Sočna peciva

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

19. nov 2005 18:06

Zdajle pečem Vesnino pecivo. Baklava je zelooo sladko pecivo. frina

maji  

član od: 28.8.2005

sporočila: 126

19. nov 2005 21:40

Pinka, lahko prosim napišete recept za medene plošče? Sem radovedna, kaj je to ;) Hvala! Lp, Maji

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

20. nov 2005 14:41

Medene plošče 40 dag moke pol žlice sode bikarbone 8 dag sladkorja 8 dag margarine 1 žlica medu 1 jajce malo mleka - iz teh sestavin omesimo testo, ga razdelimo na 4 dele in spečemo plošče, so precej tanke! KREMA 3dcl mleka 3 žlice moke- v mrzlo mleko zmešaš moko, daš na štedilnik da se zmes strdi, neprestano meša da se ne zasmodi. Ko je krema ohlajena dodaš 12 dag margarine 12 dag sladkorja v prahu in sok pol limone. Jaz plošče spečem en dan prej in jih nafilam naslednji dan, za konec pa še oblijem s čokolado! P.s. imam tudi slikco, ampak ne vem kam jo naj prilepim?

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

20. nov 2005 19:59

Orehova rolada, pred kratkim objavljena. Božansko sočna in dobra, nič mastna, ne presladka, zeeeelo hitro narejena. jade

Antian  

član od: 1.9.2004

sporočila: 19

21. nov 2005 9:20

pinka je napisal/a:
kaj mi predlagate za peciva, ki ga je dosti za narezat( ni občutljivo na prevoz), je dobro in ni dosti packanja?? Premišljujem da bi v enem dnevu napekla kakšnih sedem do osem vrst peciva!
Jaz sem poleti v dveh dneh spekla 17 vrst peciva, vendar pa sem bila pred pečico preračunano približno 20 ur. Zato ti res svetujem, da si za večje količine peciva razporediš čas in pripraviš nekatere tudi nekaj dni v naprej. Priporočam limonino pito in pa medene rezine. Oboje moraš pripraviti 3 dni prej in pa narežeš lahko kar veliko koščkov. Lp Tina

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

21. nov 2005 10:37

pinka je napisal/a:
Medene plošče 40 dag moke pol žlice sode bikarbone 8 dag sladkorja 8 dag margarine 1 žlica medu 1 jajce malo mleka - iz teh sestavin omesimo testo, ga razdelimo na 4 dele in spečemo plošče, so precej tanke! KREMA 3dcl mleka 3 žlice moke- v mrzlo mleko zmešaš moko, daš na štedilnik da se zmes strdi, neprestano meša da se ne zasmodi. Ko je krema ohlajena dodaš 12 dag margarine 12 dag sladkorja v prahu in sok pol limone. Jaz plošče spečem en dan prej in jih nafilam naslednji dan, za konec pa še oblijem s čokolado! P.s. imam tudi slikco, ampak ne vem kam jo naj prilepim?
Pinka, a ne bi poslala recepta še v bazo? Pa tam lahko tudi slikico pripneš! Lp, tjas

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

21. nov 2005 17:18

bom poslala recept v bazo!

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

21. nov 2005 19:25

pinka, hvala za recept, sicer pa vidim, da sva čito isti, jaz bi tudi vedno vse naenkrat - ko že najdem čas za kuhanje/peko,... takrat je potem to res vsaj par (3,4,5,...) stvari.... Včeraj sem naredila tufahije po svoje, sicer ni tako pecivo, ki bi se ga dalo rezat na koščke, ker dobi vsak svoje jabolko, je pa zelooo hitro pripravljeno, ne rabiš pečice in sladkaš po okusu. Je čisto izi: ZDRAVE TUFAHIJE olupiš in razpečkaš 5 jabolk (tako da ostanejo cela skup, samo luknja na sredi) in jih kuhaš 9-10 min v vreli vodi. Originalno se kuhajo v sladkronem sirupu, jaz sem jih samo v vodi in nam je bilo tako bolj všeč, ni presladko. nadev sem naredila iz 2 žlic mandeljnov, 2 žlic orehov in cca 1-2 žlic rjavega sladkroja, lahko daš manj, če vam je prasladko, probaj. In pa smetane (sladke, alpslke, rastlinkse, eč pazite na holesterol) tudi cca 1-2 žlici, toliko da nastane gosta zmes, ne sme bit tekoča, ker boš sicer težje polnila jabolka. Originalno naj bi jabolka ohladil, jaz sem polnila kr topla, pa nam je bilo super, sploh zdaj, ko je tak mraz:( Čez lahko daš še malo stepene smetane in to je to. Zdravo in dobro, se splača probat;) Veri

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

21. nov 2005 19:59

meni so krasna jabolka (cela) zavita v listnato testo in pečena v pečici, hitro gotovo. Všeč mi je tudi ta recept z jabolki, na pekač položiš albert kekse, v posodi skuhaš jabolka da postanejo mehke, jabolka pobereš ven jih zmečkaš v kašo in še vroča položiš na albert kekse. v tekočino v kateri si kuhal jabolka pa skuhaš puding, preliješ po jabolkih in počakaš da se ohladi. Ponudiš s sladko smetani in potrosiš z orehi ali s čokolado! Veri, lepo da nas je več s to napakico!( včasih pride prav)

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti