Sacher biskvit ne uspe

neznan uporabnik
tema odprta - 24. sep 2001 20:54 | ogledi: 3.490 | odgovori: 3

Po ne vem koliko pokusih, mi biskvit za to torto ne uspe (je tanek in trd). Mislim, da je recept klasičen - penasto umešano maslo in sladkor, dodani rumenjaki, nato stoplena čokolada in nazadnje moka s pecilnim in sneg.

Kaj bi lahko naredila narobe?

Tina Z.

neznan uporabnik

25. sep 2001 10:57

Ena taka klasična napaka je (bila vsaj pri meni), da sem prezgodaj pogledala v pečico, če je torta že pečena. Ni padla skupaj, kar se lahko zgodi pri klasičnem jajčnem biskvitu, samo narasla ni, ostala je tanka in trda. Če pa ne kukate v pečico (v moji je že zdavnaj crknila lučka, pa včasih moram) pa res ne vem. Ste morda poizkusili zamenjati vrsto moke, ki jo običajno uporabljate? LP Tinca

neznan uporabnik

25. sep 2001 12:13

Morda pa kaj narobe delas. Poskusi takole: zmesaj rumenjake, sladkor in maslo, dodaj stopljeno čokolado dobro premesaj in nato dodaj se moko. Ko je masa gladka pa na roke primesaj se sneg, nato pusti maso počivati 10 min, medtem pa pripravi model, ki ga toplega namazes z maslom in posujes z moko. Peci v pečici pri največ 180°C. Sedaj pa caka: Če nimaš zračne pečice pokrij model z alu-folijo in mirno "peci" 50 min do 1 uro (odvisno od premera modela). Biskvit se najprej dvigne, nato pa se počasi sam spusti, zato brez panike. Če pa nimaš luči v pečici, tako kot tinca, pa najdi eno baterijsko svetilko. Če pa ti se sedaj ne rata, pa mejlaj in dobis en drug recept! lp Lakom

neznan uporabnik

25. sep 2001 12:38

Pa še moj nasvet: maslo s polovico sladkorja zelo penasto umešamo, dodamo ogreto čokolado, rumenjake pa med stalnim mešanjem posamič dodajamo. Nato dodamo trd sneg, ki smo mu že, ko je bil trd, vmešali sladkor. Nazadnje rahlo umešamo moko. Sacher torta se peče 50 minut. Med peko ne odpiram pečice. Ko je pečena, je ne prekrivam s folijo, pač pa jo zvrnem na mrežo, kjer se popolnoma ohladi. Šele nato jo napolnim z marmelado. Za dobro Sacher torto potrebujemo veliko jajc (8). Beti

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti