Čufte

smrkolina  

član od: 19.9.2002

sporočila: 378

tema odprta - 24. nov 2005 9:22 | ogledi: 4.518 | odgovori: 6

Pozdravljeni, naredila sem čufte, (na pol kuhan riž, surovo meso, pražena čebula, česen, petršilj, sol, poper, mislim , da je to vse) malo popekla kroglice in jih zalila s paradižnikovo mezgo (kupljeno v Mercatorju, mislim da se i reče pomi :)) in kuhala, vendar je vse brez pravega okusa. Radi bi malo po kislem - po paradižniku.

Prosim za pomoč, ker imam nekaj od te kuhe še v skrinji pa....

Hvala

smrkolina

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

24. nov 2005 10:07

Čufte naredim, če mi ostane kaj file=mase za polnjene paprike. Pri nas doma masi nismo dodajali jajc, moževa mami pa, zato so bile paprike in tudi čufte odlične. Sedaj tudi jaz masi dodam jajce ali dva. Za omako pa predlagam, da narediš takšno kot za polnjene paprike: na masti prepražiš malo drobno sesekljane čebule in česen, dodaš mezgo in začimbe, ki so ti po okusu, ko zavre dodaš čufte in jih skuhaš. Upam, da ti bo prihodnjič uspelo. Lp, marelica

DUŠANKA  

član od: 12.7.2005

sporočila: 2039

24. nov 2005 10:08

Jaz čufte (same kroglice) delam ravno tako, za omako pa na oljčnem olju prepražim žlico sladkorja, da se speni, dodam malo moke, da zarumeni, malo sladke rdeče paprike, veliko paradižnikove mezge (dvojni koncentrat) in zalijem z juho. Če zalijem z vodo, dodam jušne kocke. Dušanka

ZLATA  

član od: 31.3.2005

sporočila: 100

24. nov 2005 11:27

Omako za čufte ali polnjene paprike naredim tako: na olju zarumenim 2-3 žlice sladkorja za cca 1/2 l do 3/4 l paradižnikove omake in dodadam za noževo konico cimeta. ZLATA

VEROVNIKA  

član od: 28.8.2005

sporočila: 639

25. nov 2005 6:58

Polnjenih paprik ne delam nikoli, ker moji ne pojedo nobene paprike in vse olupijo ter zavržejo. Zato od sedaj dalje delam le čufte, skoraj tako, kot ste pisale predhodnice. V paradižnikovo omako pa dam kuhat nekaj kosov paprike, ki jo pri serveranju odstranim. Okus omake odličen, pa še paprika mojim ne gre na živce. Tudi dela imam manj! VERONIKA

Marjetka cvetka  

član od: 27.12.2004

sporočila: 1569

25. nov 2005 9:54

Omako za čufte naredim tako,da na olju prepražim drobno zrezano čebulo,dodam malo moke,rdeče paprike,sladkorja,še malo prepražim,dodam paradižnikovo mezgo in zalijem z vodo. nato pa dodam omaki še tri cele klinčke. Za umret dobro! Lep dan vam želi Marjetka cvetka

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

25. nov 2005 10:40

Zdaj ste me spomnile, da bi bilo to spet dobro enkrat skuhat. Jaz čufte naredim iz semen, soje, leče, ovsenih kosmičev...., to je namesto mesa, ostalo je vse isto. Za omako pa vedno uporabljam svež paradižnik ali domačo paradižnikovo omako. Vanjo vedno dodam tudi malo sladkorja. Zeloooo dobro. lp Vesna Vesna Milek Recko

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti