Sesalec (na vrecke, brez vreck, vodni, ciklonski???)

H&M  

član od: 4.9.2004

sporočila: 78

tema odprta - 15. nov 2005 15:45 | ogledi: 12.607 | odgovori: 80

Pozdravljeni!

Odlocam se za nakup novega sesalca.. oz. prvega svojega.. do zdaj sem uporabljala kar maminega. Pa me zanima kaj mi predlagate.. Rada bi vredu sesalec za normalno ceno.. Kaksen Batagel, Vorwerk, itd. mi ne pridejo v upostev. Rada bi sesalec, ki dobro sesa.. da ne izgublja sesalne moci.. ali pa da se da ta povisat, ce je posoda/vrecka ze bolj polna.. da mi ne gre vsa svinjarija po drugi strani spet nazaj v prostor.. da je bolj ko ne bolj tih, da ima mogoce el. uravnavanje sesalne moci na rocaju.. Hmm... To bi bilo zaenkrat v grobem.. Ce imate kaksne preglode veselo na dan z njimi. :)

Lep pozdrav vsem skupaj,

Heike

petra1  

član od: 8.4.2002

sporočila: 11

15. nov 2005 16:59

Doma imamo sesalec Hyla. Star je ze 13 let, in do sedaj je bil samo kabel enkrat zamenjan. Mislim da ekako po devetih letih, in ko smo ga pripeljali na servis, niso mogli verjeti, da je to sploh prvi servis, pa ceprav ga uporabljam zelo pogosto pogosto. Sesalec ima posodo, v katero natocis vodo, nima pa vodnega sesanja. Mogoce imajo zdaj novejse izvedba tud vodno sesanje. Fora je v tem, da gredo vse smeti v vodo in ne nazaj ven, kot ponavad pri tistih na vrecko. Pa ce kaksno malo stvar pogresas, recimo kaksen uhan, prstan, lego kocko ali karkoli kar se da posesat, mirno pogledas po vodi, predno jo zlijes stran. Ima tudi turbo krtaco ( mislim da za doplacilo, vendar se jo splaca kupit), ki posesa 20 cm globoko. Idealna je za sesanje jogijev in sedeznih.Hkrati ga pa lahko uporabljas kot osvezevalec prostora. Skratka, z njim sem zelo zadovoljna. Tukaj je pa se njihova stran: http://www.hyla.net/si/index.php Lp petra1

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

15. nov 2005 17:33

Heike, saj tudi Batagelj nima le sesalcev za 100 jurjev! Jaz sem si ogledala enega njihovega, ki stane 39.000. tjas

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8688

15. nov 2005 20:11

Nekaj mesecev nazaj smo govorili o sesalcih. Ko se začne govoriti o tem, meni gredo lasje po konci. 5 let nazaj sem kupila od Batagela, z globinsko ščetko, in sem dala nekaj okrog 160.000 SIT. Kaj je bilo? To, da sem po 10-ih mesecih kupila drugega - navadnega, za katerega sem odštela 45.000. Batagel je pa v eni omari, drugi omari... in mi zaseda prostor. Sesalci so moja nočna mora! Pozdravček!

sara  

član od: 2.10.2001

sporočila: 383

15. nov 2005 20:55

Pozdravljene! Še moj piskerček... Za poroko sem napisala na seznam želja Batagelov sesalnik Igea.Prinesli so mi Batagelov Aquafilter, ki je bil takrat v akciji pri Merkurju. Saj ne da ne bi bila zadovoljna. Bila sem zelo vesela, vendar me je že po prvi uporabi minilo vse veselje. Ko sem hotela pomivat po tleh, mi vode ni posesal v celoti, imamo pa lamelni parket. Sem s to zadevo kar takoj zaključila. Najslabše pri vsem tem je, da moras prej pripravit vodo v rezervar, to pripeljat do pravega konca (po stopnicah sploh ne gre, saj je zadeva težka). Da pomivanje oken sploh ne omenjam.... Potem sem zastopnika na sejmu kar posteno oplajhala .... no, povedal mi je da bi morala Igeo nabavit, saj je glih enkrat močnejša od mojega primerka Hvala lepa! In ko končaš zadevo, moraš pomit glavni rrezervar, pa veternico, na katero se vse nabere, svinjarije pa tudi ne moreš kar v WC zlit, saj dolgi lasje naredijo sceno!!! In smo nosili ven v glavni jašek zlivat! v tem času bi z navadnim sesalcem glih 5x vse posesala - ga primes priključiš in že dela. In pri pospravljanju isto. Potem je može imel vsega dovolj in je pri najboljšem sosedu kupil takega za 9 jurčkov. Sedaj sesamo vsak dan - pri malčku je to pač potrebno, saj si pri obrokih vsake toliko časa kaj vrže na tla, potem pa na svojih popotovanjih "malčva". Saj ne moreš biti lačen! Srečno roko pri izbiri! veverica

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

15. nov 2005 22:14

Pri nas imamo Batagelov sesalec za 60 tisočakov pred štirimi leti. Od začetka smo bili zelo navdušeni, kasneje malo manj, ker je velilko dela tudi s čiščenjem sesalca, ampak vsaj prah ne leti ven na drugi strani. Res pa je, da je težek, neprimeren za starejše osebe, stopnic pa nimamo. Bi bila še ena dodatna težava. Sesamo po celem stanovanju 1 krat tedensko in potem ga razstavim na prafaktorje, kar je še eno dodatno delo. Bilo pa je obdobje, ko sploh ni sesal, da smo že razmišljali o servisu, problem je rešil sinov prijatelj, ki je povedal (imajo enakega), da je potrebno oprati tudi majhno okroglo gobico. Bila je res polna svinjarije. Neprimeren je za vsakodnevno sesanje. Nakup sesalca je res vreden temeljitega razmisleka. riba-ribica

Nelly  

član od: 29.10.2003

sporočila: 264

16. nov 2005 1:24

Tudi mi imamo 8 let star Hyla sesalec. Lahko ga samo pohvalim. Poleg velike turbo krtače za tekstilne talne obloge ima tudi mini turbo krtačo z ozko šobo za kote v oblazinjenemu pohištvu in pribor za pranje (vseh vrst gladkih in tekstilnih talnih oblog ter oblazinjenega pohištva in avtomobilskih sedežev). Čisti tudi zrak v prostoru (z nekaj kapljic sredstva za odišavljanje,imaš pravo aroma terapijo), mokro sesa-razlito vodo (imeli smo poplavo in to preizkusili) in piha-razpihava. Edina pomanjkljivost je kabel, ki se razmaja in prekinja. Meni zopet nagaja in kmalu bo moral drugič na servis. Nelly

H&M  

član od: 4.9.2004

sporočila: 78

16. nov 2005 8:51

Hvala zaenkrat vsem za odgovore.. Je tako, da se mi Batagel prav upira, ko sem pa slisala toliko slabega o njem.. Pa se okoren se mi zdi.. Ta Hyla, ki jo omenjate.. Kako pa je ta kaj za uporabo? Tudi moras vodo nalit not... a je tudi tako neroden za uporabo kot Batagel, mas vec dela s tem da ga pripravis na uporabo.. in pol ocistis in pospravis, kot z Batagelovim? Ali je bolj preprosto.. V stanovanju imam tudi ene stopnice, kako je s prenasanjem tega sesalnika naokoli? Je zelo tezak? Pogledla sem si ga in mi deluje tudi precej velik in okoren. Mi lahko kaj vec poveste o njem. Cena je pa tudi kar zasoljena.. Osnovni model z eno turbo krtaco 139.000 SIT. Ni tako malo.. A se maste kaksne druge cenejse predloge, ki pa kljub temu vredu sesajo.. dragicka, ti pises, da si po Batagelu kupila enega "navadnega" in si cisto zadovoljna z njim.. a mi hoces zaupat kaj si potem nabavila.. Zanima me se a ste za sesalecv pripravljene odsteti ogromno denarja? Se to res izplaca? So res toliko boljsi? Kaj pa pravite na te nove ciklone Dyson? A ima katera izkusnje, ga je nabavila? Naj mu ne bi padala sesalna moc.. je pri drugih (npr. Hyli) tudi tako? Heike

Elen  

član od: 5.9.2005

sporočila: 201

16. nov 2005 9:09

Še nekaj od mene... Mi imamo doma od kar pomnim Vorwerkov (upam da je pravilno napisano) sesalnik. Ta ima sicer vrečke, vendar je super. Imamo ga cca 10 let in ni bil še na servisu. Zdaj so imeli neko akcijo za te starejše, brezplačni pregled na domu in so samo krtačke zamenjali in spet sesa kot nov. Poleg je še polno nastavkov, za katere sploh točno ne vem še. Ima krtačo za tla, globinsko za tepihe, nek nastavek za poliranje in vse drobne dodatke in nastavke.... Je zelo praktičen in lahek. Pa veliko uspehov ti želim pri nakupu! Elen

petra1  

član od: 8.4.2002

sporočila: 11

16. nov 2005 9:32

Heike, takole ti bom napisala: nobena stvar se v zivljenju ne naredi sama po sebi. Ce vlozis veliko truda, je izdelek fantasticen, ce se ti to ne zdi tako pomembno, potel vlozis le toliko, da stvar funkcionira. In zdej se moras odlocit sama, ali bos dala za sesalec malo vec denarja, pa ceprav je velik pa okorn, pa ga je tezko prenasat po stopnicah, pa potem ko vse posesas zadovoljno pogledas za sabo, al pa bos dala malo , pa bos potem, ko bos enkrat posesala, sla se enkrat, pa se enkrat, ker ti bo iz vrecke vse ven pihalo. Menda pa ne sesas vsak dan? Jaz to pocnem enkrat na teden, drugace pa uporabljam kar tisto zadevo, ki se ji rece AMC- ajmar, metla cunja. lp petra1

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

16. nov 2005 9:40

Heike, Batagel ima več različnih velikosti teh svojih vodnih sesalcev. Jaz se odločam med ZIPom in MIMOtom, ki sta konkretno manjša in lažja od raznih Hyl in Higej... jaz imam stanovanje in bi se mi zdele te velike zadeve tudi prevelike za te prostore, še pospravit ne bi imela kam Tega ZIPa sem pa gledala na sejmu v LJ in je res luškan, okreten v primerjavi z ostalimi. tjas

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti