Montaža kuhinje

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

19. nov 2005 19:45

Modrijan verjetno imajo v prodajnih salonih prospekte. Kolikor imam izkušnje s pohištvom, je v večini prospektov tudi seznam sestavinh delov. Svetujem pa, da greš v salon, kjer ti kuhinjo izrišejo in tako dobiš še kakšno dobro rešitev oz. idejo. Mi smo jo vzeli pri Kerinu v Trzinu in so jo pripeljali ob montaži. Lp, marelica

mc maya  

član od: 28.11.2001

sporočila: 474

19. nov 2005 20:36

Modrijan, Gorenje in Marles imata tipske karte elementov (kot se temu strokovno reče) ločene od prospektov, pri Svei je pa vse skupaj. Po mojih izkušnjah ni težav - pač rečeš prodajalcu, da želiš tipske karte za kuhinje določenih proizvajalcev in jih dobiš. Edino v Rutarju mi jih niso dali, pri vseh ostalih pa ni bil problem dobit tipskih kart. Če jih pa slučajno ne boš mogla dobit, ti jih pa lahko pošljem (imam Marles in Sveo, Gorenje bi tudi moralo bit doma, a ga trenutno ne najdem) lp, maja

nicol  

član od: 8.11.2004

sporočila: 120

19. nov 2005 21:35

tako kot so že povedali tipske karte dobite v na oddelku,kjer se prodajajo kuhinje.Je pa res,da je najboljše,da se gre v trgovino,se podajo mere in potem kuhnjo izrišejo v 3D tehniki.zdaj je tako pri marlesu in gorenju imaš veliko izbiro elementov skoraj vse mere od 15 cm košare pa 30,40, 45,50,60,80in 100cm ,pri marlesu so zgornji elementi na voljo v višini 59 in 90 cm,pri gorenju pa je višina zgornjih elementov 36,72 in 100,8cm,,pri svei pa je malo problem,ker nimajo 50 elementa,pa malo bolj težko kombiniraš,če pa ne gre drugače,pač moraš uporabit blendo. lp nicol

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

19. nov 2005 22:25

modrijan je napisal/a:
Mene pa zanima, če se da kje dobiti seznam sestavnih delov za kuhinjo (Marles, Gorenje in Svea), ker bi jo rada sama sestavila (imam bolj čudne mere). V mislih imam tiste sezanme, kjer so navedene mere in so tudi skice elementov. modrijan
Svea ima vse elemente tudi v katalogu kuhinj. Na sredini so zrisani vsi elementi, vključno z merami in z oznako, h kateri kuhinji spadajo. tjas

modrijan  

član od: 29.12.2004

sporočila: 148

20. nov 2005 11:57

Bila sem v Mercatorju pa sem jih prosila, če bi mi lahko dali te tako imenovane tipske karte. Pa so mi rekli, da ne morejo, ker so poleg še vse cene. Pa po telefonu sem v dva salona klicala, pa nič. Tako da bi te Maja lepo prosila, če mi jih pošlješ (lahko tudi v službo na fax). Sporoči kako ti bolj ustreza. Pa hvala seveda. modrijan

Pocahontas  

član od: 20.11.2005

sporočila: 2

20. nov 2005 13:25

Pozdravljen-a! Ker ravnokar izdelujem stanovanje me zanima koga mi najbolj priporočate za izris oz. naročilo mansardne kuhinje? Opustite opcijo mizar in izdelovanje pohištva po meri. Hvala za odgovore. LP Pocahontas Pocahontas

mc maya  

član od: 28.11.2001

sporočila: 474

21. nov 2005 9:07

Pocahontas, V vsakem salonu oz. za vsako kuhinjo ti izrišejo svojo verzijo, ker se elementi od firme do firme in od programa do programa razlikujejo. Tako da ne moreš recimo it nekam, da ti izrišejo kuhinjo od Gorenja, potem pa drugam it z istim izrisom po kuhinjo Ewe, ker se ti elementi ne ujemajo. Sicer so pa po mojih izkušnjah prodajalci kar izkušeni, kar se tiče izrisa. Moraš pa prinest natančne mere (pazi, pri mansardi je pomembna tudi višina kolenčnega zidu in nagib) in vedet, kje imaš instalacije. Pa točno vedet, kaj hočeš (v stilu hočem velik vgradni hladilnik, pečico v višini oči..). Za izris si moraš praviloma vzet vsaj uro časa, nekateri (Rutar) pa raje vidijo, da se naročiš. Ko smo že ravno pri izrisu, naj ob tej priliki pohvalim prodajalca iz salona Lipa v KR - medtem, ko so se ostali z izrisom moje mansardne kuhinje mučili do dve uri, je imel on to narejeno v 15 minutah - izris, izračun in vse. prišel je pa do praktično enake oz. celo boljše rešitve kot ostali. Kuhinje sicer nisem naročila, ker ni bila čisto po mojem okusu (izgled, ne izris), ampak je pa naredil zeloo dober vtis in zdaj sem celo dobila priložnost, da ga javno pohvalim lp, maja

malan  

član od: 10.9.2001

sporočila: 412

25. nov 2005 14:07

pocahontas, tudi "industrijske" kuhinje so pravzaprav po meri. Zato pa velika večina ljudi rabi salon in računalniško obdelavo, da vedo v tovarni kako odrezati. Tudi če vzameš same standardne omare (ki jih nimajo v skladišču, ampak jih režejo po naročilu), je treba prilagoditi dolžino pulta, krajnih plošče, okrasnih letvic itd. Opcija privat mizar tako sploh ni nujno dražja, je pa res, da imajo ponavadi premalo domišljije in ti zadeve ne znajo izdizajnirati, zato je priporočljivo, da ti narišeš, kaj bi rad. Zdaj ne vem, kako je danes, ampak pred petimi leti se je pri Svei dalo naročiti tudi izven standardov. Npr. jaz sem hotela visoko omaro širine 45 (možno je bilo samo 60 ali 40 z izvlečnimi predali) in sem jo tudi dobila. Za malo doplačilo. (Sicer je bilo hrbtišče najprej napačno, pa so prišli majstri še enkrat.)Ali pa recimo omarico brez vrat na sredini elementov, čeprav so imeli predvideno le krajno varianto (levo ali desno). Samo težit moraš. Če itak čakaš par mesecev in daješ veliko denarja, si lahko pa še kaj dodatnega izmisliš. Sicer je pa tole okoli kuhenj ena velika nategancija. To, da ti ne dajo tipskih kart, kamoli cen za posamezne elemente je sigurno protizakonito! Ko sva sestavljala svojo kuhinjo sva z obiskom nekaj salonov in malo goljufije odkrila, koliko stanejo kateri elementi in poceni skombinirala. Nekake okrasne letvice za spodnji in zgornji del visečih omaric so bile takooo drage, da si namesto tega lahko kupil tri druge omare. Ampak tega v salonu ne izveš, ker bodo take stvari avtomatsko pripopali zraven. Kuhinji danes brez tistih letvic nič ne fali, če pa bi ji, bi si za male pare enako desko dala odrezati v Merkurju ali Bauhausu.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti