Peka polnozrnatega kruha

hetero  

član od: 3.10.2001

sporočila: 273

2. feb 2006 9:42

Jaz sem emulzijo natredil s suhim kvasom in se testo sploh ni dvignilo...a mora biti obvezno sveži kvas...ali je kdo probal s suhim kvasom HERMAN

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

2. feb 2006 9:48

Po vsej verjetnosti boš moral ponovit s svežim kvasom. lp Vesna

hetero  

član od: 3.10.2001

sporočila: 273

2. feb 2006 9:55

Jaz sem emulzijo natredil s suhim kvasom in se testo sploh ni dvignilo...a mora biti obvezno sveži kvas...ali je kdo probal s suhim kvasom HERMAN

Szdenka  

član od: 22.10.2003

sporočila: 220

11. feb 2006 11:33

Lisička, prosim mi lahko poveš koliko časa pečeš pohle? Moji so že v pečici. Upam, da si kje blizu. Lep vikend želim.
lisička je napisal/a:
Da poročam o včerajšnji peki kruha. Zjutraj sem pripravila emulzijo in ko sem prišla domov sem takoj zamesila kruh iz kile moke. Prvič imaš res občutek, da ne bo s tega nič. Testo se zamesi 1,2,3. Prišlo mi je zelo lepo gladko testo. Lepo mi je vzhajalo in ko sem že hotela narediti hlebčke, da ponovno vzhajajo, sem dobila obisk in iz testa naredila 3 pohle. Ne vem kako to rečete drugje (prsjača mislim), včasih pa ji rečejo kar slovenska pica. Testo sem razdelila na tri dele, jih razvaljala na peki papirju kot bi delala pico. Na eno sem dala pregreto smetano, drugi dve pa sem premazala z jajcem in na eno dala sveže scvrte ocvirke (čisto suhe), eno pa samo posula z grobo soljo in kumino. Če je bilo dobro, naj povem samo to, da so ostali samo trije mali koščki. Gobica
Zdenka

Blanchy  

član od: 22.12.2005

sporočila: 2016

15. feb 2006 11:00

Še enkrat se oglašam. Tale način peke kruha mi je tako všeč, da ga od zdaj naprej sploh ne bom več kupovala v trgovini. Pečem dve vrsti kruha - enega iz mešanice: 50 % pšenične moke iz celega zrna, 20 % ržene moke in 30 % bele pšenične moke (to razmerje se je do zdaj izkazalo kot najboljše, vendar bom še naprej preizkušala tudi drugačne kombinacije), drugi pa mora biti bel, ker moj sine drugačnega ne je (nekoč bo že prišel k pameti, upam). Pečico segrejem na 230º C, ko dam kruh peč na vroč pekač pa temperaturo zmanjšam na 210º C in pečem 45 minut (to velja za hleb iz skupno 1 kg moke). Kruh je enostavno čudovit! Solno-kvasna emulzija je zakon. Pa lep pozdrav! Blanchy Ja, pa na dno pečice tudi postavim posodico z vodo. Sporočilo je spremenil(a) Blanchy dne 15. feb 2006 11:53:09

lisička  

član od: 21.7.2003

sporočila: 588

15. feb 2006 11:47

SZdenka, šele zdajle sem malo prečekirala Kulinariko. Pohlo pečeš približno toliko časa kot pico. Poročaj, kako bo ratala. Čauči! Gobica

ZZVONE  

član od: 29.8.2005

sporočila: 76

10. mar 2006 8:29

Malo me je matral firbec, kajti nikoli še nisem slišal za to emulzijo, pa pečem kruh že mnogo let(včasih ko preveč preizkušam je kak hlebec kar za v smeti). Delal sem po navodilih(ki so mimogrede že na začetku dovolj jasna), vzel moko ki jo najpogosteje uporabljam (mešanica 1/2 črne tip 1100 in 1/2 polnozrnate),dodal malo kisa in olivnega olja,vodo, razna semena, zgnetel (cca 2-3 min) in čakal. Po eni uri se je testo lepo dvignilo. Maso sem dal v pekač in zopet pustil, da se je testo dvignilo. P eni uri sem ga dal v pečico na 250 st.C- že po 10. min. se je začel žgati- zato sem znižal temparaturo na 200 st.C in končal peko po točno 35-tih minutah (teža kruha 1.5kg, model visok dober dm). Peka je na moje zadovoljstvo izredno uspela (malo je bil zažgan po vrhu zaradi previsoke začetne temparature)-KRUH JE ODLIČEN! Sem že pripravil novo emulzijo za v soboto. Zdaj, ko vidim, kako je peka kruha enostavna, so na vrsti ekspirimentiranja z raznimi dodatki(začimbe,semena,jogurt...) in različnimi vrstami mok. lp ZVONE

begonija  

član od: 12.5.2006

sporočila: 44

17. maj 2006 7:22

Mene pa zanima, zakaj se moj kruh vedno tako drobi, da ga nikoli ne morem vrezati v celem kosu? Recept imam ta: 1/2 kg krušne pšenične moke tip 850 1/2 kg moke iz celega pšeničnega zrna 2 vrečki suhega kvasa 1 žlica sladkorja 2 žlici soli 3/4 litra vode Drugače po okusu je ful dober, za ostalo pa ne vem kaj delam narobe. Mogoče bi morala spremeniti razmerje med moko ali kaj? begonija

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

17. maj 2006 7:40

Jaz sem zadnjič pekla kruh iz pirine moke, uporabila solno kvasno emulzijo, na hitro zgnetla, kot je rkela Reca in je bilo krasno! Sem takoj sama videla, da ni treba ne vem kaj gnesti, saj se je moka sama lepo navlažila in sploh... Skoraj nič dela s kruhom...

maychi  

član od: 12.9.2004

sporočila: 616

17. maj 2006 10:06

begonija je napisal/a:
Mene pa zanima, zakaj se moj kruh vedno tako drobi, da ga nikoli ne morem vrezati v celem kosu? begonija
Možno je, da kruh predolgo pečeš...na koliko stopinjah, ter koliko časa ga pečeš? Poskusi s solno-kvasno emulzijo namesto suhega kvasa. maychi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti