Abraham-ideje

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

19. mar 2012 18:08

Imaš zasebno pošto. lp

mamamia

sara_93  

član od: 19.4.2012

sporočila: 1

19. apr 2012 13:49

Živjo! Joooj ne veste kako ste mi vsi pomagali da sem končno začela s pripravljanjm programa za mamicino 50 letnico!! Sem si kar malo oddahnila! Namreč smo trije otroci, imam dva brata, ki pa mi nista ravno v pomoč :)) In tale ideja s časopisom mi je še posebno všeč. Mamamia bi te lahko še jaz prosila za to uslugo??? In sicer mami se je rodila 28. 4. 1962. Bi se dalo kaj zrihtat?? Prosim!

Pa še enkrat najlepša hvala vsem!

sara_93

barbra  

član od: 9.8.2002

sporočila: 355

19. apr 2012 18:11

Mamamia, od kdaj naprej pa lahko dobiš vsebino časopisa? Verjetno za 80-letnico ne bi šlo...

 

Barbra

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

19. apr 2012 19:56

Za tisto, kar imam dostop, ne, v Nuku bi pa znali imet kaj na zalogi, so pred 80 leti časopisi že izhajali.

mamamia

temba  

član od: 7.10.2006

sporočila: 92

20. apr 2012 22:40

Lahko poskusite tudi tule!

 

http://www.dlib.si/

LP, Temba

temba

Deschanel  

član od: 18.4.2012

sporočila: 35

21. apr 2012 10:53

Po mojem (in še katerem) mnenju se je slovenska folklora na podeželju že zdavnaj zapisala v zgodovino. Postavljanje smrečic z ukradenimi prometnimi znaki spodbuja ljudi, da drug drugega presegajo v abotnosti. Vsak še nekaj doda in potem se pelješ proti domu prisiljen zreti v povečane fotografije novopečenih Abrahamov. Na zadnji, ki nas te dni razveseljuje, je osebek s flaškonom v roki, konzumiranju alkota in mastnega primerno zaripel, po mojem tik pred infarktom. Vse skupaj spremljajo osladni amaterski verzi horukpartija in prazne pisksne, svetleče v soncu. Ne vem, no. Bi bil že čas za kakšen nivo višje.

To ne bi, če lahko izbiram, je pa časopis fajn ideja.

LP

Deschanel

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

21. apr 2012 18:55

Deschanel je napisal/a:

 Vsak še nekaj doda in potem se pelješ proti domu prisiljen zreti v povečane fotografije novopečenih Abrahamov. Na zadnji, ki nas te dni razveseljuje, je osebek s flaškonom v roki, konzumiranju alkota in mastnega primerno zaripel, po mojem tik pred infarktom. Vse skupaj spremljajo osladni amaterski verzi horukpartija in prazne pisksne, svetleče v soncu.



Deschanel

 

Si vedno ob takih primerih mislim, da nesrečnik/nesrečnica s taki prijatelji ne potrebuje sovražnikov.

Vendelina jr.

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

23. apr 2012 19:11

Pri nas znakov ne ukradejo ampak jih, kolikor vem, prinese en sosed, ki dela na komunali. Vsaj to. Do nivoja slik pri nas še nismo prišli :) No, verzi so pa že (pa poslušaš vedno iste, pa bodi na 40, 50 ali 60 letnici). Bodisi tukaj bodisi kjerkoli po SLO, kjer sem bila. Ta, ki jih je prvi sestavil, bi moral priti na seznam največkrat citiranih avtorjev . Za sladico pa še torta v obliki razgaljene ženske in tipi, ki grizejo bradavičke, pa je večer popoln. In potem: A boš torto? - Ne hvala, mi ne paše sladko :)))

 

Atina

barbra  

član od: 9.8.2002

sporočila: 355

24. apr 2012 0:29

Najlepša hvala za linke za 80 let stare časopise - Kmetski glas je bil takrat zakon! Sem kar par ur preživela ob branju letnika 1932 in se do solz nasmejala... Sicer pa ni bilo tako zelo drugače - tudi takrat je bila gospodarska kriza, deževen april in že kar veliko reklam: za Rogaško Slatino, za Franz Josefovo grenčico, ki zdravi praktično vse in za kar nekaj kozmetičnih izdelkov.

Barbra

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti