Nasveti in triki

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

14. nov 2005 18:19

Teka je napisal/a:
Kilogram cenejšega vanilinega sladkorja:en kilogram sladkorja,en strok vanilije prerežemo in ju skupaj zapremo v plastično škatlo,vsake toliko pretresemo. Teka
Pravzaprav je to vanili(jin) sladkor, saj ima aromo po pravi vaniliji. Kupljen v vrečki je odišavljen z umetno aromo, ki je vanilin. Jaz uporabljam samo pravi vanilijev sladkor, v steklenem kozarčku imam na koščke narezano vanilijevo paličico, dodan sladkor, ko gre proti koncu, dosujem novega, pomešam, pa spet in spet. Se mi zdi, da imam isto palčko že nekaj let, pa sladkor še kar diši, diši. rimljanka

spomincica  

član od: 20.8.2005

sporočila: 20

14. nov 2005 18:21

ce imate poleti muhe v kuhinji, se jih prezene s tem, da se v vazo na mizo postavi svez petersilj. Preizkuseno. spomincica

Marjetka cvetka  

član od: 27.12.2004

sporočila: 1569

14. nov 2005 19:01

Super ste,koliko stvari se tukaj izve. Tole z sladkorjem in vanilijo je pa super,bom to kar takoj sprobala. Lep dan vam želi Marjetka cvetka

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

14. nov 2005 19:24

Oprostite,sem mislila vanilijin sladkor,pomoje ste me tudi razumele... Teka

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

14. nov 2005 19:39

Loni ,a limono vzameš pred pranjem iz pomivalca ? Ko filam zajca ali piščanca vedno notranjost natrem z ribanim sirom,potem ima fila fino kožico. lp goga

strukelck  

član od: 2.12.2002

sporočila: 91

14. nov 2005 19:43

Čebula se hitreje prepraži, če jo med praženjem posolite! LP strukelck

VEROVNIKA  

član od: 28.8.2005

sporočila: 639

15. nov 2005 6:58

Odprta radenska na mizi ne bo "izgubila mehurčkov", če v steklenico vtaknete kavino žličko. Hvala za nasvet s peteršiljem. Vedno ga imam pri roki v kozarcu pri štedilniku, da mi ni treba 100 x na vrat med kuhanjem. Opazila sem, da letos ni bilo muh v kuhinji, pa mi še zdaleč ni potegnilo, da je to zaradi peteršilja. Čokoladni preliv se najlepše pripravi v mikrovalovni pečici - nič več nad soparo. VERONIKA

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

15. nov 2005 8:02

Čao, še moj piskrček nasvetov: - smrad iz hladilnika se dobro odstrani, če postaviš vanj lonček mleka in pustiš čez noč - plesen v gospodinjstvu (hldilniki, v omaricah, okoli odtoka..) se krasno odstranijo z okisno vodo - mastne madeže iz tepihov posujte s pecilnim praškom, pustite kratek čas in posesajte - mleko se med kuhanjem ne prime na lonček, če ga pred tem oplahnete z vodo - muhe, omarje in ostale žuželke moti tudi vonj pardižnikovega zelenja, zato naberite paradižnik s stebelci in takega hranite v košarici na mizi - vlečeno testo se krasno razvleče, če ga pokapate z vročim oljem, preden ga razvlečete - sočnim ribanim jabolkom (za štrudelj, zavitke, gibanico...) dodajte žlico moke, da popije sok in tako ne razmoči preveč testa - manjše koščke mesa za rižoto, golaž, segedin... posujte z malo ostre moke (in pustite stati nekaj časa), preden ga začnete dušiti, ker je tako bolj sočno (tako kot v kitajski kuhinji) - kadr delate jedi s sirom, vedno uporabite več različnih vrst sira, ker aroma sira tako pride dosti bolj do izraza Lep pozdravček, S.

MYCHELLE  

član od: 13.8.2005

sporočila: 254

15. nov 2005 9:30

Temno čokolado, katero stopim zaradi razna peciva dodam ščepec soli..... Okus je božanski... MYCHELLE Sporočilo je spremenil(a) MYCHELLE dne 15. nov 2005 09:31:35

terlikar 1  

član od: 10.3.2005

sporočila: 994

15. nov 2005 9:42

Zasmojeno posodo najlepše očistimo,če jo namočimo z raztopino pecilnega praška.

Bakrena posoda se nalepše opere z mešanico soli in kisa.

Fižol se hitreje skuha,če mu dodamo noževo konico sode bikarbone.

Bernarda

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti