Buča

tatjanca  

član od: 12.1.2005

sporočila: 62

tema odprta - 22. nov 2005 11:43 | ogledi: 13.739 | odgovori: 17

Doma imamo takole bučo:

http://picbase.turbosist.si/slonep_galerija/887.jpg

Problem pa je , da ne vemo kako se imenuje oziroma kakšno jed iz nje narediti. Zelo bi bila hvaležna če ve kdo kakšen dober recept iz teh buč. Hvala!

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

22. nov 2005 14:28

To je buča hokaido iz katere lahko narediš krasno kremno juho, lahko jo daš v omako za testenine, spešeč narezano na tanke rezine in posuta z začimbami in čebulo..... lp Vesna Vesna Milek Recko

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

22. nov 2005 16:02

Pa verjetno bi bil bučni štrudelj iz te buče tudi zelo okusen. Lp, marelica

tatjanca  

član od: 12.1.2005

sporočila: 62

22. nov 2005 16:39

Štrudelj je tudi moji mami prišel na misel pa se ga ne upa polotit ker se boji da bo zanič in ga noben ne bo hotel jest.

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

22. nov 2005 17:08

Jaz sem ga že delala, pa moram rečt samo to, da se mi zdi ta buča preveč močnega okusa. Ta buča se mi zdi veliko bolj primerna za juhe in omake. Sicer pa je to stvar okusa. Jeseni so na forumu punce pisale tudi o marmeladi. In sicer kg naribane buče in kg želirnega sladkorja. Za probat je. lp Vesna Vesna Milek Recko

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

22. nov 2005 18:12

Buča+jabolka-sladkor.Čudovit gosti sok... Teka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

22. nov 2005 20:49

Štrudel je super, naribajte buče kot jabolka, na rezance, in OBVEZNO dodajte limonin sok, ker buče nimajo nič kisline. Lahko mešate s skuto, ali pa, preizkušeno, primešate mlet mak, malo smetane in seveda sladkor. Nihče ne bo ugotovil, da so to buče. Moja mami je s kmetov, ko so včasih (kar nekaj desetletij nazaj) avgusta mlatili pšenico, so vedno naredili tak štrudel, ko smo skuti in smetani namesto jabolk (ki jih ni bilo) primečali naribane buče. Vsi so seveda spraševali, kje so dobili jabolka. Se mi pa zdi, da je za štrudel najboljša buča, ki ima belo meso, ali kar tista, ki ji mi pravimo svinjska, ali pa odrasla jedilan buča (cuketa). Mlade bučke so preveč vodene. Malo pa dvomim, da so na sliki res hokaido buče, te imajo bolj oranžno lupino, pa zelo debel pecelj, grobo lupino. Morda se pa motim. rimljanka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

22. nov 2005 20:52

Še recept za juho. Kose buče, zrna česna zalij z vodo, skuhaj, zmiksaj, lahko kar s paličnjakom, soli, popraj (malo), dodaj malo bazilike, še bolje olje, v katerem je bazilika, malo sldke smetane. Pusti, naj stoji, ker dobi veliko boljši okus. Postrezi samo, ali s kruhovimi kockami,.... Dober tek. rimljanka

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

22. nov 2005 23:20

Tudi mi imamo radi štrudelj iz bučk ampak ne iz hokaido. Za štrudelj so najboljše cukete. lp Vesna Vesna Milek Recko

Szdenka  

član od: 22.10.2003

sporočila: 220

23. nov 2005 7:33

Rimljanka, mislim da imate prav. To niso hokaido buče. To so buče za noč čarovnic, vsaj tako je pisalo na zavitku semena, ki sem ga sejala. Sejala sem pa tudi hokaido buče, katere so malo drugačne, tako kot pravite bolj živo oranžne in imajo bolj mehko lupino. Tudi jaz imam buče "hallowin" še vedno na dvorišču in ne vem kaj z njimi, ker imajo zelo trdo lupino. Zdenka

malan  

član od: 10.9.2001

sporočila: 412

23. nov 2005 8:51

Ne, res niso hokaido buče. To ba kar lepo ameriška pumpkin. Tako da če češ "prave" recepte, najbolje da pobrskaš po internetu. Najbolj klasičen bo pita (pumpkin pie), ki pa meni resnici na ljubo ni bila všeč. Sicer pa lahko upoštevaš tudi druge recepte za buče. Jaz naredim vsaj dvakrat na sezono "jesenski sijaj", to je recept iz kuharice Zdrava hrana. Bučo izdolbeš in pečeš v pečici slabo uro (pokrovček povezneš nazaj), iz mesa buče, še nekaj druge zelenjave, testenin in svežega sira pa narediš mineštro, ki jo potem nadevaš v bučo kot jušnik. (če je interes, prepišem recept). Super mi je buča v rižoti. Na začetku s čebulo poražiš pest narezane slanine ali pršuta, nato dodaš kocke buče in riž, malo popražiš, potem pa naprej kot pri vsaki rižoti vino, juha, mešanje... Od začimb muškatni orešček, sol in poper seveda ter majaron ali origano in malo peteršilja. Na koncu lahko skupaj s sirom vmešaš še pistacije. Jamie O. priporoča, da bučo narežeš na krhlje (polmesece) in jo na debelo natreš z začimbami (koriandrova semena, sol, poper, česen in dve ali tri zelene zadeve - to potem povežeš z olivnim oljem in namažeš po vsem mesu, po lupini pa ne). Z lupino navzdol daš krhlje na pekač in pečeš pol ure ali dlje (da je mehko). Pečene lahko shraniš tudi v hladilniku in uporabljaš za rižote, testenine, kakšen pire... meni je pa všeč že kar taka za glodat - kot priloga. Sporočilo je spremenil(a) malan dne 23. nov 2005 08:52:49

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti