... iz rumenjakov ...

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

24. nov 2005 9:15

Za jajčni liker je dober recept v bazi, mislim, da je avtor Riko. Loni Makaroni

burbonka  

član od: 15.5.2005

sporočila: 402

25. nov 2005 8:42

Vesna, hvala za recept!!!! lp, burbonka

megi  

član od: 9.10.2001

sporočila: 334

25. nov 2005 10:37

Vsako pecivo , ki zahteva 1 jajce zamenjajte z dvema rumenjakoma in ne bo problena z rumenjaki. Pecivo bo bolj rahlo. To sem prebrala v eni reviji z božičnimi piškoti. martina

afrika  

član od: 26.11.2005

sporočila: 17

26. nov 2005 20:12

Ni dolgo nazaj, kar sem po forumu pošiljala neke recepte za peciva samo z rumenjaki in tudi za taka, pri katerih se uporabijo samo beljaki. Sicer jih imam vse nekje spravljene in lahko še pošiljam, če koga zanima. Zdaj sem malo v outu, prebijam se skozi novosti na forumu, tako da sem lahko kaj tudi spregledala. Sicer pa pri peki peciva nekako kombiniram recepte, da se uporaba beljakov in rumenjakov približno enakomerno porazdeli. Če mi pa beljaki vseeno ostanejo, si jih spečem za zajtrk, ker rumenjakov tako ne smem jesti, pa je zadeva rešena. Mamamia afrika

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

27. nov 2005 12:04

heh, heh... si je mamamia naredila potovalno uporabniško ime!!! lepo, da nas spremljaš tudi z dopusta! tjas

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

27. nov 2005 17:53

Ej, tjas, sem že dopusta nazaj. Samo nekaj sem zakvačkala s prijavo in ker sem bila preveč nestrpna, saj sem hotela znova kvakat na forumu, sem se prijavila na hčerino ime in z drugim geslom. Ampak je Jernej že uredil zadevo in sem pod pravim imenom znova medvami. Tesmu se reče odvisnost, kaj praviš, tjas? Pozdravček, mamamia mamamia

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

27. nov 2005 18:01

uf mamamia, potem pa dobrodošla nazaj doma - na Kulinariki! Odvisnost je lahko tudi prijetna in neškodljiva, če se imenuje KulSlo tjas

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

29. nov 2005 10:54

Tale recept z maslenimi gnezdi bi rada dopolnila. Pozabila sem namreč napisati med sestavinami tudi kvas. Torej, rabimo tudi 2 dag kvasa. lp Vesna Vesna Milek Recko

Łollypop  

član od: 9.1.2011

sporočila: 13

15. jan 2012 15:05

Reca je napisal/a:
Maslena gnezda


40 dag moke
1 JŽ sladkorja
3 rumenjaki
2 dcl mlačnega mleka
sol

Iz navedenih sestavin zamesi kvašeno testo in pusti da vzkaja. Pregneti , na tanko razvaljaj in namaži z 15 dag masla in 10 dag sladkorja (maslo in sladkor zmešaš). Zviješ kot potico in narežeš na 4 cm široke štručke. Polagaj jih v namaščen pekač tako, da bodo obrnjene navzgor in speci. kake 10 minut pred koncem pečenja pa jih poliješ z 2 dcl vrelega mleka v katerega si dala vanilin sladkor. Pustiš da se malo zapeče.

Jaz jih pečem v lončeni posodi in včasih po razmazanem testu potresem rozine ali čokolado ali pehtran, kar imam. Lahko pa pustiš tudi tako. Meni je to zelo okusno in hitro narejeno pecivo. Najbolje je še malo toplo.

lp Vesna

Vesna Milek Recko
 

 

Zdravo.. jaz bi pa vprašala samo koliko šasa mora testo vzhajati.. 

hvala že v naprej... ;)) 

Łollypop

Łollypop  

član od: 9.1.2011

sporočila: 13

15. jan 2012 15:06

Łollypop je napisal/a:

Reca je napisal/a:
Maslena gnezda


40 dag moke
1 JŽ sladkorja
3 rumenjaki
2 dcl mlačnega mleka
sol

Iz navedenih sestavin zamesi kvašeno testo in pusti da vzkaja. Pregneti , na tanko razvaljaj in namaži z 15 dag masla in 10 dag sladkorja (maslo in sladkor zmešaš). Zviješ kot potico in narežeš na 4 cm široke štručke. Polagaj jih v namaščen pekač tako, da bodo obrnjene navzgor in speci. kake 10 minut pred koncem pečenja pa jih poliješ z 2 dcl vrelega mleka v katerega si dala vanilin sladkor. Pustiš da se malo zapeče.

Jaz jih pečem v lončeni posodi in včasih po razmazanem testu potresem rozine ali čokolado ali pehtran, kar imam. Lahko pa pustiš tudi tako. Meni je to zelo okusno in hitro narejeno pecivo. Najbolje je še malo toplo.

lp Vesna

Vesna Milek Recko
 

 

Zdravo.. jaz bi pa vprašala samo koliko šasa mora testo vzhajati.. 

hvala že v naprej... ;))  časa* 



Łollypop

Łollypop

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti