Otroške pesmice

Vrana  

član od: 16.2.2006

sporočila: 620

3. mar 2006 12:54

Tale pesem je kot strip: polna luna, to je ščip. Senca gloda jo kot zajec, lune pol je zadnji krajec. Prazna luna - kaj pa zdaj? Nič ne vidim, to je mlaj! Vrana

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

3. mar 2006 13:28

Prav prisrčno, Vrana. Kdo je avtor?? lp Julija

Vrana  

član od: 16.2.2006

sporočila: 620

3. mar 2006 13:55

Pojma nimam, kdo je avtor. Učili smo se jo v prvem ali pa drugem razredu osnovne šole. Iz Cicibana.... Ilustriral jo je zagotovo Božo Kos... Še zdaj vidim sličico.... To so stare pesmice, katere sem naučila najprej mlajšega polbrata, pa oba nečaka, pa sina.... In, kot že velikokrat rečeno, v spominu jih hranim za vnuke... Pozdravček! Vrana

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

4. mar 2006 12:12

Pru otroških pesmih se mi zdi Otom Župančič in Mehurčki brez primerjave. Nekaj jih znam tudi na pomet, Ciciban in čebela in Ciciban dover dan vedno znova in znova ponavljam. Tu naj spomnim, da imajo otroci nadvse radi Prešernovega Povodnega moža,ampak se redko spomnimo, da je to pravljica. Iz knjige Jožet Lipnia, Mali čvek, zbirka besedil h knjigi govorne vzgoje,Založba Obzorja Maribor 1994, pred nedavnim kupljena za 100 sit predlagam naslednje: Prevod slovaškega mladinskega pesnik Daniela Hevierja, ki otrokom pomagajo pri ZAPENJANJU GUMBOV Prvi gumbk striček Bumbek drugi gumbek striček Jumbek. Gumbasti smo celi vsi, nas obleka na zgubi. PRI ČESANJU Na stran, lasje zbežite, glavniku s prečke se umaknite! Le še vzdrži glavica, že je gotova prečkica. PRI JEDI Majhen ham in velik ham ! Vse naenkrat popapcam. Velik HAM in majhen ham celi krožnik je že TAM. PRI MERJENJU TEMPARATURE Kaj le damo pod pazduho? Sivo muho ali bolho? Kdo so tam se celi skrili? taaaaaakšni dolgiiiii krokodililiiiiiii. NAm pojejo kos vročine in prehlad nas hitro mine. Sama prisegam na slovenske narodne, domoljubne in partizanske pesmi, saj znam skoraj celo pemarico na pamet. Otroci se jih ne naveličajo, Drugače pa sem mojster za preoblikovanje klasičin pravljic, kjer zna Rdeča kapica karate in volk konča kot pezi pes, Janko in Metka se izgubita v znanem gozdu in trgovini s sladkarijami. Nikoli enake, otroci pa znajo povedati sami, katero pravljico se predrugači. frina

svarun_  

član od: 15.9.2008

sporočila: 1

15. sep 2008 10:57

Otroške pesmice in pobarvanke lahko najdete tudi na http://www.micka.si svarun_

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

15. sep 2008 12:01

Hja, odkar je tale tema odprta, je naša jade avansirala še za enega otroka..... Jade, a je to od pesmic ali kaj drugega? Vendelina jr.

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

15. sep 2008 16:08

Ne ne to je od tega, ker je bil tv pokvarjen...

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

15. sep 2008 16:14

Odkar sem svoj prispevek, se je moje učenje pesmic bistveno spremenilo. Imam namreč 14 mesečno nečakinjo, zato pa je omenjena knjižica že šla od hiše. Zdaj pa predvsem pojemo. Če ne dirjamo po stopnica gor. In po stopnicah dol.

F r i n a

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

16. sep 2008 18:39

Nekaj malega, da bodo otročki lažje zaspali: Ponočnjakec Na luninem krajcu se ziblje fakin in zganja norčije, da se mu smejim. Se stavi na glavo in na roke, se dvakrat obrne in spet je sede. Tak nehaj že, nehaj ti smešni fakin, me vse že boli tako se smejim. Veš, moral bi spati in ne se smejati, ker jutri jaz moram zgodaj vstati. Tak nehaj že, nehaj ti smešni fakin, ker jaz se ti smejem, čeprav že mežim. Lahko noč Ko mala Jana se odpravi spat, nikdar ne zapre od sobe vrat. Čisto malo jih pripre, zleze pod odejo in oči zapre. Stisne k sebi si medvedka na uho poljub mu da, zaželi mu lepe sanje, spita hip za tem oba. Ko se noč spusti na zemljo Ko se noč spusti na zemljo in je vse lepo mirno, takrat zlezem pod odejo in zazrem se gor v nebo. Gori tam, se dan prebuja, boter Mesec je že vstal in zdaj zvezdico za zvezdo v čarobni sij nam bo prižgal. Ko na lepem, temnem nebu, boter Mesec bo sijal, jaz pogreznil se bom v sanje, tiho, mirno bom zaspal. Zvezdice Ena za drugo z neba se nasmiha, ko glavica tvoja v sen že zaniha. Ko bodo pa tvoje očke zaspale, se bodo, porednice se ti smejale. Podile po nebu se bodo vso noč, medtem, ko ti spančkal boš na vso moč. In zjutraj, ko očke se tvoje odpro, se one odpravijo spat za nebo. lp, vanjatajnsek

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

16. sep 2008 21:09

Vanja, a poznaš mogoče avtorja? So zelo lepe pesmice. Atina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti