Kokosova strjenka

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

tema odprta - 27. nov 2005 20:43 | ogledi: 7.019 | odgovori: 7

Pred nedavnim sem bila v mehiški restavraciji.Za sladico sem jedla kokosovo strjenko.Bila je kot nekakšen puding prelit z enim sirupom.Bi mi kdo vedel povedat kako se jo naredi.

Zanima me tudi kako se pripravi čokoladno grmado, to pa je jedel mož.

Hvala

Teka

ez  

član od: 18.5.2005

sporočila: 65

29. nov 2005 8:08

Tudi sama sem nekoč jedla kokosovo strnjenko, vendar ga je naredila Brazilka. Večkrat sem poskušala priti do recepta, vendar mi ni uspelo. Zato sem se zadeve lotila sama na sledeči način: 2 l mleka 20 dag ostre moke 13 dag sladkorja 12 žlic kokosa V vrelo mleko zakuhaj razmešano moko (kot puding). Kuhaj cca 5 minut. Proti koncu dodamo še kokos. Zlijemo v model za šarkelj, ki ga namažemo z oljem in dobro ohladimo (lahko pa uporabimo tudi male posodice). Za preliv sem skuhala gozdne sadeže z malo vode, rdečega vina in sladkorja, ter še toplo polila po rezinah strnjenke. Zelo estetsko. Ob priliki bom poslala recept v bazo. Upam, da ti bo všeč. ez

su3  

član od: 19.4.2007

sporočila: 3

28. dec 2008 10:32

Kokosova strjenka s čokoladno omako Strjenka: • 2 bananina jogurta • 1 kisla smetana • 6 dag sladkorja v prahu • vanilin sladkor • kokosov liker • 5 dl sladke smetane • 6 dag kokosove moke • 3 dag želatine Omaka: • 10 dag jedilne čokolade • 0,3 dl alpske smetane • galiano liker • cimetov sirup V kotličku zmešamo jogurt, kislo smetano, sladkor, vanilin sladkor in liker. Želatino namočimo v hladno vodo in jo stopimo nad soparo. Pripravljeni zmesi dodamo raztopljeno želatino ter narahlo primešamo stepeno sladko smetano in kokosovo moko. Pripravljeno kremo vlijemo v modelčke, ki jih prej tanko namažemo z oljem. Postavimo jih v hladilnik, da se strjenka strdi. Dobro ohlajeno stresemo iz modelčka in polijemo s čokoladno omako. Omaka: Čokolado stopimo nad soparo in prilijemo sladko smetano ter dodamo dodatke za aromo. su3

zoja2  

član od: 16.12.2007

sporočila: 258

28. dec 2008 13:42

Sem hotela napisat skoraj popolnoma enak recept, le da je v sestavinah namesto bananinega vanilijev jogurt. Pa prelivamo jo pri nas s toplo ali hladno višnjevo omako ali pa kar s sladkim grehom. Namesto modelčkov pa vzamam podolgovat in ozek pekač za potice, ga znotraj prekrijem s prozorno kuhinjsko folijo in čisto narahlo namažem z oljem, da gre folija lepo stran od strjenke. Tako dobiš lepo pravokotno obliko in se lepo režejo rezine. Sporočilo je spremenil(a) zoja2 dne 28. dec 2008 13:45:59

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

29. dec 2008 7:41

To bom pa zagotovo naredila. Zanima me le s čim bi nadomestila galiano liker. Prvič slišim zanj, mogoče lahko z rumom? Teka

anka  

član od: 7.9.2005

sporočila: 4627

29. dec 2008 9:29

su3, kakšen pa je to galiano liker? Recept se "sliši" fino in bi se splačalo s čim takim spet presenetit goste. anka

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

29. dec 2008 10:22

Galliano je liker, izdelan iz 30 vrst zelišč in rožic z aromo vanilije in breskev. Tako piše na steklenici, katera je nekaj posebnega, steklenica je najvišja od teh barmanskih pijač, literska je dolga caa pol metra in imaš problem, kam jo pospravit. Sem ga šla iz firbca poizkusit, pa nima ne vem kakšen značilen okus. Glede na visoko ceno in majhno uporabnost (za koktaile) ga brez skrbi lahko zamenjaš z vaniljevim likerjem ali aromo.

Lijana

anka  

član od: 7.9.2005

sporočila: 4627

29. dec 2008 11:45

Lijana hvala. Dobro, sem že premišljevala, da bi ga nabavila, ampak če se ga res lahko zamenja z vanilijevim likerjem, bom pa kar to uporabila, fino. Hvala. anka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti