Družabne igre/skeči na novoletni zabavi

Študentka1  

član od: 31.5.2004

sporočila: 91

tema odprta - 9. nov 2005 13:48 | ogledi: 39.175 | odgovori: 7

Pozdravljeni,

zanima me, če ve kdo za kakšen dober skeč/igro, ki bi jo lahko uprizorili/igrali na naši službeni novoletni zabavi, pa da ni pretirano težka...??? sicer je še malo zgodaj za tako razmišljanje /ali pa tudi ne?/ samo bi rada, da bi se s sodelavci na zabavi tudi prijetno zabavali in nasmejali...

prosim za vaše predloge in se vam že vnaprej zahvaljujem.. lp,

Studentka1

VEROVNIKA  

član od: 28.8.2005

sporočila: 639

10. nov 2005 9:11

Ena od idej, ki se je pri meni pred leti zelo obrestovala, samo ne sme biti preveč udeležencev je, da si skupaj sestavite govor. Ti kot organizatorka pripraviš okvirni govor s tem, da uporabiš čim več lastnih imen in predmetov. Naloga vsakega pa je, da ti pove po en pridevnik (podaš navodilo, da so pridevniki tiste besede, ki poveda kakšen, kateri in čigav je določen predmet ali oseba). Potem v govor lepo po vrsti vpisuješ pridevnike in nič ne korigiraš in na koncu prebereš. Sem bila dovolj jasna? Za vsebino govora udeleženci seveda ne vedo. Pridevnike nato lepo sklanjaj tako, da bo govor tekoč Primer: Veseli me, da se je danes ......... družba zbrala v tej .............. gostilni. Kot vidim, smo navzoči vsi, razen ............. Marjane in .................. Jožeta, ki sta gotovo pri .................... zakoncih. No, in če bi ti napr. povedali tele pridevnike: sončen, zelen, sosedov, nezvest, shujšan; bi so končna verzija govora glasila takole: Veseli me, da se je danes SONČNA družba zbrala v tej ZELENI gostilni. Kot vidim, smo navzoči vsi, razen SOSEDOVE Marjane in NEZVESTEGA Jožeta, ki sta gotovo pri SHUJŠANIH zakoncih. Moram ti povedati, da je bilo pri nas smeha do solz. Samo malo domišljije in razigrano družbo, pa bo! Sicer pa imajo v knjižnicah knjige o družabnih igrah. Tudi tam se kaj najde. Pa veliko uspeha! Včasih sem bila s temi idejami zelo izvirna, potem pa leta naredijo svoje ....... Lep dan VERONIKA

Marjetka cvetka  

član od: 27.12.2004

sporočila: 1569

10. nov 2005 10:48

Veronika,tole igro pa poznam,ta je pa res dobra.Koliko smeha! Studentka,kaj pa srečelov,vendar malo drugačen,Pri njem se morajo udeleženci mal potrudit za nagrado.Sem to pred kratkim videla in bilo je zelo zabavno. Imeli so naprimer tekmovanje v plesu,pantomimo,oponašanje slavnih osebnosti,ko pa so nalogo opravili,so potegnili še srečko in dobili eno simbolično darilce. Kaj pa tale otroška igrica,verjetno bi bila zanimiva tudi za odrasle,prilepi rep. Recimo,na papir se nariše kakšna žival,al pa človek,potem se tekmovalcem zavežejo oči in mora živali prilepit rep. Lep dan vam želi Marjetka cvetka

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

10. nov 2005 12:19

Ta igra je že stara, pa vedno užge. Naberemo nekaj parov. V krog damo en stol manj kot je parov, tako, da so stoli obrnjeni s sedalnim delom navzven, z naslonjali pa se dotikajo. Potem morajo plesati po izbrani muziki, ko pa pesem preneha, se morajo usesti tako, da se ženska usede na moškega. Tisti paar ki ne sedi izpade. V vsakem naslednjem krogu odvzamemo en stol in igro ponavljamo. Na poroki smo se ob tem zelo nasmejali. Ta je tudi dobra, če je že ne poznajo vsi. Izberemo nekaj prostovoljcev, ki jih odpeljemo iz sobe in jim povemo, da jih v sobi čaka formula, traktor, motor,... in da imajo tekmovanje, zato morajo priti čim prej na cilj, ob enem pa boste člani komisije, ki ostanete v sobi, ocenjevali tudi izvirnost (zvoke, zaviranja, prestavljanje,....) .V sobo prihaja vsak član posebej in tekmuje. Članom komisije, ki so v sobi, pa pred tem razložimo, da tekmovalci uprizarjajo jutranjo potrebo na stranišču (lahko si izmislite tudi kaj drugega). Seveda tekmovalcem na koncu tudi povemo ta štos. POZOR: pri tej igri moramo biti previdni, da koga ne užalimo. Če je bolj resna družba je ne priporočam. Na tla postavimo steklenice, da jih prostovoljec vidi. Nato mu zavežemo in zavrtimo nekajkrat v desno in levo, med tem steklenice pospravimo, potem pa mora z zavezanimi očmi "okoli" steklenic, ki jih seveda ni- on pa tega ne ve. Publika ga pa usmerja. Če se še kaj spomnim napišem. Lp, marelica marelica

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

10. nov 2005 13:39

Čao, meni je najboljša tale igra: izbereš npr. 5 moških in jih pošlješ ven, potem se ena ženska, "bolj opazna" uleže na tla, nanjo nekdo položi piškote - dva na trebuh in enega na usta. Ko moški vstopi, vidi žensko, obloženo s piškoti. Razloži se mu, da bo moral z zavezanimi očmi in rokami na hrbtu iz nje pojesti piškote, zadnji, na ustah, je nagradni. Potem mu zavežeš oči, vmes se ženska zamenja z moškim, nanj položiš piškote. In potem moški pobira piškote, vmes ga družba spodbuja, nekdo pa vodi, da ne zaide predaleč. Ko pride do zadnjega na ustnicah, mu odvežete oči! In ko vidi, da na tleh ni prelestna gospodična.....smeha, da je joj! Drugače pa na novoletni fešti vedno uprizorimo srečolov, vsak prinese kako izvirno, smešno darilo za npr.1000 SIT in potem dobiš, kar pač dobiš. Ali pa npr. srčkov ples - sestrižeš srca različnih velikosti in barv, vsakega prestrižeš na pol, ena polovička gre v vrečko za moške, druga za ženske. Potem gosti vlečejo polovičke srčkov, tisti par, ki se ujemo, pleše naslednjo rundo skupaj. Ali pa na papirčke napišeš slavne pare, vskega spet daš v svojo vrečko, in potem se plesni pari sestavijo na podlagi tega, kar izvlečejo. Te igrice so luštne, če je velika družba, da se gostje malo pomešajo, spoznajo. Lep pozdravček, S.

Študentka1  

član od: 31.5.2004

sporočila: 91

10. nov 2005 15:01

super, hvala za napisane ideje.. mislim, da se bo našlo kaj zanimivega... :) lahko pa seveda še napišete kakšno... :) :) lp, Studentka1

vikica  

član od: 25.4.2009

sporočila: 560

31. dec 2010 15:12

Podobo kot je Veronikina igra je tudi ta pri kateri na list papirja narišeš tabelo v njo navpično vpišeš imena udeležencev zabave, v"glavo tabele" (vodoravno )pa dele telesa npr:čelo, nos, usta, brada,prsi, popek .. Nato greš od udeleženca do udeleženca in vsak naj pove nekaj neumnih pridevnikov, ki jih skrivaj vpisuješ pod njegovo ime. Ko končaš, tabelo prebereš. Npr:. Jože ima ĆRNO čelo, DEBEL nos, KOSMATO brato, RAJCIG prsa, SMOTAN popek, itd Primerno razgreta družba se ob teh opisih zelo zabava.

janko1  

član od: 3.11.2010

sporočila: 468

1. jan 2011 11:37

Mi se velikokrat gremo igro "naseljenci otoka Catan", igro "brandy dog", kakšne igre z kartami (ni zapičenga noža sredi mize), tudi monopoli. Marsikakšne družabne igre se dobijo v trgovinah, bolj ali manj zanimive. Je pa tako, da si jih napravimo prijetne lahko edino sami. Če je nekdo mona, mu ne pomaga nič. janko1

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti