki itd. Steklenice nato pokrijem s kako staro odejo in jih pustim počasi ohladiti.

Cila

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti