Kuskus

mami1  

član od: 11.6.2004

sporočila: 129

tema odprta - 16. nov 2005 8:37 | ogledi: 4.182 | odgovori: 5

Zanima me, na kakšen način uporabljate kuskus. Rada bi čimveč idej za pripravo jedi iz kuskusa. Hvala

DUŠANKA  

član od: 12.7.2005

sporočila: 2039

16. nov 2005 9:53

Tile recepti so v bazi: Vegetarianski (veganski) burgerji Kuskusov narastek Kuskus z dušeno zelenjavo Kuskus z blitvo Kuskus torta Kuskus malo drugače Lep pozdrav in dober tek! Dušanka

d.  

član od: 3.12.2003

sporočila: 523

16. nov 2005 11:29

Jaz ga pač skuham po receptu in ponavadi dodam še kakšno žličko curryija v prahu, zraven pa naredim zelenjavno omako (na čebuli prepražim čimveč različne zelenjave, obvezni pa so melancani), ki jo nekaj časa dušim, dodam kakšne bolj eksotične začimbe, potem pa na krožnik dam kus kus na sredino pa nekaj žlic te omake. Seveda lahko narediš tudi varianto z mesom. Arabci na veliko uporabljajo jagnjetino. Uporabljam ga tudi kot prilogo, na primer namesto riža. Dober pa je tudi pogret naslednji dan. Če ti ostane ga lahko uporabiš za razne nadeve, na primer polnjeni melancani s kus kusom in paradižnikom, potreseni s sirom in zapečeni v pečici. Ali pa v solati, ki jo pripraviš na podoben način kakor riževo solato. Tega sicer še nisem delala, bi se pa verjetno prileglo s papriko in paradižnikom... lp ===

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

16. nov 2005 15:44

Super ideja tole s solato. Meni je zelo dober tudi z navadnim jogurtom. lp Vesna Vesna Milek Recko

sissi  

član od: 30.7.2004

sporočila: 184

16. nov 2005 18:44

Jaz kuskus uporabljam za podobne jedi kot riž - no kuskus narastka še nisem probala. Skratka, za vse vrste prilog, se mi pa zdi da je brez omake suh. Je pa dosti hitreje kuhan kot riž, tako da pride v poštev v časovni stiski. Včasih ga uporabim tudi za zgostitev kakšne čorbe. sissi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti