Matevž

neznan uporabnik
tema odprta - 27. sep 2001 14:34 | ogledi: 3.706 | odgovori: 1

Zdravo!

Zanima me, če mi lahko kdo pove pravi recept za matevž, kot so ga nekoč pripravljale naše babice?! Zelo bi bila hvaležna!

Pa še to: ali kdo ve, kje v Sloveniji se da dobiti v gostilni matevž, repo in pečenico!?

Hvala že v naprej!

neznan uporabnik

27. sep 2001 15:26

Ne vem , če bo tole ravno babičin recept, ker je malce prilagojen hitremu tempu, je pa preverjeno dober. Za 3 osebe vzamem približno dva velika oz. tri srednje krompirje, skuham (v koščkih). Vroč kuhan krompir stresem v multipraktik, dodam malo (cca 2 veliki žlici) kisle smetane in eno srednjo (300 gramsko)konzervo rjavega fižola, ki ga prej v slanici malce pogrejem (mikrovalovka). Zmiksam, če je pregosto dodam še malo mleka. Rahlo zmes nadevam v jensko posodo, zabelim z ocvirki in dam še za nekaj minut v pečico. Takega matevža zmažemo če je treba tudi brez mesnih dodatkov. Kombinacija matevža, repe in pečenice je po moje na jedilniku večine (domačih) slovenskih gostiln - ko je seveda čas kolin - beri, pozimi. Mislim, da vam ne bi smel biti poseben problem najti tako gostilno, morda ravno v Ljubljani ne, v okolici in drugje po Sloveniji pa zagotovo. Kar sline se mi cedijo - žal je še malce prezgodaj za tovrstno hrano, vsaj nikjer še nisem opazila krvavic ali pečenic po trgovinah. LP Tinca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti