Kruhovi cmoki

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

15. nov 2005 13:27

Jaz sem se, kot pravi Reca, zverzirala tako, da delam kruhove cmoke, kar se količin tiče, vedno "OD OKA", pa mi vedno uspejo. Če jih delam samo za naju z možem, sploh ne merim količin, če jih pa delam približno v količini po gornjem receptu, pa narejene zamrznem (tako že kuhane, kot tudi "surove").Niti ne preizkušam več s kuhanjem enega cmoka. Je pa res, da narejeno maso pustim stati NAJMANJ pol ure, da se sestavine med samo vežejo, pa nikoli nimam problemov. levinja

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

15. nov 2005 13:57

julia je napisal/a:
Ja, Lingua, imas prav..... Tile cmoki od Vendeline so s sunko, narezano na kockice. Mogoce je neuspeh povezan s tem? Rozanec, ali ti delas po receptu ali kar tako (ker si napisla, da dodas moke "kar velik")? Ce delas po receptu je kolicina dolocena (vsaj vecjih odstopanj pri moki ne more biti).[ponevnaglavi] julia
No, s tem "velik moke" sem mislila, da jo dam po potrebi. Tle je spet odvisno, kako je veliko jajce- če je masa zelo tekoča, je treba pač dati več moke.. Pri kruhovih cmokih je vedno tako- bolj delaš "od oka", prej bodo uspel. In pa nikol jih ne smeš takoj začeti kuhat- sestavine morajo nekaj časa stati, da se dobro navlažijo, potem pa se delajo lepe kroglice, ki ne padejo narazen. Poskusi tako... rozanec

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

15. nov 2005 15:40

Pri nas dodamo čisto malo (na 1liter mase recimo 1 noževo konico pecilnega praška), pa ostro moko uporabljamo za vezavo. Za vsak slučaj najprej skuhaj poskusni cmok, da se izkaže, če je masa vseeno preredka. rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti