Otroške pesmice

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

2. dec 2005 18:38

Ali ve kdo besedilo od TIHO JE NOČKA PRIŠLA,S POLNIMI JERBASI SNA.....to uspavanko sem pela za lahko noč mojima otrokoma,zdaj bi jo pa sin rad prepeval svojemu šestmesečniku,pa sem pozabila besedilo.LP Aki

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

2. dec 2005 19:20

11. TIHO JE NOČKA PRIŠLA (W. A. Mozart) Tiho je nočka prišla, s polnimi jerbasi sna; psiček je repek spodvil, čriček je gosli spustil, zajček je v grmu postlal, mesec na nebu zaspal, mamica le še bedi, njen mali ___ (ali mala ___ ipd.) pa spi. Zgoraj na nebu lebdi, tisoč prav drobnih luči; luna z veliko glavo, vlada med njimi mehko, slavcu le vroče srce, ne da zaspati do dne, mamica le še bedi, njen mali ___ (ali mala ___ ipd.) pa spi. jade

Marjetka cvetka  

član od: 27.12.2004

sporočila: 1569

3. dec 2005 19:51

Tale stran je pa res super! Lep dan vam želi Marjetka cvetka

Vrana  

član od: 16.2.2006

sporočila: 620

16. feb 2006 16:03

Res, širok repertoar pesmic. Ko bi imela internet, ko je bil moj fant še majhen! Pa tudi "srečati" toliko prijaznih ljudi ni hec! Sama sem se spomnila še ene, ki je bila uporabna pri jutranjem oblačenju: Cepetambel cepeta: Kam je leva noga ušla? Leva noga tipitu, v skrivališču je: KU KU! Cepetambel se jezi: Desne noge ni in ni! Desna noga tipitu, v skrivališču je: KU KU! Cepetambel cepeta: Kam je leva roka ušla? Leva roka tipitu, v skrivališču................ To je to, je pa res, da nima nobene melodije. Srečno, pa veliko zabave! Vrana

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

16. feb 2006 17:38

So kje dodane melodije? Veliko se jih spomnim, nekaj jih je pa ušlo iz spomina. Predvsem tiste od Bitenca so lepe... Verjetno pa bo treba kar v knjižnico... Atina

Vrana  

član od: 16.2.2006

sporočila: 620

23. feb 2006 18:48

Sem se spomnila še ene: Škorčki zamorčki so prileteli, od juga od sončka so vsi zagoreli. Z Jurčkom prijateljčkom škorčka kramljata, o jugu, o sončku, žgolita, čebljata. Vsrcu je ženki Škorki hudo, gozd je še mrtev, gnezdec ne bo. Jurček, prijateljček, hiško zgradi, na tepko medenko jo pritrdi. Škorec zakliče: Ženka, poglej! To je naš domek, izvoli naprej. Vrana

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

25. feb 2006 22:12

Jaz pa imam na mobitelu, ko me kdo kliče in ne dvignem takoj, pesmico Metuljček, cekinček, ti moj potepinček, kje si pa bil...Mamamia mamamia

Sasenka  

član od: 5.9.2005

sporočila: 252

26. feb 2006 9:35

Melodije skupaj z besedili sta v vsaj nekaj knjigah, ki jih dobite v knjižnici, jih kupite, si jih sposodite...: - Ciciban poje (priložen tudi CD), - Otroška pesmarica (tudi s CD-jem), - Daj, daj srček nazaja, - Biba spet leze,... ... najbrž obstaja še kaka, samo se zdajle res ne spomnim... Kar malo v knjižnico ali kako knjigarno pobrskati...

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti