Kulinarična slovenija = super

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

22. nov 2005 21:52

Nelly je napisal/a:
Jernej, tudi meni se zdi nedopustno nesramno, da plačujemo embalažo z njihovo reklamo! Menim, da bi morali kupci dobiti popust, če smo pripravljeni reklamirati to ali ono trgovino, kaj šele oblačilo, modne dodatke....! Plačljiva embalaža bi morala biti nepotiskana z njihovimi logotipi, imeni, itd! Mimogrede: naš najboljši sosed daje vrečke zastonj, so pa tako majhne in slabe, da kvarijo njegov renome ali pa nakazujejo njegovo bodočo pot.
Ne vem, vsi trije veliki so mi glih. Pri vseh dobiš ene take vrečke da lahko le ... In to je edino področje, ki ni "padlo". Sicer za vsako malenkost povsod že dobiš vrečko, tudi na trgu mi noben Albanec ne komplicira in vedno da vrečko, ki zdrži do doma... Tele veletrgovine z živili pa %#$#%#.
Nelly je napisal/a:
Naj vas pohvale ne uspavajo! Nič ni tako dobro, da ne bi moglo biti še boljše! Torej: na delo, veselo!
Res je, delamo Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

23. nov 2005 8:32

Naši južni sosedje nas vsaj v tem prekašajo, da pri njih za reklamne vrečke prodajalci ne smejo zaračunati nič. Jaz sem za papirnate vrečke, brez logotipov, take kot imajo v ameriških filmih lp, Marija

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

23. nov 2005 11:24

galyka je napisal/a:
Naši južni sosedje nas vsaj v tem prekašajo, da pri njih za reklamne vrečke prodajalci ne smejo zaračunati nič. Jaz sem za papirnate vrečke, brez logotipov, take kot imajo v ameriških filmih lp, Marija
Jaz tudi, tiste so močne, trpežne in ekološko sprejemljivejše kot plastik fantastik. Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

lisicka  

član od: 22.12.2004

sporočila: 650

23. nov 2005 15:09

Zadeva z vrečkami je takšnale: tudi jaz ob vsakem nakupu seveda kupim novo vrečko. Iz česar sledi, da jih imam doma v predalu že malo morje. In če bi le malce uporabljala svojo glavo, bi vrečko vzela že s seboj v trgovino..... . Sicer smo pa malce zašli od teme - na tem forumu naj bi hvalili KulSlo; moj komentar: . Na KulSlo sem se naučila marsikatere spretnosti, iznajdljivosti in majčkenih skrivnosti, zaradi katerih moji jedci še bolj uživajo v mojih mojstrovinah! Lepo se imejte - zvitorepka

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8696

23. nov 2005 16:34

Jaz imam navado vsak petek popoldan oz. soboto zjutraj po nakupih v Špar. Nakupim po seznamu za cel naslednji teden. Seveda, za tako nakupovanje potrebujem malo morje vrečk. En čas sem kupovala šparove škatle in še vrečke..., potem sem pa doma videla, da pravzaprav za to zmečem vsakokrat skoraj 400 SIT, kar tako. Sedaj pa sama sebe pripomoram, da s seboj vzamem vrečke, škatle več ne kupujem, temveč gledam, da vzamem na sadju kakšen kartonasti plato. Meni se tudi ne dopade, ko v trgovinah moramo KUPOVATI vrečke z njihovimi reklamami. Ne vem, kako na to gleda varstvo potrošnikov..., če sploh kaj vidijo. Pozdravček

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

23. nov 2005 16:50

Ha, nekaj pa imajo v ameriki celo boljše poštimano kot pri nas... in sicer, ne le, da dobiš vse nakupovalne vrečke brezplačno na blagajni, po vrhu imajo pri blagajni še enega možiclja (ali pa deklino, no...), ki ti sproti, ko blagajničarka računa, nakupljeno blago še v vrečke zlaga... Tole bi še posebej prav prišlo ob vikendih v vele super marketih...! tjas

*Etka  

član od: 19.2.2004

sporočila: 744

23. nov 2005 16:57

Saj v Mercatorju so to imeli pred nekaj leti in sicer v novembru in decembru. Angažirali so študente. Očitno pa nekj ni bilo v redu (preveliki stroški s tem, pritožbe kupcev, kaj pa vem kaj) in sedaj tega ne počnejo več. Ker sem tudi jaz bila ena od študentk tam, vem, da je bilo precej folka, ki jim ni bilo všeč kako jim zlagamo ali, da jim sploh zlagamo v vrečke. Marjetica

Lunika  

član od: 30.8.2004

sporočila: 254

23. nov 2005 17:03

Tudi jaz bi pohvalila celotno ekipo, skupaj z vsemi uporabniki, ki tako pridno sodelujejo in pomagajo nekoliko manj izkušenim (tudi jaz se štejem sem ). Edino ta plus me še ni prepričal, kljub temu, da so vsi (ali skoraj vsi) zadovoljni. No, ni rečeno, da me ne bo... se bom še malo pustila prepričevat Mogoče ko bo še kakšna koristna novost... Lp, Tina

Dusano  

član od: 29.9.2001

sporočila: 322

23. nov 2005 23:33

Lunika je napisal/a:
Tudi jaz bi pohvalila celotno ekipo, skupaj z vsemi uporabniki, ki tako pridno sodelujejo in pomagajo nekoliko manj izkušenim (tudi jaz se štejem sem ). Edino ta plus me še ni prepričal, kljub temu, da so vsi (ali skoraj vsi) zadovoljni. No, ni rečeno, da me ne bo... se bom še malo pustila prepričevat Mogoče ko bo še kakšna koristna novost... Lp, Tina
Lunika držim pesti da ti prinese Božiček Plus paket Lep dan še naprej Dušan

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

24. nov 2005 10:38

Vidim, da tudi vas jezijo potiskane vrečke. Mene strašno. Čeprav je po eni strani prav, da se vrečke prodajajo (seveda ne bi smele biti potiskane), ker jih tako manj porabimo. Polivinil je velika svi**ja in prav je, da bi vzgajali ljudi k uporabi drugačnih materialov. Nikoli ne kupim vrečke, ampak manjše stvari zložim v tiste tanke vrečke (ki jih potem doma uporabim za smeti ali kaj podobnega, če zdržijo seveda), ostalo zložim nazaj v voziček in odpeljem do avta. V prtljažniku imam nekaj škatel, v katere zložim kupljene artikle. Za naprej pa nameravam kupiti cekar iz takega materiala, kot so bili mesarski cekarji, samo drugačne oblike. Mimika

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti