Okraski za na torto

iri  

član od: 12.11.2001

sporočila: 247

tema odprta - 21. nov 2005 12:12 | ogledi: 4.894 | odgovori: 7

Na torto bi rada narisala ali pa naredila ( ne iz marcipana) ovčko. Imate kašen predlog kako bi to naredila. Ali bi se obneslo iz beljaka in sladkorja - kot nekakšen "poljubček", posušenega v pečici.

No, vsake ideje bom vesela.

Lp Iri

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

21. nov 2005 15:29

Za risanje gre takole. Torto obleci v tičino maso, nanjo pa z jedilnimi barvami nariši željen motiv. Za brizganje iz beljakove mase pa smo pri mojstru Goljatu nabrizgali figurice, te pa smo potem sušili na zraku. Pri beljakovi masi veliko vlogo igra vlažnost zraka. Zrak mora bit suh, da se figurica lepo posuši. lp Vesna Vesna Milek Recko

stasafrank  

član od: 29.6.2003

sporočila: 518

21. nov 2005 15:41

Jaz delam okraske iz mleka v prahu in sladkornega prahu. npr. 200 gr sladkorja in 100 gr mleak v prahu zmešaš z žlico vode in toliko olja, da rata masa lepo gladka kot plastelin. Potem pa jo lahko oblikuješ po želji - tudi s kalupi gre. Eni delajo isto varianto z maslom namesto ss ladkorjem, ampak nisem še poizkusila. Sicer pa je za "brizgano" ovčko napotek na tejle strani, ki sem jo slučajno "nagazila": http://www.wilton.com/decorating/basic/sheep.cfm ali http://www.wilton.com/decorating/basic/sheep_standi Srečno pri ustvarjanju! Staša

Anera L.  

član od: 7.12.2001

sporočila: 82

21. nov 2005 19:47

stasafrank, bi se lahko z masom iz mleka v prahu in sladkornega praha oblekla cela torta umesto ticino mase? Anera Longin

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

21. nov 2005 19:52

Jaz brizgam tudi z masleno maso. Je pa reč kar zahtevna in je potrebno veliko vaje. lp Vesna Vesna Milek Recko

stasafrank  

član od: 29.6.2003

sporočila: 518

24. nov 2005 17:17

S ticino maso se nisem delala, tako da ne vem... S to "sladkorno/mlečno" tudi nisem poizkusila, teoretično pa mislim, da bi šlo. Če je prav narejena, se da namreč krasno razvaljati - tudi zelo na tanko. Bom ob priliki kaj poizkusila pa javim. Sta pa dve finti pri tej masi: 1. mleko v prahu mora biti "polnomastno" - jaz vzamem tistega v bež barvi z dojenčkom na škatli 2. doma mlet sladkor se ne obnese - kupljen im a zraven dodatke in je z njim lepše delat Upam, da sem kaj pomagala... LP, Staša

valentinchy  

član od: 26.6.2009

sporočila: 1

6. maj 2010 15:57

mi lahko katera zaupa kako naredi smetano za okrasitev torte? valentinchy

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecsijasaja
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti