Otroške pesmice

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

tema odprta - 24. nov 2005 17:04 | ogledi: 84.463 | odgovori: 161

Doma imam 2 malčka in smo v obdobju učenja otroških pesmic. Ko sem bila majhna sem jih znala veliko ampak sem jih veliko tudi pozabila. Če ste tako dobri bi vas prosila, da mi napišete kakšno.

jade

JasnaLekan  

član od: 23.12.2004

sporočila: 23

24. nov 2005 17:35

Ko sem še delala,sem vodila otroški pevski zbor"MURNI"Naš zbor je izdal tudi kaseto otroških pesmic.Če mi napišete naslov, vam jo pošljem.Poleg tega znam ogromno pesmic, saj sem zbor vodila kar 34 let.Ali bi radi besedila? Izdala sem tudi knjigo otroških pesmi z naslovom PESNIŠKA SLADKALNICA.To pa zato,ker rada pišem pesmi in noro rada pečem slaščice. JASNA JasnaLekan

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

24. nov 2005 17:37

Ja rada bi kakšno besedilo. Tudi jaz sem jih znala veliko pa sem večino pozabila, se spomnim par vrstic potem pa mi naprej zmanjka. jade

santina  

član od: 30.7.2003

sporočila: 227

24. nov 2005 17:42

Moja Santina je že prerasla ta del. Me je pa spomnila na kar nekaj pesmic: 1. Mojster Jaka, mojster Jaka al že spiš, al že spiš? Al ne slišiiš zvona Bim bam bom! 2. Bila je huda mravljica... - to gotovo znaš!? 3. Oh kako je to hudo, če račun ne gre v glavo! Mama hoče da mirujem ata hoče, da modrujem, meni več kot pamet vsa, le bombončko pest velja! 4. Na planincah sončece sije..... - tudi to znaš 5. Iz zemlje je pokukala drobna vijolica, vijolica, vijolica, kako lepo cvetiš. Da sončka bi pozdravila, se je nadišavila, vijolica, vijolica, kako lepo dišiš. In še 6. pesmica, ki je meni najljubša: Jaz sem mala roža, roža mamina, mamica me boža, rada me ima. Pa so v šoli djali, tamkaj za goro, trije mali bratci, mame nimajo. To pač mora biti strašno in hudo, mamico zgubiti, jokati za njo. Baje ena ktica manjka, ampak Santina jo več ne zna. Če jo znaš, napiši manjkajoči verz. Upava, da sva vsaj malo pomagale! LP

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

24. nov 2005 17:45

O hvala obema sploh nisem vedela, da ima zadnja pesmica sploh kakšno kitico razen prve jade

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

24. nov 2005 17:45

Jade! Reklamirajo, da je ta teden Nedeljskemu dnevniku priložena taka pesmarica, ali celi zvočni nosilec in pesmarica. Pojma nimam, kako zgleda, sem slišala po radiu. Preveri, morda bo uporabno. rimljanka

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

24. nov 2005 17:48

Hvala rimljanka, bom kupila. jade

strukelck  

član od: 2.12.2002

sporočila: 91

24. nov 2005 18:09

Ko za sedmimi gorami sončece zaide, k tvoji mali posteljici veveriček pride in ti čisto na uho tiho zašepeče, drago malo bitjece mnogo, mnogo sreče. Posredovala mi jo je prijateljica, kdo je avtor verzov, pa žal ne vem. strukelck

JasnaLekan  

član od: 23.12.2004

sporočila: 23

24. nov 2005 18:32

Prišel je ciganček črn kakor vranček, majhen kakor škrat, gibčen kakor gad. Ni imel nič suknje,a v klobuku luknje bil je čisto bos, kakor v grmu kos. Nekaj pa le znal je, goslice igral je, milo in lepo, kakor malokdo. In ljudje so djali, da je umen mali, stekli so domov poiskat darov. Šel je proč ciganček, črn kakor vranček, majhen kakor škrat, sit in pa bogat. Jasna JasnaLekan

Dada  

član od: 13.10.2003

sporočila: 165

24. nov 2005 18:54

ZAJČEK Sem repko zajček mlad, si zobke čistim rad, posebno še zvečer, po jedi venomer. Mi za bombone ni, le repa mi diši. Moj dom sta dol in breg, zobje kot beli sneg. Sem zajček repko mlad, si zobke čistim rad, posebno še zvečer, s kratčko venomer. MOJI BELI ZOBKI Moji beli zobki, moji beli zobki kakor sneg se svetijo. Moji beli zobki moji beli zobki se kar sami smejejo. Se venomer bleščijo, nikoli ne bolijo, ker jih vsak dan čistim, jaz že vem zakaj. Ko mlečni zob izgubim, ga miški podarim: Izvoli Sapramiška, pa novega mi daj. Moji beli zobki...... PRSTKI Palček pravi - jejmo, jejmo, kazalček pravi - pijmo,pijmo, sredinček pravi - ja samo kje dobimo? prstanček pravi - mamici v skrinjici vzemimo, mezinček pa je iz zibke gledal, pa vse mamici povedal. tititi mezinček ti, ker si mamici povedal. KUŽA PAZI Kuža pazi z repkom miga vstane, leže, tačko da. Hišo čuva, jezno laja, ko nikogar ni doma. Ko pa Jurček cicibanček truden se odpravi spat kuža naš pred vrata leže da ne vzame Jurčka tat. KO SI SREČEN Ko si srecen daj z dlanjo udari v dlan (plosk, plosk), ko si srecen daj z dlanjo udari v dlan (plosk, plosk), ko si srecen in ko sreco rad bi se delil ze nekom, ko si srecen daj z dlanjo udari v dlan (plosk, plosk). Ko si srecen tleskni s prsti razigran (tlesk, tlesk).. ... Ko si srecen po kolenih potokljaj (pok, pok).. ... Ko si srecen krepko z nogo butni v tla (bum, bum).. ... Ko si srecen glasno vzklikni svoj hura (hura!).. ... ko si srečen, boš ponovil vse od prej (tresk tresk, bum bum......hura) Če si srečen primi kravo za roge (z rokami oponašaš -kažeš roge in mukaš MU, MU)...... ......... Če si srečen stopi mačkici na rep (pokažeš z gesto in mjavkaš MIJAV, MIJAV) ........ naj priznam, da besedila ne obvladam, le hči opazujem kako se zabava, ko prepeva ter muka in mijavka. Mlajši sinek pa zraven poka od smeha. ČE SI SREČEN.. KURJE KRAVJE MAČJI ROCK"N"ROLL-ČAROVNIK GREGA (CD-Poletni Bontonček2) Če si srečen z rokama zaploskaj si... (ploskneš) Refren... Če... stopi mački kar na rep... (mjav,mjav) refren Če... primi kravo za roge... (mu, mu) refren Če... kokodakaj na ves glas (ko, ko) refren Če... kakor kača zvijaj se (ks,ks) refren: če si srečen in če srečo rad bi še delil z nekom če si...... ČUK SE JE OŽENIL Čuk se je oženil, tralala, tralala, sova ga je vzela, hopsasa! 2x Čuk sedi na veji, tralala, tralala, sova na vereji, hopsasa! 2x Sova čuku miga, tralala, dajva, se vzemiva, hopsasa! 2x Čuk pa sovo vpraša, tralala, kol"ko dota znaša, hopsasa! 2x Eno bučo vina, tralala, en"ga petelina, hopsasa! 2x Vino bova spila, tralala, bučo pa razbila, hopsasa! 2x NAŠA ČETICA KORAKA Naša četica koraka, strumno in veselo, drug za drugim v ravni vrsti, zdaj gremo na delo. Jurčku bomo pomagali, hišico zgraditi, da bo mogel svoje zajčke pred lisico skriti. Žiga žaga, poje žaga, rom, pom, pom kladivo, mi pa vsi najboljše volje delamo marljivo. MAJHNA SEM BILA Majhna sem bila, piške sem pasla, piške so čivkale, jaz sem pa rasla. Očka so djal, da `vjo koklo prodal, piške so čivkale, jaz pa jokala. Jaz pa grem na zeleno travco trgat rožce za mojo mamco trgat rožce za mojo mamco lepe bele marjetice. Jaz pa grem na zeleno travco trgat rožce za mojo mamco trgat rožce za mojo mamco lepe ?modre? vijolice. Jaz pa grem na zeleno travco trgat rožce za mojo mamco trgat rožce za mojo mamco lepe plave spominčice. BARČICA Barčica po morju plava drevesa se priklanjajo o le naprej o le naprej dokler je še vetra kej. Barčica po morju plava jadra se razpenjajo o le naprej o le naprej do brezkončnih krajev, mej. JEŽEK TEKA, TEKA Ježek teka, teka in se kotali jabolka in hruške nabirati hiti. Medved kosmatinec, svoj brlog ravna z listjem si postilja zaspano godrnja. Urna veverica pleza na drevo lešnike nabira za zimsko lakoto. Ptice lastovice odletele so v južne tople kraje jih krila nesejo. ENKRAT Enkrat, enkrat, enkrat je bil en majhen škrat, enkrat, enkrat, enkrat je bil en škrat. Imel je dolgo bradico, vsa siva je bila. Na rami nosil malhico, b"la polna je zlata. Enkrat, ... Pomagal rad je vsem ljudem, ki dobri so bili. Hudobneže preziral je, za njih ni imel oči. Enkrat, ... Ti praviš, da ga ni bilo, dokazov da še ni. V pravljici tej živel bo, zato zapojmo vsi: Enkrat, ... METULJČEK CEKINČEK Metuljček cekinček ti potepinček kje si pa bil. Pri majceni cvetki drobni marjetki medek sem pil. Potem pa želodček poln kot sodček bil je nalit. Sem rekel marjetki drobceni cvetki zdaj sem pa sit. RINGA RAJA 1.Ringa ringa raja kuža pa nagaja muca pa priteče pa vse na tla priteče kikiriki. 2.Ringa ringa raja dedek mraz prihaja prinesel bo bombone in pisane balone. Mamici copate očku tri kravate meni pa sani za dolge zimske dni. Lani je obljubil da ne bo zamudil ko sonce bo zašlo bo prišel čez goro. LISIČKA JE .. Lisička je prav zvita zver, pod skal"co ima svoj kvartir, pa z repkom miglja, pa s kremplji prasklja, pa vpraša, če je lovec doma. Oj, lovec pa na štor" sedi, nabito puško v rok" drži, pa čaka na njo, da ustrelil jo bo, če le prikazala se bo. Lisička pa je zvita b"la, pri zadnji luknji ven je ušla, pa hosto beži, se sladko smeji, pa jagrčku fig"ce moli. BIBA LEZE Biba leze, biba gre, da bi prisla do gore, do gore, do biser vode, kamor nihce drug ne more. Pod goro je vrt meden, biba leze, da bo njen, po drevesih so kolaci, med cedi se po pogaci. Iz studenca mleko tece, kar zeli si vsak naj rece, biba se vode napila, pravo pot je zgresila. BIBA LEZE, BIBA GRE DA BI PRIŠLA DO GORE, DO GORE DO BISER GORE, KAMOR NIHČE DRUG NE MORE. Biba leze, biba gre, tovor nese, kam le gre? V eno malo luknjico, po lepo rdečo suknjico. Biba leze, biba gre, da bi prišla do gore, do gore, do biser gore, kamo nihče drug ne more. Vrh gore je vrt meden, biba leze, da bo njen, za drevesom so kolači, med cedi se po pogači. Biba leze biba gre kamor pride vse poje (ama ama) Biba leze, biba gre, tovor nosi vrh gore, tovor nosi, osel ni, roge kaze, kozel ni, hiso nosi, polzek ni, "Jakcu" zleze pod brado poscegece ga z nogo, tiho, tiho, kakor muc biba dela buc, buc, buc... Biba leze, biba gre, da bi prisla do gore, do gore, do biser vode, kamor nihce drug ne more. Pod goro je vrt meden, biba leze, da bo njen, po drevesih so kolaci, med cedi se po pogaci. Iz studenca mleko tece, kar zeli si vsak naj rece, biba se vode napila, pravo pot je zgresila. pri nas je popularna tale (zraven se seveda sprehajaš s prsti od prstkov na nogi in počasi proti trebuščku): Biba leze, biba gre, da bi prišla vrh gore... Vrh gore ne more prit", ker "ma predebelo riiiiiiiiiiiit =o) (in veselo požgačkaš svojega otročička) Biba leze, biba gre, zleze "nejcu" vrh glave! PRVIČ V ŠOLO Tisto leto naša mačka je imela mlade tri. Vsak je zase bil igračka in zatorej tiste dni nisem rad, nič rad poslušal, da bom kmalu šolo okušal. Pa so hlače mi sešili in kupili mi klobuk, staro čitanko dobili in dejali mi v poduk: zbogom zdaj in srečno pot, da postaneš kdaj gospod. Jaz pa tisti dan razreda nisem videl ne klopi in še dolgo abeceda so bile mi muce tri; z njimi v hosti smo se skrili in po svoje se učili. A ta šola, bogme da, strašno slaba je bila: strgala klobuk in hlače - moje lepe nove hlače! – In ostal sem teleban, kot sem še današnji dan. (Tone Pavček) EN MALI SLONČEK En mali sloncek se je pozibaval na pajcevini tam pod drevesom, ko je ugotovil, da je stvar zanimiva, je poklical se enega sloncka. Dva mala sloncka sta se pozibavala ... ... Deset malih slonckov se je pozibavalo na pajcevini tam po drevesom, ko so ugotovili, da stvar je zanimiva, se je pajcevina strgala. TRI LUŽE Dežek pada cele dni, Še ponoči nam rosi In namaka luže tri: V prvi luži žabica, V drugi luži račkica, V tretji luži sem pa jaz – Vsi kričimo na ves glas. HUDA MRAVLJICA Bila je huda mravljica sest črnih nog je imela. Je migala, je vohala, je cisto ponorela. Oj mravljica pozresnica, le kaj je naredila? Se bika je pohrustala, samo roge pustila. Seveda to je cisto res, le kaj se bik sopiri? Sest crnih nog ima mravljica, a bik ima le stiri. Ce slisis hudo mravljico po svetu godrnjati. Obrni se in steci proc, kar zmorejo podplati! Seveda to je cisto res, le kaj se bik sopiri? Sest črnih nog ima mravljica, a bik ima le štiri. Ce slišiš hudo mravljico po svetu godrnjati. Obrni se in steci proč, kar zmorejo podplati! KEKČEVA PESEM Jaz pa pojdem in zasejem dobro voljo pri ljudeh. V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh. Kdor vesele pesmi poje gre po svetu lahkih nog, ce mu kdo nastavi zanko, ga uzene v kozji rog. Jaz pa pojdem in zasejem dobro voljo pri ljudeh. V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh. Bistri potok, hitri veter, bele zvezde vrh gora, gredo z mano tja do konca tega sirnega sveta. Jaz pa pojdem in zasejem dobro voljo pri ljudeh. V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh. MAČEK MURI Ko zapoje zvoncek v uri, prebudi se macek Muri, s taco si oci pomane, vzdigne rep in hitro vstane. Macjo posteljo prezraci, macjo suknjo pokrtaci in za zajtrk se odpravi v krcmo Pri veseli kravi. Tam ga caka stalna miza in tocajka muca Liza, ki prinese loncek mleka in se macji kruh od peka. Ob jedaci poglobi se Muri v macje casopise, vse prebere brez razlike, tudi vejice in pike. Potlej placa in cez cesto gre na sprehod v macje mesto. ČEBELICA MAJA Nekoč, že dolgo je tega, v deželi, res ne vemo kje, živela je čebelica, imela lepo je ime. Vsi, ki so jo poznali, so ji rekli Maja, mala, zvita in predrzna Maja, Maja, ki leti, leti kamorkoli se ji zdi. Spet danes z nami tu čebelica je Maja, mala, zvita in predrzna Maja, Maja, ki leti, leti, Maja, Maja, Maja, o sebi kaj povej. ČE SI SREČEN.. KURJE KRAVJE MAČJI ROCK"N"ROLL-ČAROVNIK GREGA (CD-Poletni Bontonček2) Če si srečen z rokama zaploskaj si... (ploskneš) Refren... Če... stopi mački kar na rep... (mjav,mjav) refren Če... primi kravo za roge... (mu, mu) refren Če... kokodakaj na ves glas (ko, ko) refren Če... kakor kača zvijaj se (ks,ks) refren: če si srečen in če srečo rad bi še delil z nekom če si...... MARKO SKAČE Marko skače, Marko skače po zelenoj trati. Aj, aj, ajajaj, po zelenoj trati. V rokaj nosi, v rokaj nosi seden Žutih zlati. Pijte, jejte, pijte, jejte moj"ga bratca konji. Zaj smo isli, zaj smo isli dalec po devojko. Prek deveti, prek deveti prek deveti mostov. Dajte mi jo, dajte mi jo, draga moja mati. Ne dam ti jo, ne dam ti jo, star si i bradati. Raj jo hocem, raj jo hocem f skrinjo zaklepati. NAŠA ČETICA KORAKA Naša četica koraka, strumno in veselo, drug za drugim v ravni vrsti, zdaj gremo na delo. Jurčku bomo pomagali, hišico zgraditi, da bo mogel svoje zajčke pred lisico skriti. Žiga žaga, poje žaga, rom, pom, pom kladivo, mi pa vsi najboljše volje delamo marljivo. VRABČEK ČAKA MAMICO Vrabček čaka mamico, Stiska se ob vejo. Mama po proso je šla Tja za živo mejo. Pa je vrabce srečala, Dolgo klepetala, Vse proso za sineka Sama pozobala. JAZ SEM MALA ROŽA Jaz sem mala roža, roža mamina, mamica me boža, rada me ima. V šolo že zahajam, pridno se učim, mamici pomagam in je ne jezim. Ko pa v hlače kakam vse okrog smrdi jaz sem tvoja roža vohaj me še ti. V šoli so mi djali, tamkaj za goro, tam so sami bratci, milo jokajo. To pač mora biti strašno in hudo mamico izgubiti jokati za njo. PLEŠI MEDO J.Bitenca Pleši medo, pleši medo, medved Godrnjavček, pleši medo, pleši medo, medo moj plesalček. Skoči medo, skoči medo, medved Godrnjavček, skoči medo, skoči medo, medo moj skakalček. Dvigni levo, dvigni desno, medved Godrnjavček, pa ne drži se tak resno, medo ti moj rjavček. MAMICA Mamica je kakor zarja, zjutraj se smehlja, ko se v postelji še dete s sanjami igra. In zato nikdar mamice ne dam, eno le na svetu širnem mamico imam. Mamica je kakor sonček, srček njen je zlat kakor žarek, ki posije od nebeških vrat. In zato nikdar... Mamica je kakor luna, dolge bdi noči, da počiva njeno dete mirno brez skrbi. In zato nikdar... ABRAHAM MA SEDEM SINOV.. abraham ma sedem sinov sedem sinov abraham vsi so jedli vsi so pili vsi so delali tako vsi tako vsi tako vsi so delali tako vsi tako vsi tako vsi so delali tako potem zvišaš za en ton in ponoviš celotno besedilo. MOJ RDEČI AVTO.. M.Voglar VEČ VARIANT : 1. Moj rdeči avto motor ima......... Ki brbrbr,brbr.brbr brblja........ (brbranje na ustnice) Moj rdečo avto volan ima..... Zavijam sem,zavijam tja.... Zavijam sem in tja.... (z rokami sučemo volan,v eno v drugo stran..) Moj rdeči avto še hupo ima... Pa pa pa..pa pa pa..pa pa pa! ( Žmiganje s prsti v dlan..) 2. Moj rdeči avto, hupo ima, pibipibipibipibipibipa kar se da. (z roko ji po nosku pibipam) moj rdeči avto, volan ima, brbrbrbrbrbra kar se da. (z rokami ji oponašam držanje in obračanje volana) Moj mali avto, kolesa ima, brnbrbrbrbra kar se da. (z nogami ji vozim kolo) 3. Moj rdeči avto motor ima, ki br,br,br,br,bra. Moj rdeči avto krmilo ima,zavija sem,zavija tja,zavija sem in tja. moj rdeči avto še hupo ima, ki pa,pa pa,pa pa. krmilo ima .... pa kot da bi držal volan motor ima .... udarjaš s prtstom po spodnji ustnici kolesa ima.... voziš kolo hupo ima.... pipipaš po nosu moj rdeči avto, kolesa ima, ta vozijo ta vozijo, ta vozjo kar se da lahko daš tudi streho moj rdeči avto, streho ima, ta rdeča je ta rdeča je ta rdeča je kar se da (pa z rokami narediš streho nad glavo), NAŠA MUCA Naša muca, muca mala, je pa mamica postala. Mlade mucke je dodila, na podstrešje jih je skrila. Tu jih varuje, neguje, da še miške več ne čuje. Včasih jih v obisk pripelje in zamijavka svoje želje: "Mijav, mijav, deca moja veka, mama nima dosti mleka." Če ga bo pri nas dobila, štiri mucke bo vzgojila. Štiri mucke- konec miši, pa bo red in mir pri hiši! ZVONČKI IN TROBENTICE Zvončki in trobentice, mačice, vijolice spet iz zemlje vzklijejo, saj pomlad je tu. Travica ozeleni, vse v gozdu oživi, kukavca spet poje nam svoj napev ku-ku. Mlada sem in dobro vem, da ljubiti vroče smem, saj pomlad napravi to, da nam je lepo. Zvončki in trobentice.. Tudi zame je pomlad, pa čeprav več nisem mlad, vendar v srcu čutim to, pa mi je lepo. Cingu cingu cingulin poje zvonček prek dolin, zraven pa trobentica trobi tra-ra-ar, trobi tra-raa-ra MOJCA POKRACULJA Mislis najbrz staro verzijo (novejse ne poznam, ker sem fen stare :Jana Osojnik,Joze Zupan, Alja Tkacev... ), a ne? Nisem pticka, kot sinicka, da bi gnezdo spletala, rajsi hisko, tesno sisko, vsak dan bi pometala. Nimam hiske ,kakor miske, da bi v nji skrabljala, nimam vrece, da bi srece, vanjo si nabrala. Moja hiska, hrastova siska, luknjica pri luknjici, moja sreca, strgana vreca, dobre volje me drzi. Pesmica, ke se ponavlja z vsemi zivalmi pa je: Piskrcek mezincek,kupljen za cekincek, sveti se kot murcek, milnat je mehurcek, sladek kot bomboncek, poci kot baloncek... Druzbo vam povabim,da me razvedri, sonca ne pozabim, solze naj susi, mavrico prestrezem, svet naj se iskri, dobro voljo vprezem, ki je zlepa dosti ni! JURI MURI V AFRIKI Juri muri, kljukec Juri, tisti, ki je s hruške pal, včeraj je ob šesti uri v Afriko odpotoval. Saj doma je nemogoče, vsak ga kara in pesti, vsak umivati ga hoče, on pa se vode boji. Pa je mislil, bolje iti bo na drugo stran zemlje, tam zamorci neumiti brez vode brisač žive. Hodil je poldrugo uro, daleč je ta Afrika, potlej je zajezdil kuro in prijahal do morja. Tam pa voda, sama voda, mokra, mrzla kakor led, Jurij solze bi izjokal, da ga rešil ni galeb Širno morje je z galebom Juri Muri preletel, tam pod vročim sončnim nebom si padalo je odpel. In prispel na žolta tla, kjer je prava Afrika. ZELENI ŠKRAT ARIEL Pod zeleno skalo škrat Ariel živi. Kdor ga pred soncem najde, bogat bo žive dni. Imel bo zlate roke, milijone zlatih las; kot hudournik uren prehitel bo svoj čas. Hej, Ariel zeleni, kje je tvoj zelen grad? Kje dan za dnevom kuješ srečo in zaklad? Pretakni vse soteske, vsak gozd kot vztrajni sel- gotovo najdeš skalo, kjer dela Ariel... Dal ti bo vse zaklade- In boš postal kot škrat: Od jutra v noč boš delal - Vesel boš in bogat! Hej, Ariel zeleni, kje je tvoj zelen grad? Kje dan za dnevom kuješ srečo in zaklad? Bina Štampe Žmavc SMEHASTA PESEM Smeh je bacil veselosti, ki povzroči sredi skrbi napad smejalne norosti. Zahihita se v dlaneh, prasketa v laseh, veselo osmeši oči in zdrvi po zobeh. Smeh nalezljivo okuži velika in mala usta in tam - en dva tri - vse resne bacile pohrusta. DEKLE JE PO VODO ŠLO.. DEKLE JE PO VODO ŠLO NA VISOKE PLANINE - 2 X PONOVI VODOJ E ZAJEMALA JE RIBICO ZAJELA - 2 X PONOVI RIBICA JO JE PROSILA OJ PUSI ME ŽIVETI - 2 X PONOVI DEKLE BLO JE USMILJENO JE RIBICO SPUSTILO - 2 X PONOVI RIBICA JE ZAPLAVALA JE Z REPKOM POMAHALA - 2 X PONOVI PALČEK SMUK Za tako gosto meglo da bi jo lahko rezal leži ribnik Brbotralnik. Čez dan je to čisto navaden ribnik. A ko zvečer pade črno črna tema.... se začno dogajati čuuudne reči. V mlaki najprej nekaj zabrbota, u bičevju nekaj poči... ....in šele potem se prikaže palček SMUK to je nemiren škrat, radoveden kot miška, ki neutrudno pleza na .... ... dokler se na nočne nebu ne prikaže prva zvezda ....... SREČA NA VRVICI (Svetlana Makarovič) Tjaram-da-dam, zlat je ta dan, steci z mano kam. Zmeraj z mano, zmeraj moj boš, tjaram-da-dam-dam. Ko dobiš, kar si želiš, nisi nič več sam, Tjaram-pa-dadi, nobenih skrbi, srečo imač na vrvici. Prijatelji vsi, tjaram-pa-dadi, sreča na vrvici. Tjaram-da-dam, vsak načrt iz vetra je stkan, v sivi beton svet je vkovan, tjaram-da-dam-dam. Stecimo kam,stecimo stran, stecimo v svet sanj. Za vse, prav za vse je, prostor nekje, kjer trate še zelene. Tjaram-pa-didi, vsa sreča in mi, sreča brez vrvice. ŽABE Žabe svatbo so imele, zbrane od sosednih mlak, jedle, pile so in pele, rega, rega, reg, kvak, kvak, kvak, kvak. Skokica nevesta mlada, ženin bil je dolgokrak; rajala oba sta rada, rega, rega, reg, kvak, kvak, kvak, kvak. Po večerji zavrte se, ko je bil že pozen mrak; rajajo, da vse se trese, rega, rega, reg, kvak, kvak, kvak, kvak. Živi ženin naš z nevesto! Glas povzdigne Krakuš svat, zagrmi jih kakih dvesto: rega, rega, reg, kvak, kvak, kvak, kvak. RAČKE S prsti kljunček narediš in s komolci poletiš z ritko migaš sem in tja gagagaga. V krogu račka zdaj stoji urno hitro en dva tri vsakdo naj se zavrti gagagaga. In če kdo je še zaspan in še siten in bolan naj bo račka vsaj en da gagagaga. Res lepo je račka bit v vsaki luži imaš zapit nikdar lačen vedno sit gagagagga. To zares lepo je če smo račke vsi radi se imamo pa čofotamo se vsak smeji gagagaga. KAKO KDO DIŠI Pek diši po kruhu in prestah, po svečah in po kadilu pop. Pilot po nebu in zvezdnih cestah, a prometnik po rezkem: Stop! Učitelj diši po kredi, redu in vajah, učenec po tinti in "jaznevem". Dimnikar po važnosti, sajah in po sreči, ki jo nosi ljudem. Gozdar diši po deblih, smoli, vejevju in še kot praprot ali kot mah. Tudi vrtnar diši malo po drevju, a še bolj po spominčicah. Drevesa v parku dišijo po pticah in malo kakor zaljubljeni par, po poljubu dišijo zardela lica in telo kot poganski oltar. Beli labodi dišijo po vodi, po rožah metulj-cekin, a jaz po neskončni svobodi, ko se po travi podim za njim! (Tone Pavček) DEŽEK Zdaj na nosek, zdaj na glavo, zdaj na strehe, na zemljo. Skačem, plešem kot vrtavka, da nihče ne zna tako. Kdo me zdaj še ne pozna? Droben dežek sem, z neba! ANGINA Na okno tok tok, je dežek potrkal, za oknom pa Rok, je jezno posmrkal. Naj lije z neba, na strehe in ceste, da nisem s testa gotovo že veste. Po lužah čof, čof in kar brez dežnika, ves moker se ROK, cel da že potika. Zdaj fant je bolan, ga kuha vročina, mu reče zdravnik Rok, to je angina. ********* Angina bolezen je fina, v vrtec, se ne hodi, v šolo se hodi, saj jo vsak pozna, po črki aaaaa ... ZLATA POMLAD Zvezdice bele, bele snežinke, padajo, padajo tiho z neba. Beli metuljčki, bele snežinke, iščejo ,iščejo pot do sveta. Zvezdice bele ,čuvajo zemljo, čuvajo v zemlji, skriti zaklad. Beli metuljčki ji nosijo sanje, sanje in misel na zlato pomlad. HRUŠKA DEBELUŠKA Hruška debeluška v sončku dozori, vetrček jo strese hruška odleti. Pa veselo vriska, bolje je tako, deca lačnousta ,deca me ne bo. Toda joj-prejoj ježek se zbudi, hruška debeluška skoraj omedli. Pojdi hruška greva! Kaj bi to ne greš? Saj te sam ponesem če ne maraš peš! Hruško debeluško pika in boli in v želodke vaše si zaman želi. (HI KONJIČEK-Anica černejeva Jelka Reichman) OLE MAJOLE- Mojca in Kaličopko (poletni bontončki 2) Refren:kili kili kili jaka zaka joko ama bum bum Kili kili kili jaka zaka joko ama bum ole majole kili kili bum, bum bum ole majole kili kili bum Ko so vstali indijančki zjutraj zunaj pa ni sončka blo brž so zlezli iz šotora in zapeli pesmico...Refren Sonce se ni prikazalo oblački črni so ga skrili dež bo dež je že kazalo na ves glas so kar zavpili..Refren So tri palčke v roke vzeli bobnarji so še bolj peli sonce se je prismehljalo in bili so vsi veseli .. Refren PIŽAMA Le hitro obleči si pižamo, tako pisano, veselo, lahko zeleno ali belo! Morda še z gumbi - ali brez? Seveda s črtami počez! Kratka? Dolga sta rokava? Maja ozka je, mlahava? Z napisom spredaj, sliko zadaj! Kakor hočeš noči vladaj! Da le hlače so dovolj široke! Tam bo velik žep prišit, kamor shraniš lepe sanje, ki jih nabereš prek noči in se spet zagledaš vanje, ko srce ti poželi... RAC, RAC.. Rac rac racman, kam racaš? Rac rac racman kaj mi daš? Pa povem tri kje je mlaka, kje te tvoja račka čaka. Račka žabice lovi, tebi tri in sebi tri. Janez Bitenc- naslov ne vem (kvak, kvak...) Žaba, žaba rega ,tudi jaz bi regal kakor ti, a me lahko naučiš, žaba rega ,žaba rega, rad bi regal kakor ti , daj nauči ,daj nauči ,tudi mene regati, daj nauči , daj nauči, tudi mene regati. (skačeš) Zajček ,hej, zajček ustavi se , tudi jaz bi rad tako skakal, nauči še mene tako skakati, prosim Dolgouhec dolgouhec, rad bi skakal kakor ti, daj nauči ,daj nauči, tudi mene skakati, daj nauči, daj nauči, tudi mene skakati (mjav, mjav) Muca, prosim , nauči še mene tako lepo mjavkati tudi jaz bi tako mjavkala muca maca, muca maca rad bi mjavkal kakor ti daj nauči daj nauči tudi mene mjavkati daj nauči daj nauči tudi mene mjavkati (ia, ia..) Osliček, hej ,osliček ,daj nauči, daj nauči še mene rigati hej osliček hej osliček rad bi rigal kakor ti daj nauči,daj nauči tudi mene rigati daj nauči daj nauči tudi mene rigati Če boste slišale da vaš malček mrmra kaj podobnega vam bo tole malo v pomoč... VRTILJAK S KONJIČKI Le poglej, kako v krogu dirjajo konjički! Črni so in beli in majhni in poskočni! S pisanimi sedli so osedlani! Ostrog ne ubogajo in njih udarci močni, so le ukazi nepoznani. Jezdijo jih deklice in mali fantički! Dan za dnem otroke nosijo, in z njimi poskakujejo. Nikdar ničesar ne prosijo! Le veselje in smeh jim darujejo. ŽABJA ŠOLA MAJHNA ZABA SREDI MLAKE SE UCI REGLJATI. A REGLJANJE JE UMETNOST, »R« JE TREBA ZNATI! P A SE TRUDI ZABJA MAMA: »RIBA, RACA, RAK.« ZABICA PA KAR PO SVOJE: »LEGA,LEGA, KVAK.« MOJ PRIJATELJ PIKI JAKOB V nekem mestu, v neki hiši majhen medved je doma, tam sedi v medvedji šoli, razne igre se igra. Z očkom se po mestu vozi, z mamo v trgovino gre, sestri naloge popravlja, meni pravljico pove. To je Piki, naš prijatelj, s polno torbico norčij, gremo z njim v medvedjo šolo se zabavat tudi mi! MEDVEDI IN MEDVEDKI Kakšni so medvedki, očka? So res sladkosnedi? No, povejte, dragi očka, kakšni so medvedi? In povejte, dragi očka, kakšni so medvedki? So res majhni kakor mucke, so li sladkosnedki? Če ste videli zares jih, bi jih s sabo pripeljali, in z medvedki majhnimi mi bi se igrali. (Srečko Kosovel) PIKAPOLONICA Pika, poka, Pikapolonica, to sem jaz. Suknjica rdeča, nekaj črnih pik, res nisem velika kot sosedov bik, toda vsak, ki me pozna, prav zares me rad ima. MAJHNA SEM BILA Majhna sem bila, piske sem pasla, piske so civkale, jaz sem pa rasla. Mamica moja piske prodala, piske so civkale, jaz pa jokala. PIKA NOGAVIČKA "Pika Nogavička, ima rdeča lička, Pika Nogavička, navihano dekle. V vili Čira Čara z gospodom Fickom pije čaj a po strehi hiše lovi jo policaj." Pa spet refren: Pika Nogavička, ima rdeča lička...... Iz hčeri ljube sinhronizirane nanizanke o Piki pa prihaja tale pesmica: "Kaj naj izmislim si, kaj bomo delali.... Zabava se začenja na moji postelji pridruži se mi Ficko, po zraku ko letim, kolo in stojo delam, a za šolo mi ni mar, vila Čira Čara že čaka na nas....." Hej, Pika Nogavička, čola hop, čola hej, čola hopsasa, vsak dan si izmisli nekaj čisto novega. Hej, Pika Nogavička, alo vsi v Čira-čaro se igrat! Hej, Pika Nogavička, mali neugnani škrat. Vedno dobre volje je naša Pika Nogavička, vedno nasmejan je njen obrazek mlad. z glavo pod odejo počiva v čevljih prevelikih, ko pa se zbudi se obuti sploh ji treba ni. RDEČA KAPICA Jaz sem rdeča kapica, mala zlata deklica, rada s punčko se igram, k babici že sama znam. Rada pojem, se vrtim, skačem in se smejem. V šoli dobro se učim, že do sto preštejem. In kako mi je ime , vedeli bi radi? Vsak kdorkoli me pozna, pravi Rdeča kapica. ČRNI KOS Pleši, pleši črni kos, kak` bom plesal ker sem bos, kupil si pa čevlje bom, polke tri zaplesal bom. Plesal bom s siničico, lepo, mlado ptičico, z nogo tolkel bom ob tla. tresla se bo zemlja vsa. MALA MIŠKA Jaz sem mala miška, mala miška, saj me vsak pozna. Moja mala hiška, mala hiška, luknji dve ima. Škrab, škrab, škrab, grem z dežja pod kap. Škrab, škrab, škrab, grem z dežja pod kap. Skozi prvo luknjo, prvo luknjo, veter se podi. A pri drugi luknji, drugi luknji, črni muc preži. Škrab, škrab, škrab, grem z dežja pod kap. Škrab, škrab, škrab, grem z dežja pod kap. Kadar dežek lije, dežek lije, mokro je povsod. Takrat mala miška, mala miška, grem na dolgo pot. Škrab, škrab, škrab, grem z dežja pod kap. Škrab, škrab, škrab, grem z dežja pod kap. GUSARSKA Sredi morja črna vihra, sredi vihre črn brod, sredi broda črna jadra, sredi jader bela smrt. Heja bumbarasa... Grom buči in strela šviga, zli valovi v dalj buče, sedem gusarjev grozeče morju kažejo zobe. Pod palubo so zakladi, sedem belih smrtnih glav, v vsaki glavi sedem nožev, vsak teh nožev je krvav. Za kajuto pa igrajo štirje divji gusarji, dobre karte vsi imajo, kapitan gre solo tri. Kapitan pagata vrže, vsa posadka obnemi, kuhar mu ga s škisom vzame, že mu glava odleti. Bliža se jim oklopnjača, kapitan veli na boj: "Kaj bo stara ta krastača, hej, barabe za menoj!" Zdaj s kanona oklopnjače prva kugla prileti, krmilarju strga hlače in mu bedra osmodi. Še s kanona oklopnjače ena kugla prileti, na sred’ kotla s paštašuto in ga v sončni prah zdrobi. Vname se mesarsko klanje, gusarji gredo na nož, sam ostal le kapitan je, kot poslednji, zadnji mož. Hitro on cinžnolo vzame, pod palubo pohiti, s fajercajhom pulfer vname, gusar z barko v luft zleti BUM! PET MAJHNIH RAČK R. Krajnčan Pet majhnih račk šlo je na potep, daleč čez devet gora, mama kliče ga ga ga - štiri račke so doma. Štiri majhne račke.... ... tri račke so doma in odštevaš do : ....zdaj nobene ni doma. RAČKA Bitenc Glejte našo račko pisano plavačko. Z žabico se krega, ki se smeje z brega. Rega rega kvak, račka je junak. 2x Žaba v lužo skoči rački repek zmoči. Potlej pa iz vode hudo račko zbode. Rega rega kvak... KOLOBUČEK Bitenc Takšnega klobučka, kot ga jaz imam, ni nikjer na svetu, ni ne tu, ne tam. če se z njim pokrijem, se mi vse smeji, dobro me poglejte, smejte se še vi. RINGA, RAJA Ringa, ringa raja, muca pa nagaja, kuža pa prite&e, pa vse na tla pome&e. Kokot kikiri&e, &ipke, &opke kli&e, putka kokodajsa, ker bo znesla jajca. PESEM PRSTKOV Prvi pravi jejmo in se dobro imejmo. Drugi pravi pijmo in se veselimo. Tretji pravi kje dobimo da trebuščke zdebelimo? Četrti pravi v kaščo vlomimo mamici vzemimo. Peti iz zibke gledal mami vse povedal. Pa rečejo bratci tepmo ga,tepmo ga,tepmo ga,.. LUBENICA Mojca in Kaličopko Lubenica okrogla, debela, najmočnejša hotela je biti, vse, prav vse je hotela prekositi, nekega dne začela je jesti: mljask mljask, začela je jesti, mljask mljask, začela je jesti. ....nekega dne začela je piti: gluk gluk, začela je piti, gluk gluk, začela je piti. ... nekega dne je začela plesati: levo, desno, začela plesati, naprej, nazaj, začela plesati. ....nekega dne začela je peti: la la, začela je peti, la la, začela je peti. ... nekega dne začela je spati: hr šiu, začela je spati, hr šiu, začela je spati. ... nekega dne je začela skakati: hop hop, je začela skakati, hop hop, je začela skakati. Na koncu pa je naredilo samo še Nekega dne pa lubenica pooooči - BUUUUM! USPAVANKE : 1. Spanček zaspanček črn možic,, hodi ponoči, nima nožic. Tiho se duri, okna odpro, v zibelko leze, zatisne oko. Lunica ziblje, aja, aj, aj, spancek se smeje, aja, aj, aj. 2. Aja ,tutaja , zibka se maja, v zibki nas Nejči lezi. Aja ,tutaja, zvezdica Maja se Nejčiju sladko smeji. Aja,tutaja, lunica vstaja, Nejči zdaj mirno že spi. 3. Nina, nina nana, muca je zaspana je prišla temna noč, Nejči lahko noč. 4..Medvedek Uhec: Dragi moji dober večer spet se bomo srečali, da bi se zabavali. kdor pozna me dobro ve, dobro ve, sem medvedek Uhec, lepo zgodbo vam povem, vam povem, dobro me poslušajte. Ko pa je risanke konec pa se medvedek poslovi s to pesmico: Lahko noč otroci lunica že sveti. V postelji vas tople sanje čakajo. LAHKO NOČ OTROCI! 5.Nina, nana Nejc zaspan, očke naj zapre in sanjati začne. Nina, nana prišel je zaspanček, sedel na oči, Nejček že spi. 6. Vsaka zvezda na nebu zamiži, Teta luna prikima, se zasmeji. Pogasili smo vse luči, da naša Nejc lahko zaspi. 2x Pa naj zaspi, naj skrije svoje trudne oči Pa naj zaspi, da se malo srce umiri. In naj sanja le o lepih stvareh, Ko sonce zbudi jo, na ustih bo smeh. Vsaka zvezda na nebu zamiži Nejčev kužek zalaja, se poslovi. V kraljestvo škratov, sanj in vil Jo nese sila nevidnih kril. In že leti daleč proč od tega sveta Od tega kar ne razume in kar ne pozna, Saj jo čaka svet drugačen od sanj, Kako naj svarim jo, kaj rečem ji v bran? Boj se ljudi, ki ne znajo jokati Ne gledajo v oči in ne znajo stisnit dlan. Boj se množic, ki mahajo s pestmi, Šoferjev s klobuki, nabitih na volan. Vsaka zvezda na nebu zamiži Teta luna prikima, se zasmeji. Pogasili smo vse luči, da naša Eva lahko psst zaspi. 7.Spi mali Nejc, sladko spi ne boj se more, saj je ni. Mama pazi nate cele dni. Spi mali Nejc, sladko spi. Strah je znotraj votel, zunaj ga pa ni (na melodijo Hush little baby) Avtorska (peti s petnajsto stopnjo nežnosti po Polhkovi lestivici, da zatučkaš pomankljivo besedilo): 8.Nina nana, nina nanaaaaaaaaaa, Polhek moj je že zaspan, nina nana, nina nana, na poti v deželo sanj. Tam ga čaka dobra vila lepe sanje mu pričara. Zaželi mu lahko noč, grde sanje zbeza proč. 9.Medvedek ni bolan, medvedek je zaspan, prišla bo temna noč, medvedek lahko noč. Medvedek že smrči, se lunica smeji, prišel je beli dan, medvedek dober dan. 10.Muce bele, muce črne, muce zlate in srebrne, več ne smejo klepetati, morajo takoj zaspati. Zlato sonce gre za morje, bele sanje čez obzorje, sanje so velika skleda, pol iz mleka, pol iz meda; ko jim sanje zadišijo, bele muce brž zaspijo in za njimi tudi črne in še zlate in srebrne. 11. Oton Župančič USPAVANKA Kaj bo sinku sen prineslo? Ptičje krilo, tenko veslo, ali kita rožmarina? Aja tuta, nana nina! Krilo se je utrudilo, veslo se je polomilo, suha kita rožmarina – aja tuta, nana nina! Kaj ob sinku sen prineslo? Niti krilo, niti veslo, niti kita rožmarina, le popevka materina: aja tuta, nana nina! 12.Anica Černejeva USPAVANKA Sonce je zaspalo, lunico prižgalo. Mamica pesem poje, ziba dete svoje. “Tiho, tiho, naša zlata, mala Saša. Saj je blizu mama, saj še nisi sama. Saj te čuva očka, ker bi huda nočka te za nos prijela in ti nosek vzela ...” 13. ENJI Sonce se za goro spušča, kmalu noč bo tu. In vročina že popušča, čuti malo se hladu. Še zadnjič sonce pomežikne in lâhko noč ti zaželi. Da boš naspana in dobre volje, ko te zjutraj spet zbudi. In poglej, na drugi strani, teta luna že hiti. Da noč ne bi bila pretemna, nebo ti hitro razsvetli. Prvo zvezdo je prižgala, glej kako lepo žari. Kmalu celo bo nebo postlano samo zate z zvezdami. Tvoj telešček pa še vedno miga, skače na vso moč. Kot da sploh nisi opazila, da je zunaj padla noč. Takrat očka odpre okna in vročino ven spusti. Da noč v sobo se prikrade in ti lička ohladi. Počasi, nežno umiriš se, veš da čas za spanec je. Toplo materino mleko v sladke sanje pelje te. In takrat v majhni sobi mamica te stisne k sebi. Najbolj srečna in hvaležna, da lahko zaspi ob tebi. 14.TVOJ OBRAZ Brez besed, brez vsake solze pogovarjaš se z menoj. Čisto vse kar hočeš, rabiš mi pove obrazek tvoj. Vsakič znova, ko pogledam tvoj obraz, tvoje oči, nasmeh mi na obraz narišeš, v očeh se sreča zaiskri. Ko spiš si kakor mali angel, tvoj obrazek je sproščen. Oči tesno zapreš za veke in zbežiš v sladki sen. Včasih sanjaš sanje grde, takrat namrščiš obrvi. Kot da jok te bo premagal, se včasih mi zazdi. A večkrat sanjaš sanje sladke, mehke, puhaste kakor oblak. Takrat na ustnicah nasmeh je, tak, da ga zavida vsak. Ko budna si se ves čas smeješ, a vsak nasmeh drugačen je. Namesto črk, besed in stavkov, mi tvoj nasmeh pove vse. Nasmeh najlepši tisti je, ko iz spanca se zbudiš. Poljubček ti na ličko dam in ti v pozdrav se nasmejiš. Očke stisneš, nagneš glavo, kot da ti nerodno je. Na usta tak nasmeh natakneš, da mi zaigra srce. In ko se pogovarjaš z mano, s svojim g in b in a, se zdi kot da mi reči hočeš nekaj zanimivega. Stegneš roke, stegneš noge, brcaš, svetijo se ti oči, globoko dihaš, še zavriskaš in spet nasmeh nameniš mi. Včasih, res je prava redkost, pa nasmeh tvoj skrije se. Strah, žalost, bolečina? Povej mi kaj narobe je. Takrat te tesno stisnem k sebi, zapojem tiho pesmico in upam, da nasmeh prikličem, da ti čimprej bolje bo. In še en nasmeh imaš, ki je vreden več kot vse. Ko k prsim svojim te privijem, še ta na dan prikaže se. Ko toplo mleko te ogreje, se zazreš v moj obraz. Takrat se čuti le ljubezen, takrat sva tu le ti in jaz. IZŠTEVANKE : EKATE PEKATE CUKATE ME, FIBE FABE DOMINE, EKTUM PEKTUM KUFER ŠTUC, KVINTO KVANTO FINGER PUC. LEZE, LEZE KROKODIL krokodil iz reke Nil. Že se bliža CMOK na usta, pazi, da te ne pohrusta! (pri tem se igramo podobno kot pri BIBA LEZE BIBA GRE, igrico zaključimo s cmočkom malemu korenjaku.) Klopa, klopa, klopa, klop (malčka daš na kolena in ga konja ženeta v galop, primeš za roke, tako da jaha potlej hop čez vodo skok konjička, pri cmok razpreš noge in jezdec pa v vodo - cmok! pade v luknjo! Odziv:šeee....) NOVO LETO : PESEM ZVONOV Blizu polnoči smelo konj s sanmi drvi, pušča v snegu sled, radosten je svet, le čemu hiti? V vas se mu mudi, kjer slišati je petje in zvonenje v tiho noč. BIM-BAM-BOM, BIM-BAM-BOM, hitro na sani, nam v tiho noč ta nežni glas kraguljčkov zazveni 2x Že pod kopiti se srebrni sneg iskri, ko nas v božično noč pripeljejo sani. Kraguljčki pojejo nam drobne pesmice, ko zlate zvezde se v očeh prižigajo! BIM-BAM-BOM, BIM-BAM-BOM, spet so prazniki, v srcih mir, na licih smeh, za dobro vseh ljudi 2x Slovensko besedilo pesmi Jingle Bells Cin cin cin cin cin cin zvončki pojejo, lep je ta božični čas, ki prinaša zimo v vas. Vprežimo sani, pohitimo v snežne dni, z iskrico v očeh odmeva zvonki smeh. Zvončki na saneh skrivnostni beli svet božič nam prinašajo srčeca odpirajo. SIVA KUČMA SIVA KUČMA, BELA BRADA, TOPEL KOŽUH, ZVRHAN KOŠ. JOJ, ŽE PRIŠEL JE MED NAS STARI, DOBRI DEDEK MRAZ. RDEČE ŽOGE, KNJIGE, ZVEZKE, PUNČKE, SANKE IN ŠE KAJ. JOJ, ŽE PRIŠEL JE MED NAS STARI, DOBRI DEDEK MRAZ. Vse je kopirano iz Sončkovega foruma.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti