Posoda za kuho vroče čokolade

spomincica  

član od: 20.8.2005

sporočila: 20

tema odprta - 13. nov 2005 21:11 | ogledi: 3.577 | odgovori: 14

Zivjo!

pri nas imamo zelo radi vroco cokolado. Kupili smo prasek od Jubilleja, ki ga vmesas v vroce mleko, potem pa se prevres (bolj ko hoces gosto, dlje casa pustis na ognju).

probleme imamo pa s posodo. Zamenjali smo ze tretjo, ker se nam vroca cokolada prime na dno in je ne moremo vec pomit.

Poskusila sem ze veliko stvari, trenutno je postopek tak:

V posodi zavrem mleko, odlijem v durgo posodo, zmesam s praskom, preko cedila prelijem nazaj in ob stalnem intenzivnem mesanju poskusam zavret cokolado, ampak mi nikoli ne uspe, ker se cokolada prej prime na dno in odstavim posodo.

Ima kdo kaksno idejo, kako bi se dalo to resit?

Problem nam kvari sicer prijetne trenutke ob vroci cokoladi.

spomincica

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8688

13. nov 2005 21:29

Priporočam ti kuhanje v vodni kopelji. Vzemi kakšno skledo z bolj okroglim dnom (ne stekleno) in jo postavi v posodo, v katero si nalila vodo, tako da lepo sedi. Jaz imam tako okroglo posodo prav za kuhanje nadeva v vodni kopelji. Kupila sem jo v Vrhniški pekarni. Nič se ne prime. Pozdravček! P.S. Pozabila sem napisat do konca - posodo z vodo daj na ogenj, da voda vre, vsebina v skledi se pa lepo kuha. Vseeno pa moraš mešat. Sporočilo je spremenil(a) dragička dne 13. nov 2005 21:31:07

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

13. nov 2005 21:57

Spominčica, a kuhaš na nizkem ognju? Zelo nizkem? Tudi jaz pripravljam tiste čokolade iz vrečke, pa je moj edini trik ta, da kuhljam na najnižji temperaturi, da ne zavre. Zgosti se lepo, nič se ne prime. tjas

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

13. nov 2005 22:33

Dobi se lonec za prekuhavanje mleka,ta lonec ima dvojno dno,ob strani v lonec naliješ vodo in daš gor piščal.ki jo dobiš zraven.Postaviš na ogenj in ko mleko zavre,lonec začne pod pritiskom vretja piskati.Mleko nikakor ne more cez lonec.Pomoje bi bilo to idealno? Teka

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

14. nov 2005 11:03

spominčica, tudi mi kuhamo to vročo čokolado od jubile-ja. Če prav vem, v navodilih piše, da čokolada daš v hladno mleko in potem kuhaš in skozi mešaš dokler temperatura ne doseže 90°C. Ne sme zavreti!! Jaz sem kuhala v navadnem Emo-tovem lončku in se mi ni tako prijemalo. Poskusi! Lp, marelica

sara  

član od: 2.10.2001

sporočila: 383

14. nov 2005 12:27

Hojla! Kar se tiče prijemanja, jaz mešam ko utrgana, pa se vseeno malo prime, a gre tudi stran (verjetno zaradi mešanja). Morda bi si omislila piskerček prevlečen s teflonom? Se dobijo!! Sam...no, na forumu zdrava prehrana smo debatirali o teh rečeh, da menda tudi teflon ni najbolj zdrav.... Lp, veverica

dragicaip  

član od: 7.11.2005

sporočila: 2

14. nov 2005 14:17

Tudi jaz prisegam na vodno kopel, kot je opisala Dragička. Dlje kot kuhaš, gostejša je. dragicaip

spomincica  

član od: 20.8.2005

sporočila: 20

21. nov 2005 19:06

Hvala vsem za odgovore. Sem poskusila dat v mrzlo mleko in sem pogrela samo do stopnje, da je ratalo toplo, pa se je cokoalda vseeno prijela na posodo :) Bom poskusila se z vodno kopeljo. Se enrkat hvala. spomincica

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

21. nov 2005 19:16

Naredi v mikrovalovki, če jo imaš, tam se vsaj prijelo ne bo (lahko pa bo šlo čez, če bo zavrelo:) Veri

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

21. nov 2005 21:09

Po mojih izkušnjah se mleko, pa tudi kruh, pecivo,...(da ne govorim o palačinkah, celo na teflonski ponvi se prva prime) primejo, če pri pomivanju posode uporabimo čistilo. Zato za tovrstno posodo ne uporabim čistila ampak le zelo vročo vodo. Morda bo pomagalo tudi pri kuhanju čokolade. rimljanka

Rožica  

član od: 13.9.2004

sporočila: 958

22. nov 2005 14:18

Tudi jaz pripravljam v mikrovalovki, ker imamo radi zelo gosto čokolado in dlje ko vreš gostejša je. Zdi se mi, da je najbolša pripravljena v mik. je vedno zelo gosta, na štedilniku mi nikoli ne uspe takšna. Le pazit je treba, da občasno malo pomešaš, da se ne naredi skorjica in da ne skipi. V mik. pripravljam tudi puding iz iztega razloga, ker se nič ne prime na posodo, kuham v stekleni posodi. Pri kuhi na štedilniku se je vedno nekaj prijelo na posodo in je malo težje odstraniti. lp. Zaupaj svoji osebni moci. To je vse, kar v tem skrivnostnem svetu sploh imas.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti