Goveja pečenka

afrika  

član od: 26.11.2005

sporočila: 17

26. nov 2005 19:51

Govedino kar precej krat pečem v pečici, a pečenko vedno prej opečem na vroči maščobi na plošči. Prej jo seveda mariniram (olivno olje, zelišča, sol, poper, gorčica), pustim vsaj čez noč, potem opečem z vseh strani, da se naredi hrusttljava skorjica, in šele potem dam kos v pečico. Običajno izberem tanjši kos oziroma da je meso čim bolj enakomerne oblike, da je enako pečeno. Po pekaču naložim še različno zelenjavo in začimbe, vmes dolijem malo vina, pa seveda vroče vode, nenehno zalivam s sokom, ki sproti nastaja. KO meso narežem, ga prelijem z omako, ki jo naredim z tega, kar je bilo na pekaču, in jo po potrebi še dodelam. Mamamia afrika

afrika  

član od: 26.11.2005

sporočila: 17

26. nov 2005 19:59

Aja, sem pozabila dodati, da najraje delam govejo pečenko iz bržole (odstranim kosti in jih uporabim za juho) ali podplečja, nikoli pa iz beega krajca (tega je treba pošteno "našpikat", ker je sicer meso suho). Dzeljan, na osebo računaj 15 do 20 dag mesa na osebo, tako nihče ne bo lačen. Tanja05, tudi moji zrezki so velikokra bili trdi in bljak, potem pa sem ugotovla, da jih je najbolje najprej popeči na zelo vroči maščobi, da zakrknejo, potem pa jih na čisto majhnem ognju bolj dušitikot peči, kar llahko traja tudi pol ali tričetrt ure (razen pri biftekih, ampak pljučna je seveda zgodba zase). Šele takrat začnem zrezke "finiširat" oziroma jim dodajati sestavine za omako oziroma kot jih pač nameravam končat. Je pa res, da zelo uživam pri kupovanju mesa. Meso kupujem takole "na oko" in ob tem klepetam z mesarjem (seveda, ko ni vrste za menoj) ter tako izvem še kakšen trik za pripravo kakšnega kosa, pa tudi kak recept imajo mojstri večkrat "na zalogi". me kmalu čaka pošten nakup, zamrzovalnik se je izpraznil...Mamamia afrika

dzeljan  

član od: 4.1.2004

sporočila: 79

27. nov 2005 10:51

Hvala ti afrika za pomoč primojih prvih korakih v svet rdečega mesa Pozdravček, Dzeljan

*Etka  

član od: 19.2.2004

sporočila: 744

27. nov 2005 11:35

O Mamamia pa ima novo uporabniško ime Marjetica

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

27. nov 2005 17:55

Joj, sluga, z mojo prijavo je bila cela "štala", ampak je Jernej uredil zadevo n sem spet pod mamamia. Afrika pa je prvo, kar mi je padlo na pamet, ko sem se po vrnitvi s potovanja zagledala v računalnik, pa je hotel ime za dostop na forum...Sem torej spet med vami, Mamamia mamamia

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8687

27. nov 2005 21:57

Mamamia, dobrodošla v hladno sneženo in deževno Slovenijo - doma je doma, kaj ne? Pozdravček!

jankica  

član od: 12.10.2005

sporočila: 856

29. nov 2005 9:20

Kaj pomeni po naše: 2 režnja češnjaka (2 rezini ?) jankica

mufin  

član od: 19.11.2004

sporočila: 259

29. nov 2005 9:21

2 stroka česna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti