Kitajski recepti

junior  

član od: 5.11.2005

sporočila: 31

tema odprta - 19. nov 2005 20:46 | ogledi: 4.674 | odgovori: 7

Sem ful velik ljubitelj kitajske kuhinje, zato sem se odločil da si bom kupil kuharsko knjigo s kitajskimi recepti. Zanima me katero knjigo mi priporočate?? kje je največ okusnih receptov??

brigit  

član od: 17.10.2003

sporočila: 20

19. nov 2005 20:52

Ken Hom - Dobrote iz voka Preiskušeno najboljša. Okus hrane se zelo približa okusu jedi iz kitajskih restavracij. Tudi sestavine ni problem dobiti pri nas. Lep pozdrav. brigita

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

20. nov 2005 0:45

brez sestavin in dobrega voka ti še tako dobra knjiga ne bo pomagala... te stvari pa je pri nas kar težko dobit, vsaj nekatere, se pa situacija počasi izboljšuje Drejček

eiga  

član od: 23.12.2005

sporočila: 4

28. dec 2005 19:53

Gotovo znas dovol anglesko, da skocis na kaksno dobro tujo spletno stran. eiga

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

28. dec 2005 20:05

Pri nas je 86 kitajskih receptov, veliko jih je iz kuharkse knjige Kuharska umetnost Azije Marinke Pečjak. Te knjige se sicer ne dobi več. Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

ferdy  

član od: 16.12.2005

sporočila: 4

28. dec 2005 22:35

Naj pripomnim, da kitajska hrana, ki jo dobimo v kitajskih restavracijah. še zdaleč ni primerljiva s tradicionalno kitajsko kuhinjo. Kitajci bi taki hrani rekli, da je brez okusa. ferdy

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

28. dec 2005 22:50

po mojih izkušnjah Kitajske jedi - avtor Pierro Antolini. knjigca je pocket edition in je narejena tako, da se da kombinirat recepte na vse mogoče variacije in permutacije... pa seveda internet... s fredy(em) se popolnoma strinjam; proti tradicionalni kitajski kuhni se Evropi prilagojena skrije. Drejček

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

29. dec 2005 8:56

V knjigarnah se dobi kar nekaj knjig o kitajski kuhinji, nekatere so tudi v angleščini. Jaz prisegam na tisto, ki jo je omenil Jernej, Kuharska umetnost Azije, tudi zato, ker te Marinka Pečjak vpelje v svet azijske kuhinje. Sicer pa sem si na potovanjih kupila nekaj knjig za pripravo kitajskih (in drugih azijskih jedi) in priprava hrane po receptih v njih ni evropeizirana, ampak zelo pristna. Z enim samim pridržkom: sveža zelišča za piko na je težko nabaviti, a ta drobec pač moramo odmisliti. In kot je rekel Drejcek: na internetu, sploh na angleških straneh, je množica sila uporabnih in "pravih" receptov. Mene najbolj spravijo ob živce nemške revije in knjige, kjer je nekaj kitajskega samo zato, ker je v hrani žlica sojine omake in ščepec kalčkov...Mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti