Nasveti in triki

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

26. jun 2017 17:57

Ne morem verjet, da nekdo komentira skoraj dve leti star zapis, ker ga v njem moti izraz cunje za perilo in se sedaj spet razvija debata. To ne pelje nikamor. Ali ni škoda, da se zaradi takih in podobnih debat nekateri umikajo in ne sodelujejo več? Škoda, res škoda.

To je forum, kjer pišemo v jeziku, ki ni ravno knjižna slovenščina, je pa živ in sočen. In če se vsi razumemo je to v redu. So pa nekateri izrazi pač napisani tako, kot se jih uporablja v okolju iz katerega pišoči izhaja. Jaz pod izrazom cunje razumem za kakšne cunje gre v zapisu kolegice Mopsike.

Lep dan še naprej.

tedyka

dvorana  

član od: 27.5.2015

sporočila: 293

26. jun 2017 19:01

Tako govorimo na Gorenjskem za perilo. Grem pobrat cunje, ki so se posušile.Ja, ne vem vsak ima svojo špraho.Prevod govorico.

dvorana

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

26. jun 2017 19:29

BTW, mi pa perilu recemo perilo :) šele pol ko je suho, rečemo cunje : kere cunje nej oblečem danes ?? Tudi sam sem za pravilno uporabo slovenščine ampak na tem našem portalu je pa luštno mall pisati u slengu ,anede :) tko da ja ,Marjja , je treba it mal ven iz profeisonalne deformacije pa kej za dobro vzet in ne vse smrtno resno :) ostale pa, ki ste napisale, da nočte več sodelovati tuki gor se premislite in pište koker vam je volja :) veliki poet je zapisal : >pusti peti mojga slavca, kakor mu je grlo ustvaril.......< ( vsi dugačni, vsi enakopravni PRESS )
hedonist

moderator2  

član od: 12.3.2010

sporočila: 710

26. jun 2017 21:20

Prosim, vrnite se k temi.

Hvala.

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12640

26. jun 2017 21:33

 link sem nekje našla, pa več res ne vem kje, nisem napisala sama, ker tisto pisanje ni moj stil. Lepo vas prosim še enkrat , da zaradi mene ne bo  letelo, ker tega res nočem.     

"Prijazne besede so lahko kratke in preproste, njihov odmev pa je neskončen"(Mati Terezija)

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

26. jun 2017 21:48

Mopsika, nima zveze s tabo, nehaj se sekirat. Se pa strinjam s kisom, pa tudi sodo bikarbono dodajam, odkar mi je že po treh letih "crknil" grelec. Toliko kamna, da nisem mogla verjet, pa tudi vonj, zoprn vonj je imel moj Candy že od začetka. Zdaj je ok.

 

naor

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

27. jun 2017 15:35

Berem, kako se zabavate. Zanimivo takole od zunaj opazovat. Še jezik me ne srbi več

mamamia

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1564

10. avg 2017 15:12

Da ne odpiram nove teme, bom kar tu vprašala (pa upam, da ne bo narobe razumljeno in ne bo zašlo na stranska pota (beri teme)):

V nekaterih angleških receptih za pecivo se med sestavinami najde "suet".

S čim lahko v Sloveniji nadomestimo to maščobo?

 

rdkapica

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

10. avg 2017 15:15

Pri nas temu rečemo salo. Maščoba okoli notranjih organov, pri nas običajno od prašičev. Ponavadi se jo scvre z dodatkom mleka in uporablja za pripravo sladic.

rimljanka

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1564

11. avg 2017 10:53

Hvala za obrazložitev.

Ali obstaja kakšna bližnjica – nakup izdelka, ki ga lahko direktno uporabimo za pripravo testa, v slovenskih trgovinah?

Sprašujem pa še po nadomestilu: kaj lahko uporabimo namesto "suet"-a?

 

rdkapica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti