Sesalec (na vrecke, brez vreck, vodni, ciklonski???)

jass  

član od: 9.4.2006

sporočila: 521

10. sep 2006 19:07

Hobotka, a si ti to čudo kupila? Kje pa so imeli predstavitev in kakšna je cena? Jaz imam tudi skoraj sam parket in ploščice. Hvala jass

amikadeja  

član od: 14.10.2006

sporočila: 17

5. nov 2006 12:53

Malo obujam staro temo... Sem danes gledala reklamo za sesalec Rovus Aqua Power (Top shop), pa me zanima, če ga ima katera/kateri in kako se kaj obnese. Zdej imamo navadnega, pa ko posesam z njim, moram imet pol še vsaj pol ure odprta okna, da se zlufta, ker glozne vonjave spušča, tudi če je not nova vrečka...Zato bi ga zamenjala s čim takšnim, ki umazanijo zadrži v vodi. Prosim za nasvet oz. pomoč PS: tudi na ceno moram gledat, ker kakšne variante okrog sto tisočakov ne pridejo v poštev... amikadeja

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

5. nov 2006 15:41

Za ploščice pomivat imamo pri nas kar MOČO s pripadajočim vedrom od Vilede. Ker imamo tudi radi suhe roke in ravna kolena. Pri tem ostajamo že kakih 15 let, pomeni, da smo zadovoljni. Tedensko sesanje opravi HYLA na vodo. Res je malce nerodna za nošenje po stopnicah, nam pa veliko pomeni, da po sesanju ni vonja po razpihanem prahu. Tudi čiščenje se mi zdi dokaj enostavno, na vsak način lažje, kot pri papirnati vrečki, ko se ti med sesanjem strga....Vmes tla brišem z enimi posebnimi protiprašnimi krpami, ki se jih da namestiti na držalo, potem jih pa vržeš v smeti. Vse sami pripomočki za tiste, ki nam čiščenje predstavlja nujno tlako. Ko kupuješ nov aparat je treba prvenstveno gledati, kaj od njega pričakuješ. Če je tudi najbolj super in ga vsi hvalijo, pa ti ni na kožo pisan, je zanj škoda vsakega denarja. Zato so takale mnenja tako super. Vsak pove svoje in dobiš še tiste podatke, na katere prej niti ne pomisliš. Pa lepo pospravljeni! Cila

amikadeja  

član od: 14.10.2006

sporočila: 17

5. nov 2006 15:52

punci, hvala... lijana, z linkom ki si ga prilimala, si mi prišparala trideset jurčkov-kar za študentko niti ni tko malo Cila, se pa še kako strinjam s teboj..js imam namesto močota zaenkrat tisti brisalec, ki ima na koncu gobo in jo s potegom ročice tudi ožmeš..ne da bi si zmočil roke...ko pa hočem bolj "ornk" počistit, pa v vedro vodo, čistilo, krpo, na kolena, pa gremo... Lep dan vam želim! amikadeja

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

5. nov 2006 17:50

amikadeja, lahko ti povem, da je močo daleč, daleč boljši od tiste gobice. Sem jo tudi imela in sem jo samo klela. Ni čisto pobrisala, z roko sem morala smeti dol pobirati, težko jo je bilo temeljito ožeti, vsaj tisti šmoren, ki smo ga imeli mi. Močo pa, ko se ga navadiš, lahko 95 % nadomesti krpo - le v kakih zoprnih kotih se je treba še skloniti in še z roko malo podrgniti. Nad parket si pa ne upam z njim. Za parket imam za mokro čiščenje tudi eno krpo, za nataknit na držalo, a jo je seveda treba ročno prati in ožemati. Vse, samo da ni treba na kolena, he,he. Lp Cila Sporočilo je spremenil(a) Cila dne 05. nov 2006 17:55:06

amikadeja  

član od: 14.10.2006

sporočila: 17

5. nov 2006 20:12

Cila, hvala za obrazložitev..tale močo...a je to to? Mi imamo takšnega, pa smo zaenkrat kar zadovoljni...a je zgornja varianta boljša od te naše? Lp, Amikadeja amikadeja

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

5. nov 2006 21:29

amikadeja meni osebno je spodnja varianta boljša od zgornje. marelica

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

6. nov 2006 6:04

Vidiš, kako smo si različni. Jaz pa zgornje (močo) nikoli ne bi zamenjala za spodnjo. Resice "metle" lahko fino splakuješ in potem v ožemalniku dokaj dobro ožameš (vstaviš v ožemalnik, rahlo zavrtiš in močneje pritisneš). Če se boš odločila za zgornjo, dobro poglej. Včasih jo imajo od več firm. Zaradi nastavkov. Da potem veš, katere moraš kupovati, da pašejo na palico. Raje pa prej še koga osebno vprašaj. Res ne bi rada, da bi se na osnovi mojega priporočila odločila za nekaj, kar ti na koncu ne bi ustrezalo. Lp Cila

amikadeja  

član od: 14.10.2006

sporočila: 17

6. nov 2006 22:27

Hvala za nasvet! Na tole, da vse metlice ne pašejo na palico sploh pomislila nisem... hja, je pa res, da sta ti dve zadevi verjetno vsaka po svoje dobri... Za tvojo varianto, Cila, sem imela vedno občutek, da se nikakor ne da ožeti...A je potrebno tele nastavke oz. metlice pogosto menjat? Lp amikadeja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Anemiilat
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti