Bami goreng

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

tema odprta - 21. nov 2005 7:37 | ogledi: 4.906 | odgovori: 8

Ali kdo od vas zna prpravit to indonezijsko specialiteto?So pa to testenine(široki rezanci),z njihovo tipično zelenjavo:bambus,gobe,piščančje meso,ter eksotične začimbe.Saj sem skoraj vse napisala boste rekli,pa vendar ne vem kakšne naj bi bile te začimbe in postopek priprave...Baje pa je obrok hitro pripravljen.

Hvala in čimlepši dan

Teka

d.  

član od: 3.12.2003

sporočila: 523

21. nov 2005 9:08

Nasi goreng pomeni pražen riž, bami goreng pa so praženi rezanci. ===

malan  

član od: 10.9.2001

sporočila: 412

23. nov 2005 21:59

zadeva je res zelo hitro pripravljena (v voku), potem, ko imaš enkrat že vse sesekljano in nameščeno v posodicah zraven štedilnika... postopek priprave je pa pravzaprav zelo podoben za vse te azijske zadeve. Pomagaj si s temle http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=3834. Meso in zelenjava čisto po želji... Namesto omake, ki je opisana tam, pa uporabi sambal oelek (pasta rdečega čilija) in ketjap manis (indonezijska sladka sojina omaka) in gotovo bo precej indonezijski okus... Če se ne motim, je oboje dostopno v večjih marketih. Jajce pa ponavadi ne umešajo direkt med nudelce, ampak spečejo posebej omlete, narežejo na tanke trakove in primešajo jedi. Posebej lahko spražiš tudi makarone (seveda že skuhane/namočene) in samo na koncu zmešaš z zelenjavo, mesom, začimbami in omleto. Tako bo jed malo bolj suha. Sporočilo je spremenil(a) malan dne 23. nov 2005 22:05:06

d.  

član od: 3.12.2003

sporočila: 523

24. nov 2005 10:57

Teka si me spomnila na Indonezijo pa sem v;eraj naredila nasi goreng, torej prayen riz. In sicer takole ~ Najprej sem v teflonski ponvi spekla omleto, ki sem jo natrgala na manjse kose. Potem sem fino razgrela vok *seveda sem zelenjavo ze prej narezala, oziroma jo je moj dragi* in na vroce olje vrgla nastrgan ingver, cesen in cili, potem pa se cebulo in por, malo kasnje pa se korencek razrezan na rezance in pol kitajksega zelja. To sem malo poprazila in dodala basmati riz *ki sem ga skuhala ze prejsnji dan* ter sojino omako *navadno in sladko oz. ketjap manis*, zacimbe, limonin sok, malo sladkorja ter vmesala se omleto. Skoda ker nisem imela arasidov. Mislim, da bi se super podali k tej zadevi. Ampak je bilo vseeno dobro! Seveda lahko na podoben nacin pripravis tudi rezance. Sporočilo je spremenil(a) d. dne 24. nov 2005 10:57:43

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

24. nov 2005 12:08

d.zakaj si riž skuhala že prejšnji dan"Je tu kakšna fora,ali tako mora bit? Teka

d.  

član od: 3.12.2003

sporočila: 523

24. nov 2005 12:32

Baje tako mora bit. Ne vem tocno zakaj, ampak v vseh receptih je to poudarjeno in tako pravi tudi mamamia! Mislim, da tako ne priede tako pocast. lp

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

24. nov 2005 19:48

po mojem zato da se čisto ohladi in da se naredi na njem kot neka skorjica na vsakem zrnu, se potem ne zlepljajo in ko jih pražiš ne razpadajo. Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti