Osnova za venček

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

22. nov 2005 7:07

Čao, pri nas iz šibja zvijemo krog in ga povijemo s trakom, še bolje pa je širok lepilni trak. Uporabno je par let. Lep pozdravček, S.

megi  

član od: 9.10.2001

sporočila: 334

22. nov 2005 7:31

V Interšparu imajo stiroporen obroč za adventni venček. martina

Szdenka  

član od: 22.10.2003

sporočila: 220

22. nov 2005 7:34

Še na temo, kako lahko malo prihranimo: Že več let pripravljam adventni venček tako, da zvijem šibje - pač kar imam pri roki na dvorišču (figa, forzicija.....ni nujno, da je vrba), ga povežem v dva kroga in medsebojno zvežem tako, da je vmesni prostor enakomerno krožno razdeljen. Potem v veliki posodi - lavorju -namakam časopis tako dolgo, da se da oblikovati. Z mokrim časopisom krožno napolnim vmesni prostor med šibjem ter ga s tanko vrvico povezujem, da drži kompaktno. Tako pripravljen venček potem uporabim naprej noramlno za okrasitev. Druga varianta tako kot smo delali vence doma v mladosti: ko imamo pripravljeno šibje v vmesni prostor napolnimo gozdni mah in ponovno povezujemo krožno s tanko vrvico - debelim sukancem. Tako delajo tudi cvetličarji. Zdenka

xsara  

član od: 28.7.2004

sporočila: 173

22. nov 2005 7:40

Ali kdo pozna kakšno stran, kjer so slike venčkov, kakšnih deloracij za pred hišo.... v glavnem karkoli za dekoracijo hiše,stanovanja, tako da se sam malo potrudiš.

d.  

član od: 3.12.2003

sporočila: 523

22. nov 2005 8:27

http://www.marthastewart.com/ Američani morajo dat še zahvalni dan čez, potem pa bo tudi ta stran bolj božično obarvana. Poskusi v googlu vtipkat "christmas decorations" ali kaj podobnega. Prepričana sem, da obstaja kup stani na to temo. Meni je kar malo grozno, ker ne vem, če bom letos sploh našla čas za to. Pa tako rada krasim in delam čestitke, venčke,... Eh, ta služba! lp ===

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti