Testomat - pomoč!!!

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

tema odprta - 20. nov 2005 15:35 | ogledi: 22.152 | odgovori: 21

Ne vem kaj me je pičilo in sem v Šparu kupila tega hudiča. Zdaj pa imam - živce na koncu in pasje kakce na pekaču. KAKO ZAVRAGA SE DELA Z TEM STROJČKOM.

Pa sem rekla, da ne znam pečt piškotov.......in vendar se vsakih pet let vsekam ponovno.

Lumpica

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

20. nov 2005 15:38

Verjama, da si besna, videla sem tisto napravco in se spomnila na svojo staro doma. Staro po leti in po uporabi. Je bila pa že odprta tema o teh piškotih, tudi nekaj receptov. Poišči jih. Me že naganjajo stran. p riba-ribica

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

20. nov 2005 16:15

Lumpica, ne obupaj. Vaja dela mojstra. Meni se ne primejo na peki papirju, na pultu mi pa kar ratajo, pol jih pa prekladam. stana

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

20. nov 2005 16:21

Piškote na avtomat "streljaš" le na pomaščen pekač.Masa za te piškote pa vsebuje malenkostno več maščobe.Torej,delaj brez peki papirja!!! Vesna Leben

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

20. nov 2005 16:45

Jaz še pekača nič ne namastim,ker je dovolj maščobe v testu .Se mi nič ne primejo na pekač. lp goga

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

20. nov 2005 16:47

Pa če se mi od strojčka ne odlepijo -potem jih pa z roko popam dol in so unikati. Magari bi odščipnila delček mase in ga naključno vrgla na pekač - rezultat je namreč podoben. Lumpica

Rožica  

član od: 13.9.2004

sporočila: 958

20. nov 2005 17:15

Tudi jaz imam ta strojček. Res naj bi bil zelo uporaben, vendar če priznam ga le redko uporabljam. Praktično samo za kekse. Ker sem hitro konec. Res je, da moraš kekse brizgati na NEpomaščen pekač in seveda ne prevroč. Testo pa ne sme biti pre trdo. Lumpica si dobila zraven testomata navodila, recepte,...? Zraven mojega je bilo nekaj vendar receptov še nisem preizkusila. Sama pečem kekse po naslednjih dveh receptih: 60 dag gladke moke 40 dag rame 20 dag sladkorja v prahu 2 vanili sladkorja rum po okusu - v polovico mase daj nekaj kakava. Nato zavijete kakavovo testo v svetlo testo ali obratno. ALI 0,5 kg rame 20 dag sladkorja v prahu 65 dag gladke moke 4 rumenjake 1 pecilni 1 vanili sladkor PEKAČ NE MASTI! Veliko uspehov in čimprej ponovi vajo, kajti vaja dela mojstra. Verjamem, da bodo naslednjič keksi tudi na pogled okusni. lp. Zaupaj svoji osebni moci. To je vse, kar v tem skrivnostnem svetu sploh imas.

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

20. nov 2005 17:30

Babi pri nas za te piškote pelkača ne namasti. Je pa še ena stvar. Po vsaki pečeni "rundi" pekač umije. Piškotki so pa krasni. Poskusi, jaz bom pred Božičem. Lp, marelica

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

20. nov 2005 17:36

Ne se kregat, ta strojček je krasen, samo navadit se ga je treba. Ne maži pekača, hitro stisni ročaj pumpice in hitro dvigni zadevo. Z malo vaje bo šlo, boš videla. lp Vesna Vesna Milek Recko

bokica  

član od: 9.11.2005

sporočila: 7

21. nov 2005 11:21

Na testomat delam piškote po naslednjih receptih: 75 dkg margarine penasto umešaj, da dobro naraste, dodaj 4 beljake in ponovno mešaj nato doadaj še 25 dkg mletega sladkorja - spet mešaj. Dobljeno zmes stresi v na 1 kg moke, ki si jo pripraviš v večji skledi in vse skupaj zmešaj. Ves postopek mešanja se dela z metlicami. Mase, ki jo dobiš, ne moreš obdelovati z rokami. Običajno jo pripravim zvečer, naslednji dan pa pečem. Testo z žlico nadevam oz. potiskam v testomat tako, da z maso potiskam bat proti vrhu testomata, v spodnji del testomata pa dam plastičen cevast nastavek z zvezdico za krašenje in nabrizgam različne oblike piškotov na NEPOMAŠČEN pekač. ali 75 dkg moke 25 dkg mletega sladkorja 25 dkg margarine 25 dkg masla 1 pecilni 1 vanili 2 jajci Sestavine zgneteš v testo in "naštepaš" piškote na NEPOMAŠČEN pekač. ali 75 dkg moke 20 dkg mletega sladkorja 50 dkg margarine 1 jajce in pol pecilnega Sestavine zgneteš v testo, ki naj počiva čez noč. Naslednji dan pa "naštepaš" piškote na NEPOMAŠČEN pekač. Recepti so že mnogokrat preizkušeni in verjamem, da tudi pri tebi uspeh ne bi smel izostati. Po želji v testo dodajaš cimet ali kakav v prahu, jih zlepi z marmelado, okrasiš s čokolado, kokosom, ... NE OBUPAJ! VAJA DELA MOJSTRA. bokica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti