Medenjaki

harmonija  

član od: 12.8.2003

sporočila: 222

21. nov 2005 9:06

Ojla! Naredila sem medenjake po tvojem receptu, Sasenka. Upoštevala sem še Zalina 2 dl mleka. Moram povedati, da so prvi domači medenjaki, ki so tudi ostali mehki brez jabolčnega krhlja. Vsi smo navdušeni, tudi otroci, ki so pomagali medenjake krasiti z barvnimi mrvicami. Vsi, ki medenjake poskusijo, jih hvalijo s polnimi usti. Še dobro, da sem jih zdaj pekla za predbožično probo. Tega recepta pa res ne smem izgubiti. Lep pozdravček % dober tek! Harmonija

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

21. nov 2005 11:07

Harmonija, prosila bi, da napišeš katere sestavine in koliko si jih uporabila...Sasenka je bila zelo prijazna in napisala vse možne variante, sedaj pa ne vem, katero bi uporabila...že dolgo iščem eden res dober recept za medenjake, ki jih obožujem. Hvala v naprej & LP, Katjuška

harmonija  

član od: 12.8.2003

sporočila: 222

21. nov 2005 11:36

Ojla!!! Katjushka, uporabila sem: 30 dag medu, 20 dag masla, 15 dag sladkorja - rjavega 2 jajci, 50 dag polnozrnate moke, 25 dag bele moke, 20 dag sesekljanih orehov, 2 dl mleka, 1 žlička sode bikarbone, samo dve noževi konici cimeta, ker drugih dišav ni bilo pri roki. Delala sem po navodilu, testo pa pustila počivati na hladnem kar čez noč. Peči sem dala kroglice, tople polkrogle pa sem namakala v beljakov led, otroci pa so jih posipali s pisanimi mrvicami. Njami Harmonija Sporočilo je spremenil(a) harmonija dne 21. nov 2005 11:37:18

marta  

član od: 31.8.2001

sporočila: 457

21. nov 2005 11:40

Jaz delam medenjake po receptu, ki mi ga je na tem forumu leta 2001 zaupala Prekmurka. So fantastični, ravno prav mehki-probajte še ostali! Kopiram še pod to temo: 50 dkg moke 17 dkg sladkorja vprahu 3 cela jajca 6 žlic medu (cca 290 g) 1 malo žličko sode bikarbone cimet po okusu Med in sladkor razstopimo ,dodamo jajca in dodamo moki ,ki smo ji dodali sodo bikarbono in cimet.Zamesimo.Testo pustimo ,da pol ure počiva.Delamo za oreh velike kroglice ,ki jih polagamo na pomaščen pekač,v vsako kroglico lahko porinemo rozino ali orehovo jedro. Ne smete preveč peči.

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

22. nov 2005 12:17

Harmonija in marta...hvala obema! Bom definitivno preizkusila! Čim več topline v srcu kljub hladnim dnem vsem želi Katjuška.

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

24. nov 2005 10:56

Naredila sem istočasno obe varianti medenjakov, eno od Harmonije in drugo od Marte. Obe sta zanimivi. Ne vem zakaj so mi nekateri medenjaki po receptu Harmonije malo pokali. Delala sem jih točno po receptu. Po Martinem receptu (avtor Prekmurka) so bili medenjaki čisto gladki. Migla Sporočilo je spremenil(a) Migla dne 24. nov 2005 10:58:45

m-a-j-a  

član od: 10.11.2005

sporočila: 21

4. dec 2005 19:15

mene pa zanima, če se potem ne spralača medenjakov obliti s čokolado? a niso tako dobri ali kaj? a se res prej pošušijo! rada bi imela dobre oblite medenjake, a ma katera kak recept! lp m-a-j-a

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

6. dec 2005 6:36

Seveda jih lahko obliješ tudi z čokolado .Najprej jih s pomočjo čopiča namaži z marelično marmelado ,ki si jo z nekaj vode razredčila in jo malo segrela in potem oblij z čokoladno glazuro -jaz jo naredim iz 10 dak dobre jedilne čokolade in 4 velike žlice olja . LP Marta

Tanja05  

član od: 26.12.2003

sporočila: 392

6. dec 2005 22:20

Jaz tudi prosim za recept beljakovega ledu, ki ostane na vrhu in se ne vpije v piškote. Enkrat sem brala en recept, ki je vseboval tudi citronsko kislino. A ga katera pozna?

Sasenka  

član od: 5.9.2005

sporočila: 252

6. dec 2005 22:34

Tanja05 je napisal/a:
Jaz tudi prosim za recept beljakovega ledu, ki ostane na vrhu in se ne vpije v piškote. Enkrat sem brala en recept, ki je vseboval tudi citronsko kislino. A ga katera pozna?
Ampak - saj je postopek opisan že na prvi strani, celo dvakrat... Brez zamere, ampak eni se tudi toliko ne potrudite, da bi kaj prebrali ali sami poiskali. Pri meni se noben obliv ne vpija, ne sladkorni in ne čokoladni. Ravno tako noben ne vsebuje citronske kisline. Sporočilo je spremenil(a) Sasenka dne 06. dec 2005 22:36:34

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti