Beli črvički

MissLady  

član od: 1.7.2005

sporočila: 811

tema odprta - 13. nov 2005 11:52 | ogledi: 26.439 | odgovori: 25

V kuhinji so se mi prvič zaredili "beli črvički". Dolgi so 1 cm, so na stropu kuhinje, najraje pri svetlobi (luč, okno). So bele barve in izgledajo kot kakšne gosenice (bubice).

Vem da bom verjetno morala vso zalogo hrane vreči stran in nabaviti plastične posodice. Sprašujem Vas, ali je katera že imela podobne obiskovalce in če je ugotovila od kod so prišli in kako se jih je znebila. Ali naj hrano samo pregledam ali naj vse komplet vržem proč, ker se bojim da so izlegli jajčeca in bodo prišli novi in novi... Ali je to možno?

Hvala za vaše nasvete!

MissLady

MissLady

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

13. nov 2005 14:24

Mislim, da so to molji, tisti, ki so v hrani. Jaz sem vse kar sem imela odprto (moka, gres, polenta...) in kar ni bilo v plastični embalaži vrgla stran. Prinesemo pa jih že iz trgovine original zapakirane v hrani, te bele črvičke sem imela v rdeči mleti papriki, in se mi je zamerila, da je tudi videti več ne morem. Če pa to niso gosenice moljev potem pa res nimam drugih idej kaj bi to bilo . jade

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

13. nov 2005 15:18

tudi jaz mislim, da so to molji, torej v omare na pregled zalog. Lp, marelica

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

13. nov 2005 17:06

MissLady, po opisu sodeč (svetloba, bele bubice), imaš molje. Pri moljih je najbolj pomembno ugotoviti, kje se razmnožujejo. Sama sem nekoč "gnezdo" odkrila v sončničnem zrnju, kjer jih je bilo verjetno na milijone. Ko sem odstranila izvir in s pipsem uničila še preostale kolege, smo imeli dalj časa mir. Občasno jih seveda spet opazim, ampak ne več v takem številu. Pri nas pa že nekaj dni opažam tu in tam prav bele črvičke, ki izgledajo kot nekakšni guzavci (na eni strani imajo rjavkast "zadek"). Plazijo se po steni in po stropu. Ne vem, od kod bi lahko prišli in kako se jih znebim. Ali je že imel kdo podobne težave in kako jih je rešil? Anja

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

13. nov 2005 18:16

Ampak imate pa izvirna imena - guzavci - solze mi tečejo od smeha..... Nisem imela še teh težav, samo se mi zdi nekam toplo za to obdobje in resnično se vse množi in plodi kot bi bila pomlad. Lumpica

VEROVNIKA  

član od: 28.8.2005

sporočila: 639

13. nov 2005 18:52

Ti črvički in kot jim že pravite niso od nič drugega kot od starih zalog hrane. Sama sem imela podoben primer v koruzni moki in pred časom v kokosovi moki. Res ni dobro, da stvari dolgo ležijo v omarji in jih ne porabiš v celoti, ko jih odpreš. Nujno vse pregledati in vse sumljive zadeve zavreči. Saj se takoj vidi. V vrečki se pojavi nekakšna pajčevina - in to je to -- STRAN S TAKŠNIMI VREČKAMI. VERONIKA

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8697

13. nov 2005 19:42

Nekaj tednov nazaj smo govorili o teh "nepridipravih". Skratka, nič ti ne ostane, kot ena taprava deratizacija in dezinfekcija v stanovanju. Vse vrečke, ki so na pol porabljene... naj roma v smeti. Vse posodice sprazni, operi, dobro posuši... in to je to. Pozdravček!

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

14. nov 2005 4:26

Dobra stran tega pa je, da bo vsaj enkrat kuhna fajn pospravljena (nebi blo slabo, a ne- tud zame ne)... vzam to kot dobro plat (vsaj z nečem se potolaži) rozanec

lisička  

član od: 21.7.2003

sporočila: 588

14. nov 2005 8:36

Definitivno so to molji. Z družino smo bili zadnjič na obisku pri prijatlih in so imeli polno teh črvičkov na stropu. Tudi kakšen je padel na mizo. Res moraš pogledati v omaro, v kateri hrani imaš kolonijo moljev. Sama sem enkrat naredila napako in nisem pogledala v vse vrečke in posodice. Našla sem jih celo v rdeči papriki, kakavu, mleti čokoladi, čaju. Najbolje da pregledaš vse. Odprla sem tudi vrečke, ki so bile še originalno zapakirane. Tudi tukaj se lahko kdaj najde kaj živega, predvsem v ješprenu ali polenti. Gobica

taja  

član od: 16.4.2002

sporočila: 83

14. nov 2005 9:43

ojla, ja to so ličinke moljev- toda pazi, ker ni nujno, da so v hrani hrani- molji namreč naredijo zapredek kjer koli v hiši. Najraje kje pod stropom v kakšenm kotu in iz kokončka potem lezejo mali črvički(ličinke), ti so požrešni kot sam hudič in potem napadejo vse kar jim pride na pot. Skratka zelol težko se jih je znebiti. Tudi sama jih imam zadnje dni- enostavno sem si nabavila Biokil,ker mislim,da druge rešitve ni. LP T Taja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti