Cimetove zvezdice

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

tema odprta - 14. nov 2005 12:59 | ogledi: 7.574 | odgovori: 29

Bliža se čas ko dobiva kuhinjo in že sedaj vneto iščem recepte kaj se bo peklo za praznike, letos me tale kuhinja tako spodbuja da ni res...

Ker pa je material za nekatere piškotke kar drag, bi se morda malo zamenjalo sestavine - npr cimetove zvezdice. Mandlji so tako presneto dragi, če želim naredit 2x kolečino piškotkov gre vsaj kg mandljev, kar pa je kar fino drago, tako sem prišla na idejo, da bi mandlje morda zamenjala z orehi, pač lešniki tudi niso najcenejši...je že katera sprobala orehove zvezdice?Bi morda masa prišla preveč "mastna" od orehov?

Hvala za pomoč!

Lp, maja

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

14. nov 2005 13:22

Pri cimetovih zvezdicah ne bom delila nasvetov, ker sem jih že parkrat delala, nikoli uspele. Letos jih bom delala po receptu, ki ga je poslala na forum mamamia, upam, da bodo ratale. Sama ne mislim eksperimentirat s sestavinami, ker še nisem nikjer, ampak res nikjer zasledila recept za cimetove zvezdice z orehi. Jaz grem po mandlje preko meje v Avstrijo, kjer so proti nam neprimerno cenejši (mislim da je 1 kg okoli 5 evrov), so pa neluščeni. Anja

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

14. nov 2005 13:33

Ja Anja poznam tole avstrijsko ceno, smo tudi mi hodili gor nakupovat, sedaj pa sva na svoje in se mi res ne ljubi zaradi pet stvari gor (oblačila kupujem tukaj, nisem ravno kak privrženec hm in podobnih zadev, prehrana je drugače pa tudi tukaj kar dobra izbira, je pa res da smo sedaj kar malce na tesno z denarjem, ko smo sli na svoje in zapravljali za pohistvo...), saj če bi šel kdo od bližnjih gor bi mu naročila, ker je tole pri nas, ki stanejo skoraj 3.000 sit res pretirana cena. morda pride še kak namig... lp, m

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

14. nov 2005 14:41

enkrat sem že dala na forum moj recept za cimetove zvezde, ampak izgleda, da tukaj nimam nobenega renomeja, pa je bil spregledan. So pa to zanesljivo odličnii piškoti, hvalijo jih domači in tuji. Če se ti zdi vredno, pa poskusi: Frieslandske cimetove zvezde 250g moke, 125g masla ali margarine, 125g sladkorja, 1 vanilin sladkor, ščepec soli, 1 jajce, 2 žlički cimeta in rumova glazura. Testo ugnetemo in ga damo za pol ure v hladilnik. Potem pa razvaljamo - ne pretanko, izrežemo zvezdice in spečemo. Ohlajene oblijemo z rumovo glazuro in preden se strdi, posujemo še s pisanim sladkorjem. So lepe in zares dobre. Lisa

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

14. nov 2005 14:49

Lisa, ne bodi huda, meni iskalnik ne vrže ven veliko zadev ker nisem v plus paketku, ti pa rade volje verjamem da so odlični, jih bom stestirala čez kake 14 dni ko bo vsa zadeva priključena v kuhinji. Me zanima samo še rumova glazura - to je rum ter sladkorna moka? Imaš kaj po količinah? Saj če pa kaj ostane, bo že našlo pot do želodčka:) lp, m

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

14. nov 2005 15:23

takole cca 15dag sladkornega prahu zmešam s čisto malo ruma - včasih se mi zatrese roka, pa moram potem dodajati sladkor. Glazura naj bi bila bolj "mazava" kot tekoča, piškote pa potem pustim na mreži ali pladnju sušiti čez noč. Tudi jaz nisem v plus paketu, pa tudi recepte bolj ponujam v forumih - v oceno receptov nisem dala še nobenega. Kaj vem, sem že starejši letnik in mi je včasih bedasto brati nasvete za kakšno stvar, ki jo jaz delam brez problemov že par desetletij. Nimam občutka kaj je smiselno in kaj ne. Lisa

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

14. nov 2005 15:39

Ampak Lisa! Sej vidiš, kako se v forumu vse zgubi! Jaz bom zelo vesela in hvaležna, če boš kak recept objavila tudi med recepti, pa ne bom edina... tam ga bo lažje najti. Tudi pri nas pluskotih namreč iskalnik ne deluje tako zelo dobro, da bi najdel kako stvar, ki je omenjena v forumu... Če ni teme s tem naslovom, tudi zadeve, ki je v temi napisana, ne najde! Primer: v forumu je ena pred časom že napisala recept za bonžito, pa ker je imela tema drugi naslov... išči, išči, pa ne najde! tjas

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

14. nov 2005 16:01

Zato imamo pa zdaj možnost naredit beležke direktno iz foruma in gre Lisin recept takoj vanje lp, Marija

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

14. nov 2005 16:13

Aja, točno!!!! Bravo Marija! tjas

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

14. nov 2005 18:56

tjaš, a si mogoče trikrat naredila zabeležko? Ker vidim da ti je potrojil originalno sporočilo. Meni je prej naredilo isto, ko sem shranila 2 zabeležki. Daj povej, da sporočiva Jerneju. lp, Marija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti