Dolenjska mešanica

ZLATA  

član od: 31.3.2005

sporočila: 100

tema odprta - 14. nov 2005 12:26 | ogledi: 2.235 | odgovori: 3

V trgovini sem videla zapakirano mešanico raznih suhih semen: ješpreh, fižol, grah, leča,..........Pa me zanima kakšen recept uporabljate.

ZLATA

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

14. nov 2005 12:31

Skuham pravzaprav tako kot ričet in dodam še veliko sveže zelenjave. Je prav okusno. Prav tako skuham tudi mešanico za gorsko mineštro. Lahko pa dodaš tudi kakšno suho rebrce.Je še boljše. lp Julija

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

14. nov 2005 15:30

Meni so vse te mešanice stročnic ful dobre. Jaz jih preprosto skuham do mehkega (soliti obvezno na koncu!!!). Kakih 20 minut pred koncem dodam na kocke narezano korenje, peteršilj, včasih tudi koruzo v zrnju. Potem pripravim res svetlo prežganje, v katerega umešam še eno žlico paradižnikove mezge iz tube in to zmešam v juho. Stisnem noter še cca 2-3 stroke česna in malo pokuham da se vse lepo poveže. Če želim da je enolončnica res močna dodam še kako pest jušnih rezancev ali polžke. Ko serviram obvezno ponudim zraven jabolčni kis, da si juho vsak okisa po okusu. Zraven zelo pašejo palačinke, štruklji, šmorn oz. nekaj sladkega. Enolončnico brez problema skuhaš za dva dni, je čisto v redu tudi drugi dan. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti